Jump to content

Помощ относно jtag


fak3.anon

Recommended Posts

 Здравейте колеги,

Наскоро успях да брикна първия си рутер.С няколко "вещи" изпълнения от моя страна успях да забърша CFE bootloader-a през сериина конзола/TTL на едно Buffalo WZR-1166DHP. Както предполагате не ми остана друго освен да отида и да си купя Микротик :)

 

И въпреки, че съм повече от щастлив с новата си придобивка, ми се ще да опитам да съживя предшественика му.

Разбрах, че има надежда това да стане чрез Jtag, но за съжаление не ми е много ясно как?

Нещото, което най- много ме затруднява е как да се сдобия с въпросния jtag. Не съм достатъчно уверен да го направя сам, и не съм достатъчно усведомен от къде да си закупя... но поне като първа стъпка успях да се уредя с компютър с LPT port.

 

Бих бил страшно благодарен за всяка доза информация, която можете да споделите.

 

Благодаря,

Жоро

IMG_20161127_013856.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...

По-лесния вариант е с програматор, имам такъв. Мога да препограмирам чипа, ако намерим boot loader, но ще трябва да изпратиш рутера.

Имам ръководства за jtag, но не съм сигурен дали може да се направи нещо за този рутер с jtag (трябва да се намерят точните места за jtag и да се запоят кабели, и да се намери правилния софтуер). Като за начало си намери lpt букса и 100 ohm резистори, виж как са направили тук https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=893144, кабелите не трябва да са много дълги, иначе може да не стане нищо (макс 10-15см).

След работа, ще погледна какво имам за jtag и ще ти пиша.

Редактирано от mysticall
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеца по-късно ...

Здравейте,

Извинявам се, че не писах дълго време, но се опитвах да си набавя нужния хардуер. Оказва се че с jtag нма да стане номера.

Какъв програматор ми трябва за този чип?

Поздрави,

Жоро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.