Jump to content

Регламент ЕС 2015/2120


Recommended Posts

Здравейте колеги,
предполагам вече сте получили писмата от КРС относно регламента.

Ако може да обменим малко опит за да не си трошим главите по отделно.
От КРС искат типови договори и общи условия - макар в директивата корекции да се изискват само по договорите.
Съмнявам се всички колеги да са си коригриали договорите от 29.11.2015 насам - от тогава е активен регламента.

При нас направихме допълнение към общите условия под предлог да се дава на всеки потребител сключил договор и същото се публикува на страницата ни. Обаче изискванията засягат корекция на договорите в много подробна степен и подобно решение няма да мине на сегашняи етап (според мен).
Мисля, че най-бързо и безболезнено е към всички стари договори - дори за тези след 2016 г. - да се добави Анекс включващ всички нужни корекции - съответно в два екземпляра, втория доказва, че първия е получен от клиента. В договорите преди 29.11.2015 са предвидени по-малко корекции според регламента - отново с анекс. Понеже подмяната на всички активни договори с нови по реагламетна е доста сложно, пък и някои клиенти може да не пожелаят да сключват на ново договори.
Съответно всички последващи договори да са коригирани с промените за да няма нужда от анекс.

Въпроса ми е какви според Вас са нужните действия по исканата информация и как сте решили проблема при Вас?

Поздрави.
 

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.