Jump to content

CISCO SG250 Vivacom IPTV


NaRMaG

Recommended Posts

  • Администратор

То логиката за конфигурация е лесна 
примерно:

порт1 обединяваш с порт 2-3-4-5 + 6
на порт 6 си боцваш рутер какъвто ти си искаш

на порт 7 му вързваш лан-а до който си искаш порт за да имаш интернет.

 

Сегмент 1 порта от доставчика и  приемниците + wan порта на рутера 
Сегмент 2 портовете за лан-а

На портове на които има интернет няма телевизия и обратното.

Тествано на 3Com и H3C смарт суичове без нужда от терминални команди.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Щирлиц бе не знам колко си умен, ама явно на фантазии го докарваш добре. 😉 Колко ти плащат? Аз зимам 6 бона на месец. Програмист съм, не съм network engineer. Ще ми стигнат ли парите да ти платя, *****

Редактирано от Влади
Моля да спазвате добрия тон!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са в зелено тогава бих се повпечатлил леко.. но не знам защо модераторите търпят цялото това нещо толкова време. И цялото смехотворно мерене на пи.ки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нямаш sfp порт , да предположим , че имаш 10 р  версия която има 2 такива(комбо) първо ти трябва  SFP ONU което да е съвместимо на 100% с оборудването на доставчика (среща или разговор с доставчика ти са задължителни защото ……… ).Така до тук добре 99% е циското да не разбере какво е това в sfp порта , реши първо този проблем . "Няма нерешима задача , има само  хора и машини които не могат да я решат" цитат от ...…..

8p.jpg

10p.jpg

"Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен." Алберт Айнщайн

"...една мрежа е толкова добра колкото нейните създатели..." безспорен факт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, trapatoni написа:

Ако са в зелено тогава бих се повпечатлил леко.. но не знам защо модераторите търпят цялото това нещо толкова време. И цялото смехотворно мерене на пи.ки.

Явно и те се забавляват с "великият истински програмист" 🙂 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик
Преди 16 часа, NaRMaG написа:

@Щирлиц бе не знам колко си умен, ама явно на фантазии го докарваш добре. 😉 Колко ти плащат? Аз зимам 6 бона на месец. Програмист съм, не съм network engineer. Ще ми стигнат ли парите да ти платя, *****

Нямам против да си задаваш каквит искаш въпроси, но моля без да обиждаш колегите от форума!

Разликата между английските ,руските и българските форуми:

в английския форум задаваш въпрос, отговарят

в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо

в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост

Недей да спориш с глупака. Първо ще те приравни до неговото ниво, после ще те бие с опита си.

-------------------

Когато фактите говорят и боговете мълчат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 часа, NaRMaG написа:

@Щирлиц бе не знам колко си умен, ама явно на фантазии го докарваш добре. 😉 Колко ти плащат? Аз зимам 6 бона на месец. Програмист съм, не съм network engineer. Ще ми стигнат ли парите да ти платя, *****

Може ли скрийн от ведомост? Колко тарикати дето имат милиони и са имали мечти да им се работи "на краче" са го издухвали... та ти с 6к (бруто/нето се тая и наем, вноска за колата и старите заеми) ще си наемеш персонално човек да осъществява безмислици. Всеки нормален човек ти тегли една и те забравя, като лош сън.

просто мнение..

 

 

(бтв решението е елементарно. толкова, че става дори и с микротик). само идеята на махането на онт ми се губи. вероятно от чисто естетическа гледна точка. все пак програмистите са 'ора естети. Вместо да вземе какво да е иптв от каде да е и да не се занимава с глупости (за каквито явно плащат по 6к некаде) и да си пие водката гонейки 30-така :)

Редактирано от Mile
  • Харесай 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Престанете да бъзикате човекО, купил си е CISCO от ebay на сметка и иска да му го настроите като ONT. 

Към човекО: земи бойдиши шибаното ZTE черно, тури му лепенка на NASA и да се свършва с естетиката!

  • Хаха 2

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • Администратор
На 1.11.2019 г. at 14:34, NaRMaG написа:

Спирам да следя тая тема. Ще си направя собствен рисърч, ще се върна и ще напиша в същата тази тема стъпка по стъпка как се настройва L3 switch на cisco да работи вместо ZTE-то на Виваком. Без пари, за шараните тука да хапнат малко царевица. 😉 

Има ли напредък или "Турну Северин застой!" ? Все пак мина доста време за рисърч ! 😎

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Передаем сведения об уровне реки Дуная. Шон жон жмон.....

Едно време к'ви програмисти имаше. С 3см лупи.

Сега се едно сите са почнали в кол центъра на бтк в плевен :)

  • Харесай 2
  • Хаха 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.