Jump to content
  • 0
DEXTER_

Блокиране на сайт през микротик

Въпрос

DEXTER_

Здравейте , интересува ме следното нещо имам микротик ,  RB941-2nD hAP lite с инсталиран WinBox възможно ли е чрез някакво правило като се зададе да блокира конкретен сайт , и ако е възможно как точно става , извинявам се ако въпроса ми е глупав с микротик съм отскоро и нямам достатъчно опит с тази марка рутери.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 отговори на този въпрос

Recommended Posts

• 0
111111

Ако клиентите си взимат адрес от рутера автоматично по DHCP то активирай DNS презаписване и ще отваря каквото ти кажеш
Примерно страничката "на работа си не за да чоплиш във фейса"

Втория вариант е чрез правило в защитната стена който блокира сайта по име 

прочети това 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
JohnTRIVOLTA
На 10.11.2019 г. at 20:12, DEXTER_ написа:

Здравейте , интересува ме следното нещо имам микротик ,  RB941-2nD hAP lite с инсталиран WinBox възможно ли е чрез някакво правило като се зададе да блокира конкретен сайт , и ако е възможно как точно става , извинявам се ако въпроса ми е глупав с микротик съм отскоро и нямам достатъчно опит с тази марка рутери.

Може пример с редиректване на ризолва към рутера и статичен запис с невалиден локален адрес в него на нужният сайт !

Редактирано от JohnTRIVOLTA

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
DEXTER_

Добре , благодаря за отговорите ще го опитам това , за да не отварям нова тема да питам как може дадено ип което микротика е раздало на дадено у-во примерно двр , как може да го направя да е static ip  

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
111111
преди 3 минути, DEXTER_ написа:

Добре , благодаря за отговорите ще го опитам това , за да не отварям нова тема да питам как може дадено ип което микротика е раздало на дадено у-во примерно двр , как може да го направя да е static ip  

бутончето make static

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
DEXTER_
преди 4 минути, 111111 написа:

бутончето make static

Извинявай може ли лека подсказка къде точно да го гледам този бутон минах през всички менюта не го откривам

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
trapatoni

На по-човешки език преведено (и което човека питаше) - В Winbox: IP -> DHCP Server -> таб Leases, избираш записа с lease-то и виждаш дали има бутон Make Static горе. Ако не, десен бутон на записа и в менюто го има.

Редактирано от trapatoni

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
DEXTER_
Преди 9 часа, trapatoni написа:

На по-човешки език преведено (и което човека питаше) - В Winbox: IP -> DHCP Server -> таб Leases, избираш записа с lease-то и виждаш дали има бутон Make Static горе. Ако не, десен бутон на записа и в менюто го има.

Супер , мерси е това ми трябваше

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове