Jump to content
  • 1

В тв новините


JohnTRIVOLTA

Въпрос

  • Администратор

От два дена се върти репортаж по новините относно изтичането на данни от някои институции. Но операторите знаят какво да снимат - rb2011uias-2hnd-in в кадър на няколко пътги, много им харесва :)

novaBoard.png.0ebb6beb290e7ee9b8c6157e7f406424.png

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Еми явно само това имат в наличност по офисите си, което да снимат за "материал" ? .

Иначе за мен ако това е истина, е направо проблем с нац. сигурност. Повечето хора не могат да си представят колко лошо може да е това. От познат - първа ръка, работил за програмното осигуряване на тези институции знам колко отвратително и чак немислимо калпава (и като сигурност, нещо което и ние си подозираме) е електронната страна на държавата ни. То само като видиш на външен вид сайтовете им или видимите неща като ПИК кодовете за достъп до НАП..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

АПИ за ОнлаЙн Винетната система беше назначила "специалисти" на по 600лв заплата.
Както помните тръгна и крашна ?

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

За винетната система нещо се бяха 'оправдали', че била допускала десетки и стотици регистрации на един и същ номер, с което се абюзвала ?? .. което си е направо скандално. И на 2 годишно дете е ясно, че един if дали вече е правен опит за този номер и дали го има вече в базата, е достатъчен в най-прост вариант на "защита". Просто уникум.

По принцип съм радетел за електронно правителство, електронно гласуване и т.н. и т.н., но в нашите текущи условия съм силно притеснен ако такива неща се "случат" все пак, и вече като че ли си обръщам мнението по въпроса. Друг изход като че ли не се вижда освен просто да не правят нищо и да оставят народа да се изнесе на места, където нещата се случват поне що годе по-нормално и смислено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

НОВА, да не останат по-назад, сътвориха огромна глупост.
В емисията Новини показаха първото писмо от хакера, в която ясно се виждаха линкът за сваляне и паролата на архива, за да може и тези, които не са успяли "по втория начин" да се сдобият с масива, публично да получат информацията необходима за свалянето му...

България - земя, като една човешка дLAN...
". . . явно самото оптично влакно привлича светкавиците и ги пуска по мрежата във вид на ярка светлина и се задръства сичко от мноото светлина . . ."


Всички мои обяви - network.olx.bg

Изпращам само с ЕКОНТ. Не изпращам със спиди/speedy! Никога вече!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
преди 55 минути, plameni написа:

НОВА, да не останат по-назад, сътвориха огромна глупост.
В емисията Новини показаха първото писмо от хакера, в която ясно се виждаха линкът за сваляне и паролата на архива, за да може и тези, които не са успяли "по втория начин" да се сдобият с масива, публично да получат информацията необходима за свалянето му...

Очаквам да подгонат тези, които свалят от него линк, че да си намерим жертва :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
преди 56 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Очаквам да подгонат тези, които свалят от него линк, че да си намерим жертва :):)

Вече се появиха и призиви:
"Всички, изтеглили хакнатите данни на НАП, да ги изпратят обратно на флашки."

?

България - земя, като една човешка дLAN...
". . . явно самото оптично влакно привлича светкавиците и ги пуска по мрежата във вид на ярка светлина и се задръства сичко от мноото светлина . . ."


Всички мои обяви - network.olx.bg

Изпращам само с ЕКОНТ. Не изпращам със спиди/speedy! Никога вече!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

НАП препоръчва да си смените ЕГН-то и името!!!

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

В неновините се появи това с флашките.

Иначе аз просто го намерих в FB и си го свалих от анонфилес, да се притеснявам ли, че кадърните ни служби ще ми почукат на вратата :Р ?
Btw, аз лично не си намирам ЕГН-то в данните.

P.S. Всъщност намерих го, но не и с адреси по лична карта, а само връзки към фирми в миналото.

Редактирано от trapatoni
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
преди 8 минути, trapatoni написа:

В неновините се появи това с флашките.

Иначе аз просто го намерих в FB и си го свалих от анонфилес, да се притеснявам ли, че кадърните ни служби ще ми почукат на вратата :Р ?
Btw, аз лично не си намирам ЕГН-то в данните.

Най-много да стигнат до проксито :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Защо не се чува нищо за дебила настроил сигурността на базите данни.

Или него ще го повишат.

  • Харесай 1
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

То май изобщо не е ясно как е влизано. Тия CSV-та вероятно са обработени от хакера, не се знае какво точно е достъпил. Може да са някакви експорти на базите, пазени във файловата система и директно да са достъпени и които не са били защитени, а URL-тата към тях да са разбрани от някой sql injection и т.н.,нещо такова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Screenshot-2019-07-17-at-22-21-21.jpg

без коментар

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Според мен най-вероятно пробивът няма нищо общо с криптирането (или липсата на такова). Някой sql injection... :) .

Интересно, те дори не можеха да се опомнят, а набързо след това били запушили пролуката. Запушили на баба ми...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
На 18.07.2019 г. at 21:20, trapatoni написа:

Според мен най-вероятно пробивът няма нищо общо с криптирането (или липсата на такова). Някой sql injection... :) .

Интересно, те дори не можеха да се опомнят, а набързо след това били запушили пролуката. Запушили на баба ми...

Става въпрос за некадърността на административните парашутисти.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.