Jump to content
  • 0

WI FI repeater


sauronnet

Въпрос

Здравейте, имам tplink 841 настроен като повторител на wi-fi сигнала. До сега (бил е свързан като повторител на друг тплинк) работеше без проблем, но сега (след микротик RB951G) има проблем- няма връзка с интернет. За проба го конфигурирах на ново пак на рутер различен от микротик и няма проблем, но при опит с микторика пак не се получава. Тп-линка си е със стандартния софтуер (преди беше с openwrt но пак не се получи и реших че той е проблема за това върнах стоковия). Някой може лли да помоне ? Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 35
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters For This Question

  • sauronnet

    19

  • JohnTRIVOLTA

    16

  • 111111

    1

Top Posters For This Question

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор

Принципно динамичния създава интерфейс и вкарва в бриджа ... пробвай със static-mesh ?

А ти къде пробваш дали има нет ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Пробвай като оставиш само статик и не избирай бридж , той си е избран вече след като сме вкарали вътре предварително WDS интерфейса

Редактирано от JohnTRIVOLTA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

сложи адрес и на радиото / wlan1 / , който да е също от LAN но да не се дублира с друг!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

това, което до момента ми прави впечатление е че когато съм вързан безжично с тп линка няма нито интернет нито виждам самия тплинк (сложил съм му статично ип) нито микротика. Когато свържа по кабел тплинка с лаптопа виждам самия тплинк, и микротика, но няма интернент.  Да не би самия тплинк да прави мизерии ? въпреки че с  друг рутер работи, но е странно че при безжично свързване с него не се вижда нищо

как да сложа адрес на  /wlan1/ и предполагам имаш в предвид  да е в обхвата на lan мрежата 192,168,1,1-254   примерно да е 192.168.1.2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

 

преди 11 минути, sauronnet написа:

това, което до момента ми прави впечатление е че когато съм вързан безжично с тп линка няма нито интернет нито виждам самия тплинк (сложил съм му статично ип) нито микротика. Когато свържа по кабел тплинка с лаптопа виждам самия тплинк, и микротика, но няма интернент.  Да не би самия тплинк да прави мизерии ? въпреки че с  друг рутер работи, но е странно че при безжично свързване с него не се вижда нищо

как да сложа адрес на  /wlan1/ и предполагам имаш в предвид  да е в обхвата на lan мрежата 192,168,1,1-254   примерно да е 192.168.1.2

Да, от секцията IP - Addresses

А ти на тплинка какви настройки му правиш?

Редактирано от JohnTRIVOLTA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

махам DHCP задавам статичен 192.168.1.2 слагам парола на wifi мрежата и за какачвам към микротик мрежата като слагам същия канал на който е микротика и неговата парола. това е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
Just now, sauronnet написа:

махам DHCP задавам статичен 192.168.1.2 слагам парола на wifi мрежата и за какачвам към микротик мрежата като слагам същия канал на който е микротика и неговата парола. това е

По този ли начин в часта за вторият рутер .... има възможност и на несъвместимост !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

ОК , да разбирам че до момента 

добавям  WDS interface с мастер wlan1 и MAC  на втория рутер
wds mode - static
wds bridge - bridge а локалната мрежа

това дори и с друг рутер за повторител ще трябва да е направено- така ли да разбирам ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
преди 9 минути, sauronnet написа:

wds bridge - bridge а локалната мрежа

Да, без този ред ... ако си с OpenWRT се ползват споменатите от мен режими по-горе в първите ми постове и не се пипа Микротика или друг рутер! WDSа си е различно реализиран пример при Broadcom и Qualcomm и са несъвместими помежду си. За да няма главоблъсканица се ползват еднакви модели рутери или фърмуери като OpenWRT, който е по-гъвкав от към настройки и възможности или Микротик устройства.

Може да изгледаш това за OpenWRT .

Редактирано от JohnTRIVOLTA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

ясно - разбрах те като цяло, само единствено "ползват споменатите от мен режими по-горе в първите ми постове и не се пипа Микротика"  за кои режими имаш в предвид ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
преди 15 минути, sauronnet написа:

ясно - разбрах те като цяло, само единствено "ползват споменатите от мен режими по-горе в първите ми постове и не се пипа Микротика"  за кои режими имаш в предвид ?

Визирам режимите при OpenWRT :

1ви: Wireless Station + AP with Relayd bridge за L2 свързаност

2ри: Wireless Station /WirelessWAN/ + AP за L3 свързаност т.е. 2ра LAN респективно 2ри НАТ

При тези режими не е нужно манипулация и на сорс Устройството /основният рутер/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

току що сложих open wrt  отново на тп линка и сега има интернет, но прави втора мрежа като така пък нямам достъп между устройствата а и немога да сменя ип-то което по подразбиране е 192,168,1,1 и така нямам достап и до микротика. нещо много неизвестни станаха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.