Jump to content

RB951G-2hnd -> hAP Ac2 скорости рутиране


trapatoni

Recommended Posts

Здравейте отново.

С въпросния RB951G рутер съм и на спеедтестове винаги резултатите са ми били около 900/750мбит, като това е в Firefox, а като сложих спеедтест апп-а, там се оказаха по-други резултатите, около 800/770 макс, което мисля, че са по-истинските стойности, защото никъде и никога не съм виждал скорост на даунлоуд (дори в торенти) над 98-99МБ/с, веднъж 100 за малко.
Ползвам го по обикновен начин, 20-30 Firewall правила, никакви опашки и т.н., ползвам няколко статични DNS записа и т.н.

Днес пробвах най-после без рутера как са ми интернет скоростите. Ужас, 940/970 мбит/с. Явно при този несложен сетъп рутера толкова си може, а и в офиц сайт в test results за 25 IP filter rules дават около под 700 мбит по принцип.

Смятам да купя hAP AC2 с 4х716МХц процесор, 128 РАМ, сегашния "популярен" избор (и цената му се вдигна), при него мога да ли очаквам да няма такива влошавания на капацитета на интернета, или тези блио 200 мбит влошаване (поне на ъпа) са "толкова си могат" портовете и/или микротика или..?

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам да мога да редактирам поста, затова в нов ще си отговоря сам.

Рутерчето го поръчах и днес дойде. Много съм доволен, справя се отлично засега, постигам същите скорости като без рутер, а натоварването му е едва около 10% CPU.

 

И друго. По телефона преди поръчка ми казаха, че е с 256МБ РАМ, а той се оказа с 128. ?
Питах ги два пъти. Това причина ли е да го върна или просто да ползвам 14-дневния срок, даден от закона при онлайн поръчка?

Гледам гълта повече памет от RB951G при само една машина подключена, и има само 80МБ free. 128МБ като цяло ще стигат ли за домашна употреба, а ако реша нещо лимитации, опашки тва онва да правя?

Редактирано от trapatoni
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно в началото е имало партиди с 256, има и тема във форума им. Вероятно е имало липса на 128МБ чипове и са слагали 256 някакво време. 

Та явно просто са ме излъгали, защото ги питах два пъти. Все едно, ще го задържа, засега съм доволен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ‎27‎.‎4‎.‎2019‎ г. at 18:11, trapatoni написа:

Явно в началото е имало партиди с 256, има и тема във форума им. Вероятно е имало липса на 128МБ чипове и са слагали 256 някакво време. 

Та явно просто са ме излъгали, защото ги питах два пъти. Все едно, ще го задържа, засега съм доволен. 

 

ac2.png

mtik.jpg

Редактирано от ефект

няма начин да няма начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ефект, по factory software версията съдя, че е купен преди година :) , т.е. около началото (2-3 месеца) като излезе, та точно явно когато е имало на пазара повече от 256-версията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Навремето имах няколко 433 с 512Мб ко толкова ?

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
Отговорено (Редактирано)

Колега ефект , ако го ъпнеш борда може и 128 да покаже случайно ! Бях чел , че някои версии на ROS показват грешно тези стойности.

Като гледам и тези АПта са така:

cAP-AC.png

Редактирано от JohnTRIVOLTA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.