Jump to content
  • 0

Въпрос за HotSpot с e-mail поле.


klutc

Въпрос

Здравейте,

имам да направя една задачка-закачка, но не знам от къде да започна. Начинаещ съм в тази материя (моля не ми се смейте). Успях да настроя и подкарам HotSpot-a, но това което ми трябва е малко по-различно. Идеята е следната:

Когато потребител се опита да влезне в отворената WiFi мрежа на Mikrotik-a за да може да ползва интернет достъпа да трябва да въведе e-mail адреса си и след това избере бутон примерно "Продължи към интернета" и тогава да прехвърля към интернет страницата на обекта.

Хотспота трябва да е безплатен. тоест да не се налага някой да разрешава или спира потребители ръчно в администрацията. Един вид Mikrotik-а да си ги създава автоматично и след някакъв определен период от време да си ги трие. 

Събраните e-mail адреси трябва да се събират по някакъв начин в файл или примерно да се изпращат нанякъде.

Ако е възможно тази процедура с логването да се прави примерно веднъж на всеки 24 часа.

П.П. Четох из форума, но не намерих решение на този, или поне подобен казус. Извинявам се ако повтарям темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор

Чети за траил периода на хотспота.

А за меила, трябва познания по HTML които да вкарат поле за меила,

което да е задължително попълнено за да стане активен бутона за начало на сесията.

Евентуално и аутентификатор за пощенския адрес ще трябва, за да не се пишат безразборни глупости.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Както е писал 111111, ще ти трябват познания по HTML но не само.

Ще трябва малко javascript за първоначална валидация на имейла, след това може да направиш ajax call on submit към бекенд сървър, където направо да запише в база или файл или каквото искаш самия имейл адрес. Допълнително може да се разшири с проверка дали има такъв имейл, пак от бекенд часта. Бекенд-а може да бъде хостед, ако предварително си разрешил достъп до него.

Всичко описано по-горе не е микротик специфик. т.е. дописва се допълнително и не се предлага от микротик платформата.

 

Предполагам може да има и готово решение, защото съм виждал и на друго място такава реализация, където искат имейл. Сега дали ги записват някъде незнам.

Редактирано от computer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Може да се ползва вградената опция за меил
която чрез ползването на меила от вписването като променлива и да се праща.на опраделен меил.

има онлаин чекове за пощи
http://verify-email.org

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.