Jump to content
  • 0
bubolin4o

Log: ether link down

Въпрос

bubolin4o

Някой може ли да ми обясни това:

12:47:55 interface,info ether21 link down 
12:47:58 interface,info ether21 link up (speed 1G, full duplex) 
12:47:59 interface,info ether21 link down 
12:48:01 interface,info ether21 link up (speed 1G, full duplex) 
12:48:30 interface,info ether7 link down 
12:48:30 interface,info ether21 link down 
12:48:33 interface,info ether7 link up (speed 1G, full duplex) 
12:48:33 interface,info ether21 link up (speed 1G, full duplex) 
12:48:34 interface,info ether11 link down 
12:48:36 interface,info ether11 link up (speed 1G, full duplex) 
12:48:37 interface,info ether21 link down 
12:48:40 interface,info ether21 link up (speed 1G, full duplex) 
12:48:41 interface,info ether21 link down 

Извадка от лога .Случва се почти непрекъснато с различни компютри от мрежата. Хубавото е че е за 3 секунди само. Но някои от клиентите пищят че нямат нет когато са в игра се усеща.

Това може ли да се избегне или просто за пореден път съм изтеглил късата клечка. 

Забрави да спомена модела на рутера (суитч) CRS125-24G , ама си е пълна щайга с бъгове. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

17 отговори на този въпрос

Recommended Posts

• 0
JohnTRIVOLTA

А срещу тези портове какви устройства имаш ?

Може дори от лошо кримпнати кабели да се получи на първо четене .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
bubolin4o

имам 15 локални машини. всички са с гигабитови карти. Съмнявам се всичките да са лошо кримпнати. някои ги кримпнах наново защото не пълнеше километража на speedtest. преди го нямах този проблем.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
JohnTRIVOLTA

Знам ли, то бозата може да има някоя идиотска power save функция ? Ако твърдиш, че не са само определени портове с този проблем, разръчкай драйверите на клиентските машини пример за някакви такива функционалности !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
111111

Я кажи колко хладилника имаш, остави майтапа настрана ама мигането на тока води до това.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
bubolin4o

2 малки, единия за минерална вода и един за напитки. 

имате почерпка ако успея да разкарам това чудо , щото е още гаранционно. То не бяха прекъсвания, забивания,  бъгове и т.н. 

един път закачих едно wifi на tp-link, на един клиентски компютър и в акцес листата на микротика изобщо не го засичаше, а си имаше Интернет и т.н и още много други бъгове има това чудо. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
hgd

Здр.,

Портовете, които ти правят проблеми (виж ги в лога) ги сетни твърдо на 100 мегабита.

Имаш проблем със съгласуването на скоростите. може да е проблем в кабелите, проблем между чиповете или софтуера (на суича и/или мрежовите карти).

Най-лесно ще си разрешиш проблемът с някой истински суич - Tp-Link T2500/T2600, D-Link 1210, FS.com S3900 - всички са под 800 лева.

Ако от се ползва за работа, а не забавление в къщи - купи си подходящата техника.

Единственият суич на Микротик, който работи е RB260GS/GSP. Другите си имат "особености".

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
master

Това го прави и с други устройства, още не мога да му хвана спатиите но не е от кабелите и рж тата поне при нас. А от 260гсп съм силно разочарован. Със 100мб устройства не кара трафик и от няколко месеца спря да се вижда в мрежата но поне трафика върви.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
hgd
преди 10 минути, master написа:

А от 260гсп съм силно разочарован. Със 100мб устройства не кара трафик и от няколко месеца спря да се вижда в мрежата но поне трафика върви.

При мен всички са на гигабит и работят нормално с месеци. И от 2-те поколения. Имам и на по 6 месеца ъптайм, но ЕВН рядко го позволява, дори с аварийни.

На всички Микротик устройства, които правят port flip-flop - при сетване на 100 мегабита и се оправят. Да, кофти, но няма решение. По възможност ги избягваме, ако има подобни в същия ценови клас.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
111111

Аз давам един глас за нещо незаземено.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
Щирлиц
Преди 7 часа, 111111 написа:

Аз давам един глас за нещо незаземено.

Или няколко евтини климатика и /или/ друг голям индуктивен товар наблизо 🙂

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
master
Преди 16 часа, hgd написа:

При мен всички са на гигабит и работят нормално с месеци. И от 2-те поколения. Имам и на по 6 месеца ъптайм, но ЕВН рядко го позволява, дори с аварийни.

На всички Микротик устройства, които правят port flip-flop - при сетване на 100 мегабита и се оправят. Да, кофти, но няма решение. По възможност ги избягваме, ако има подобни в същия ценови клас.

Един такъв сложихме и сега не се достъпва изобщо. Ще трябва да се рестартира явно на място защото при нас няма как да спре тока.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
hgd
преди 39 минути, master написа:

Един такъв сложихме и сега не се достъпва изобщо. Ще трябва да се рестартира явно на място защото при нас няма как да спре тока.

Ако е първо поколение - провери дали е с 1.17. Ако е второ поколение - провери дали е с 2.9 и "Address Acquisition" е на статик (по подразбиране е на DHCP with fallback) и ако има DHCP сървър в мрежата, може да си вземе друго IP.

Ползвай програмата mactelnet да сканираш за микротик суича - ще му изпише и IP адреса.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
Щирлиц
Преди 2 часа, hgd написа:

Ако е първо поколение - провери дали е с 1.17. Ако е второ поколение - провери дали е с 2.9 и "Address Acquisition" е на статик (по подразбиране е на DHCP with fallback) и ако има DHCP сървър в мрежата, може да си вземе друго IP.

Ползвай програмата mactelnet да сканираш за микротик суича - ще му изпише и IP адреса.

От ROS: IP -> Neighbours  поне при 2.9 показва и IP и MAC

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
master

Той там си излизаше и в един момент изчезна нито по мак нито по ип се вижда. Трябва да го ресетна но е на много неудобно място и като отида най-вероятно ще го сменя. DHCP няма, със статичен адрес е.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
mysticall

Моля, влезте или се регистрирайте, за да видите този link.

Решението е в горния линк :)

Аз бих предочел всяка по-добра алтернатива пред микротик.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
master

Не са приложими по кулите с dc ups, за солар да не говорим. Иначе спор няма, че карат много повече трафик и са по-стабилни.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
yHuKyM

На 8.05.2019 г. at 13:45, bubolin4o написа:

Някой може ли да ми обясни това: ................

Размести проблемните кабели - премести ги на портове на суича където нямаш проблеми. Ако проблемите си останат - суича. Ако се преместят - кабел или комп.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове