Jump to content

Липса на LAN ports baluns?


trapatoni

Recommended Posts

Здравейте, не съм много запознат с хардуерната част на рутерите и лан портовете, но съвсем базово, всякакви рутери, които съм имал или виждал, са имали зад лан портовете в платката едни големи дълги черни елементи, мисля, че се казваха baluns, като някаква защита или не съм сигурен, едни черни редици и всеки порт минаваше през тях.
Сега на новия ми микротик гледам че няма такива неща, а гледам и на други нови рутербордове липсват.

Това спестяване от защити ли е нещо или и каква е идеята да ги има или няма?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Кой модел визирате ? Мрежови филтър-трансформатор има такива интегрирани в RJ45 куплунга !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

hAP Ac2. Да, нещо такова беше, но самите куплунги на снимките ми се струват малки да поберат тези елементи директно вътре и да са невидими.

(и защо ми говориш на Вие ? ...)

Редактирано от trapatoni
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Последното е по инерция :)

Инак то си ги има на този модел, ако се не лъжа първи порт е със самостоятелен, а другите са с общ ! Та няма как да не ги видиш, само ако гледаш от грешната страна ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Инак то си ги има на този модел, ако се не лъжа първи порт е със самостоятелен, а другите са с общ !

Виждат се къде е общия на снимката по-долу.

88870085a7fbf7511c47653118159194.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези да, но те са hEX. Аз говорех за Ac2.

Всъщност май наистина има, но няма много и ясни снимки в нета, които да намирам, общо взето от тази. и там от лепенките не се вижда ясно. Но погледнато от обратната страна, по спойките май става ясно, че редицата е точно това, а RJ45 куплунгите са плитки и малко извън платката, затова май останах с такова впечатление :) . Явно без тия елементи не може все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Е то няма начин просто да няма т.е. как ще функционира инак :) . Има единствено вариант да е интегриран в куплунга !

преди 2 минути, trapatoni написа:

Явно без тия елементи не може все пак.

Именно ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, мерси :) .
Еми така е, знанията ми по този въпрос не бяха твърди, и объркваща снимка в нета беше достатъчна да породи съмнение в мен за някаква "фалшификация" ? . Самото рутерче ми се стори доста дребно, а аз обичам едрите и тежки неща, и малко като играчка тва ? ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

То модела се не вижда от лепенката , но има допълнителен за 1ви порт както и предполагах " dragon well ", заради PoE функциолността му .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.