Jump to content

600MHz-вия SEXTANT G 5HPnD


Recommended Posts

Обявен е на

www.vesuviustreamline.com/product/mikrotik-routerboard-sextant-g.html

The SEXTANTG is a 18dBi 5GHz antenna with a built in RB911G router.

 

Време е да се пробва :)

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам от версиите с борд 711G, справят се добре, но за тези 911 не знам все още

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеца по-късно ...

Здравейте, незнам как ги вадите тия мегабити.... поставих един линк на 8 км при сигнал -50,-60 повече от 60 мегабита  не мога да прекарам... най-странното е че каквито и промени да правя по настройките разликата почти винаги е незначителна....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Здравейте, незнам как ги вадите тия мегабити.... поставих един линк на 8 км при сигнал -50,-60 повече от 60 мегабита  не мога да прекарам... най-странното е че каквито и промени да правя по настройките разликата почти винаги е незначителна....

Свободен ли е канала

NV2/Nstreme ползва ли се?

на бордовете има ли NAT/masqarade

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,купих тези дни 2 sexanta g,тествал съм ги на маса,но тези дни ще ги сложа там за където са предвидени а именно на 1км в градска среда,желанието ми е да докарам тези 160 мегабита,разговарях с колеги които ми препочъчаха да полавам nv2 протокола,само да спомена че ще се използват за ptp link в чист бридж,трябва само да докарат максимално най-много трафик.Имам питане към ползвалите това устройство не трябва ли да работят индигацииите и за 2-те поляризации а именно horizontal и vertikal,в моя случай тествайки ги на маса винаги се връзват на една поляризация и тя е horizontal,не би ли трябвало след като устройствата са N i 2x2 mimo,да се връзват с 2-тe си поляризации на 300mbps,а аз не можах да ги докарам да се вържат на повече от 150mbps от 2-те страни,в спецификациите e упоменато, че се закачат на mcs7 а не на mcs15,което е странно защото както споменах по- горе 2x2 mimo предполага msc15,ако някой може да ме ориентира в обстановката ще съм благодарен предполагам, че нещо не правя както трябва!Благодаря предварително!И последно както знаете устройствата са с level 3,аз ги ъпдейтнах с последтана 6.7 ros!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно не си активирал и 2-та chain-а на устройствата - по дефаулт работи само единия (ch0).

Отиваш на картата, после на таб "HT" там трябва да имаш 4 отметки (chain 0/ chain 1) съответно за tx/rx.

Скоро вероятно ще пробвам при мен RB911G, да видя колко ще прекара към едно PC :)).

Редактирано от Networker

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и двата chain са  пуснати ползват се и nv2 и nstreem

на абстолютно всички канали съм пробвал не  съм правил NAT/masqarade ако няма по подразбиране значи няма...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и двата chain са  пуснати ползват се и nv2 и nstreem

на абстолютно всички канали съм пробвал не  съм правил NAT/masqarade ако няма по подразбиране значи няма...

случайно избра ли channel-width=20/40mhz-ht....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През дървета айде добре ама през сгради.... Не че не сме тествали с други радиа но това си е загуба на време.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

а в градска среда през дървета и сгради на 2км. колко мбит ще прекара?

включи си интернет на адреса ще ти излезе с по малко главоболия

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.