Jump to content
  • 0
Mikk

Проблем с рутиране между 2 мрежи

Question

Mikk

Доста съм бос в темата, затова предполагам ударих на камък. Та историята, изгорял рутер, сменен с нов, и няма бекъп....както обикновенно. Каква е била предишната конфигурация, дали е работила и защо така са построени мрежите....нямам идея. Топологията е следната:

ISP -> MikroTik - Port 2 отива към мрежа клас С и Port 3 отива в друго комуникационно оборудване, което създава нова мрежа клас В, няколко WiFi мрежи + у-ва свързани с кабел. Върху MikroTik-а имам пълен достъп, върху другото комуникационно оборудване нямам достъп, но мисля че проблем там няма.

Проблема е следния, принтер свързан в мрежа 1 е видим в двете мрежи и си печата от всякъде.

Принтер  свързан в мрежа 2 е видим само там, нито пинг нито печатане от мрежа 1.

Опитах се да задам статичен рут от едната мрежа в другата, но не се справих. Не ми приема мрежа с маска /20.

Цял ден си загубих да пробвам варианти взети от Интернет, и накрая нищо.

Моля за вашите коментари и предложения.

OU_Chema.jpg

4 answers to this question

Recommended Posts

• 0
111111

Експорт на конфигурацията?

• 0
Mikk

Ето я.

Please login or register to see this content.

• 0
danklod

Пробвай да сетнеш 10.205.192.0/20, който да сочи към втория рутер. Той най вероятно си е взел адрес от 192.168.10.0/24, така че най добре му направи статичен запис в DHCP-то.

• 0
JohnTRIVOLTA

На прима виста добавете правило за изключение на сорснат с дестинация адреса на принтера в рутер 1 :

/ip fi n add action=accept chain=srcnat dst-address=10.205.198.110 place-before=0