Jump to content
  • 1

В тв новините


JohnTRIVOLTA

Въпрос

  • Администратор

От два дена се върти репортаж по новините относно изтичането на данни от някои институции. Но операторите знаят какво да снимат - rb2011uias-2hnd-in в кадър на няколко пътги, много им харесва :)

novaBoard.png.0ebb6beb290e7ee9b8c6157e7f406424.png

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0
Преди 15 часа, koko написа:

Намерихте ли се в списъците ?

Всички, които сме подавали декларации през последните десетина години сме там ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз се намерих в записи от 2007-ма, тогава лично не съм подавал декларации, но присъствам заедно с фирмени данни, когато съм работел за тях :) .

Наистина обикновени лични данни май няма в този смисъл и намирам данни само покрай фирмен контекст. Примерно за мен няма данни с адреса ми по лична карта. Както и за нашите.
Връзката Име-ЕГН я има за почти всички, но за мен проблемът е само едното ЕГН (или подобни данни, които сравнително лесно човек може да намери или като цяло човек си дава наляво и надясно много често) да не е изобщо достатъчно (дори необходимо извън идентифицирането (не автентицирането)) за каквито и да е операции като банкови заеми, ипотеки, заверки при нотариуси и т.н. и т.н., където може да се злоупотреби с това. Ако някой може на твое име да вземе (по-лесно) заем от банка или друг, знаейки ти ЕГН и/или адреса, това е големия проблем! И е абсурдно. Тва е подобно като някой да ти знае номера на колата, която стои 24/7 на улицата и всеки може да го види. А не по телефона банката само да те пита примерно кой ти е любимия отбор и вече да можеш на произволен човек (силно казано но все пак) да източиш пари и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

"Xaĸepи aтaĸyвaxa Koмиcиятa зa зaщитa нa личнитe дaнни. Oпитът зa пpoниĸвaнe в cиcтeмaтa e cтaнaл пpeз бeзжичнaтa мpeжa нa Koмиcиятa.
Toвa oзнaчaвa, чe извъpшитeлят физичecĸи e бил в paйoнa нa cгpaдaтa.

Това вече ми идва в повече ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

И в същото време никаква информация за Летище Варна и Летище Бургас които с часове бяха с красива картинка че са хакнати.

FB_IMG_1563733951273.jpg

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не, казаха, че бил паркирал на паркинга в близост :) .

Иначе е ясно, че който не е решил, той не е хакнал произволен бг административен сайт. Само като видиш на кво мязат с дизайн от 1999-та... ти става ясно на какво ниво е всичко останало.
От друга страна "всички" плюят всичко държавно и ако може не пари да им се дават, а те да дават такива за да работят там :Р . Ако има референдум по въпроса, съм сигурен, че това ще е изходът.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Къде я намирате тая информация за данните? На мене всичко ми излиза на маймуница + некви числа. Във всеки файл с търсачката си търсите егн-то ли? Един час се дзверех и нищо логично не намерих. Мисля, че по телевизията малко окрасяват нещата. Като гледам едва ли може да се извлече полезна информация, която да послужи за взимане на заем, продаване на имущество или подобни злоупотреби за който постоянно се говори. Егн-то може да се намери от всякъде:) Като се замисля на какви места са ми искали да ми снимат личната карта...

А файлът с информацията за набеденият много ми е интересно как се е създал автоматично без ръчно да се попълни информацията.

Редактирано от bezimenen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Файловете са UTF-8. За да ти излизат на маймуница явно нещо не са ти наред шрифтовете или редакторите, с които ги гледаш.
Нещата са доста неструктурирани, и за по-голяма яснота си трябва анализиране, най-малкото импортиране в база, намиране на връзки по имената на полетата и с SQL заявки най-лесно да се извличат по-ясни данни. Иначе с търсене из директорията с файловете е най-бързо, да.
За ЕГН-тата - едно е да си си давал тук таме ЕГН-то, ако ще на 100 места да е, друго е цялата държава всички да ти го имат или лесно намерят. Злоупотребите... някои по ТВ леко неразбирайки говореха глупости, но други много ясно казаха какви са рисковете - те просто се увеличават, а не че са се появили съвсем нови рискове. Има и данни за данъчни декларации, за фирми, с или за които си работил, а някои от числата са пари.

Който е внимателен и с всичкия си по принцип, няма за какво много да се притеснява каквото зависи от него. Но притесненията на мен лично ми идват от изключително калпавите институции и не само, където автентицирането често е невнимателно и смешно, не зависи от теб, и без да разбереш се увеличава риска от тези неща, за които говориш - да ти вземат апартамента, да се сключи някакъв договор, или ипотека, или заем от банка.. и всичко идва от калпавите идентифицирания и автентицирания. То не че досега не беше също лесно да фалшифицираш някой саморъчен подпис, после иди доказвай като е станала белята. За мен ръчните подписи трябва по спешност да се премахнат и изобщо да нямат никаква тежест никъде!
Аз не знам какво трябва да се случи още за да се сетят дървените кратуни в тая държава, от които зависят тия неща, колко ужасно бавно и тромаво става всичко по модернизирането на нещата. БИЛИ предлагали 120+ електронни услуги, един вид "ко искате, предлагаме ви милион ел.услуги"... все едно има някаква връзка с необходимите стратегии за сигурност, които почват от организацията на програмистите, които пишат ужасен код още на входа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Според зам. гл. прокурор Гешев, за 10 дни са успели да разбият криптиран с Veracrypt компютър на фирмата, където е работел задържания "бял" хакер, и вътре открили "потресаващи" неща, уличаващи нея и задържания в много сериозни престъпления, и определено Кристиян не бил *бял* хакер.

На мен лично този Кристиян при първото му интервю адски ми приличаше на напушен и неадекватен "младеж".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Преди 12 часа, trapatoni написа:

Не, казаха, че бил паркирал на паркинга в близост :) .

Иначе е ясно, че който не е решил, той не е хакнал произволен бг административен сайт. Само като видиш на кво мязат с дизайн от 1999-та... ти става ясно на какво ниво е всичко останало.
От друга страна "всички" плюят всичко държавно и ако може не пари да им се дават, а те да дават такива за да работят там :Р . Ако има референдум по въпроса, съм сигурен, че това ще е изходът.

Много си прав. Преди около година попаднах на мрежа на една държавна администрация, в която един тарапонкьо (велик началник отдел), беше вързал някаква Ейпълска измислица, която прави бридж на безжична мрежа с ЛАН-а - който се закачи на безжичната мрежа и ЛАН-а е негов - предполагам, подобна е била ситуацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
преди 53 минути, trapatoni написа:

Според зам. гл. прокурор Гешев, за 10 дни са успели да разбият криптиран с Veracrypt компютър на фирмата, където е работел задържания "бял" хакер, и вътре открили "потресаващи" неща, уличаващи нея и задържания в много сериозни престъпления, и определено Кристиян не бил *бял* хакер.

Новина в аванс??? 
Кристиян Бойков беше задържан следобеда на 16.07 (вторник). Тогава са иззети и компютрите. Как от седмица станаха 10 дена?

България - земя, като една човешка дLAN...
". . . явно самото оптично влакно привлича светкавиците и ги пуска по мрежата във вид на ярка светлина и се задръства сичко от мноото светлина . . ."


Всички мои обяви - network.olx.bg

Изпращам само с ЕКОНТ. Не изпращам със спиди/speedy! Никога вече!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И аз това се замислих. Но той каза числото 10, ся дали е било в смисъл "10-тина дни".... И как са "отворили" криптирания с веракрипт компютър, не стана ясно, след като също така не са получили кодовете.

Редактирано от trapatoni
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Може би ще имаме кандидати за Нобелова награда по... математика ?

 

преди 4 минути, trapatoni написа:

... той каза числото 10, ся дали е било в смисъл "10-тина дни".... 

Нали е юрист. Да се изразява точно, а не да гадаем.

Редактирано от plameni

България - земя, като една човешка дLAN...
". . . явно самото оптично влакно привлича светкавиците и ги пуска по мрежата във вид на ярка светлина и се задръства сичко от мноото светлина . . ."


Всички мои обяви - network.olx.bg

Изпращам само с ЕКОНТ. Не изпращам със спиди/speedy! Никога вече!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Ще стане юрист като му поникне коса.

Гласят го за главен прокурор, а той си живее в негова си матрица.

Ще има правосъдие през крив макарон, като му гледам досегашните изказвания.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.