Jump to content

Айде да напрая сефтето


Recommended Posts

  • 1 месец по-късно ...

Специало при мен ползвам променливо напрежение 60 волта или 65 волта  мощност на трафа 800 VA на всеки суич слагам намалител. Максимално захранени суичове без проблем 7 в една поспка  или 4 лача по 7 суича. Това е положението при мен. :-/ Малко е иска ми се да е повече ама нема  :-?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Специало при мен ползвам променливо напрежение 60 волта или 65 волта  мощност на трафа 800 VA на всеки суич слагам намалител. Максимално захранени суичове без проблем 7 в една поспка  или 4 лача по 7 суича. Това е положението при мен. :-/ Малко е иска ми се да е повече ама нема  :-?

аз ако бях щях да ползвам за всяко едно от 4-те трасета отделен траф по 200ВА примерно , обикновен 60в траф е за предпочитане пред импулсните .

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При нас правим по следния начин :

1. Траф от казанлъшките, че са хем най-скъпи, хем най-здрави :) 60-75волта, 5Ампера, с по два предпазителя - променливо напрежение.

2. Слагаме понижителни платки - 8-10лв разход на суич.

3. Ползваме само медно фтп. Никакви компромиси тук, иначе келфайда...

4. Запояваме, а не слагаме клеми.

Резултат = 12 суича в редица(90м суич-суич), после като падне напрежението караме без преобразуватели/понижаващи платки.

Проблеми = при последните суичове се получава увисване, ако захранването се спре и пусне прекалено бързо.

Предимства = почти 0% изгорели по входно напрежение суичове, лесна за рестарт мрежа, стабилно захранване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

При нас правим по следния начин :

1. Траф от казанлъшките, че са хем най-скъпи, хем най-здрави :) 60-75волта, 5Ампера, с по два предпазителя - променливо напрежение.

2. Слагаме понижителни платки - 8-10лв разход на суич.

3. Ползваме само медно фтп. Никакви компромиси тук, иначе келфайда...

4. Запояваме, а не слагаме клеми.

Резултат = 12 суича в редица(90м суич-суич), после като падне напрежението караме без преобразуватели/понижаващи платки.

Проблеми = при последните суичове се получава увисване, ако захранването се спре и пусне прекалено бързо.

Предимства = почти 0% изгорели по входно напрежение суичове, лесна за рестарт мрежа, стабилно захранване.

с 75в .. сигурно ще кара толкова , но зависи и колко разклонки имаш и какъв е пада на напрежение при тези разклонки . А относно увисването или недостига на ток при едновременно включване има решения , неомонтана продаваха захранвания с настройвано закъснения при включване , другия вариант е захранването на група крайни суичове да се прекъсне и да се направи схемичка с закъснение на вкл. с реле , по този начин се разчита на това , че се избягва голямата консумация при начално стартиране на половината суичове

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам колко ми е точен уреда и какви отклонения може да има, но кабела, който ползвам прави по 0.8В пад на 90м. Ако правим винаги хубави спойки, то и по-далече ще стигнем. Няма значение от разклоненията, те само вдигат консумацията в крайна сметка. Горе-долу на суич идва 80мВ - при 350W колко се пада, че може да захраним? Не съм много добре в сметките, но мисля, че е повече, отколкото бихме имали нужда в нормална ситуация(радиус 1.5км). Не знам при вас как са мрежите, но при нас вече минаваме на оптики, така че толкова дълги разстояния са много над нуждите конкретно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

но кабела, който ползвам прави по 0.8В пад на 90м

Здравейте, 1> къде ти прави този пад в началото на трсето или ма последните ти (правиш ли разлика)?90м,медно FTP/UTP  4x2x0,51mm (24AWG) има 8.4[ch937] /100m активно съпротивление ето ти и закона на Ом за част от веригата  I=U/R чакам да видя резултата изчислен по формулата напимер за 500 мА ток и 100 м.Моите трета се захранват с постоянно напрежение 80-90 V като използвам APC Line-R 1200VA Automatic Voltage Regulator Х-ка 1 Input: Nominal voltage: 230V, Frequency: 50/60 Hz, Connection Type: IEC-320 C14, Maximum Line Current per phase: 7.60 A, Cord Length: 6.50 feet

Х-ка 2 Output: Number of Outlets: 4, Receptacle Style: IEC 320-C13

Х-ка 3 Surge energy rating: 300 Joules, EMI/RFI Noise rejection (100 kHz to 10 mHz): 55 dB, Peak Current Common Mode: 12 kAmps, Let Through Voltage Rating > 900

Х-ка 4 Размери: 11,56 х 21,41 х 14,10 см.; Color: Beige

след изправянето(двупътно-грец) кондезаторна група 10 000 микро фарада на 120 V на една линия са над 20 суича  последния е на 1000 м няма забивки няма проблем при стартиране(начално пускане) не използвам импусни стабилизатори със закъснителни вериги само без тази 'екстра'.Сега съм в процес на проектиране (намиране на походяща схема и припособяването и според моите виждания ) и постряване на захранвания ставилизирани за 90 V(20 000 микро фарада след греца и 10 000 микро фарада на изхода,това маи ще е най скъпата част от заранването но това е важна част на доброто захранване тук не става с копромиси),трябва да е с добро КПД няма да правя 'печка' сащита от пренапрежение на изхода(при дефект) напр.95V защита по ток нея мисля да я направя регулируема (според това какво храниш, зависи дори и от вида на суичовете).Това е от мен по този начин успешно се боря с Енергото с безкраините му токови удари(по всяко време на деня независимо от времето !!!) изпозвам и регулеруеми релета време ако тока прекъсне повече от 0,5 сек. захранването прекъсва захранжането на клоновете и ги пуска (1-10сек.) след 7 сек(практиката показа ,че това е времето за рестарт).Ами това е от мен ако има въпроси ще отговарям. [move]Успешна и Безаварийна Седмица колеги !!![/move]

"Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен." Алберт Айнщайн

"...една мрежа е толкова добра колкото нейните създатели..." безспорен факт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Здравейте, 1> къде ти прави този пад в началото на трсето или ма последните ти (правиш ли разлика)?90м,медно FTP/UTP  4x2x0,51mm (24AWG) има 8.4[ch937] /100m активно съпротивление ето ти и закона на Ом за част от веригата  I=U/R чакам да видя резултата изчислен по формулата напимер за 500 мА ток и 100 м.[move]Успешна и Безаварийна Седмица колеги !!![/move]

човека явно не се занимава с електроника , иначе нямаше да пише такъв пад на напрежение , и щеше да му е ясно, че зависи и от тока който черпят суичовете.

Моите трета се захранват с постоянно напрежение 80-90 V като използвам APC Line-R 1200VA Automatic Voltage Regulator Х-ка 1 Input: Nominal voltage: 230V, Frequency: 50/60 Hz, Connection Type: IEC-320 C14, Maximum Line Current per phase: 7.60 A, Cord Length: 6.50 feet

Х-ка 2 Output: Number of Outlets: 4, Receptacle Style: IEC 320-C13

Х-ка 3 Surge energy rating: 300 Joules, EMI/RFI Noise rejection (100 kHz to 10 mHz): 55 dB, Peak Current Common Mode: 12 kAmps, Let Through Voltage Rating > 900

Х-ка 4 Размери: 11,56 х 21,41 х 14,10 см.; Color: Beige

след изправянето(двупътно-грец) кондезаторна група 10 000 микро фарада на 120 V на една линия са над 20 суича  последния е на 1000 м няма забивки няма проблем при стартиране(начално пускане) не използвам импусни стабилизатори със закъснителни вериги само без тази 'екстра'.Сега съм в процес на проектиране (намиране на походяща схема и припособяването и според моите виждания ) и постряване на захранвания ставилизирани за 90 V(20 000 микро фарада след греца и 10 000 микро фарада на изхода,това маи ще е най скъпата част от заранването но това е важна част на доброто захранване тук не става с копромиси),трябва да е с добро КПД няма да правя 'печка' сащита от пренапрежение на изхода(при дефект) напр.95V защита по ток нея мисля да я направя регулируема (според това какво храниш, зависи дори и от вида на суичовете).Това е от мен по този начин успешно се боря с Енергото с безкраините му токови удари(по всяко време на деня независимо от времето !!!) изпозвам и регулеруеми релета време ако тока прекъсне повече от 0,5 сек. захранването прекъсва захранжането на клоновете и ги пуска (1-10сек.) след 7 сек(практиката показа ,че това е времето за рестарт).Ами това е от мен ако има въпроси ще отговарям.

тоз регулатор като обикновен упс ли го ползваш .. в смисал не ми стана ясно дали си ползвал допълнително намаляне на напрежението щото изхода му би трябвало да е 220в.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тоз регулатор като обикновен упс ли го ползваш .. в смисал не ми стана ясно дали си ползвал допълнително намаляне на напрежението щото изхода му би трябвало да е 220в.

Здравейте,този стабилизатор е променливотоков 220/230/240 v(пуснат е на 220 v разбира се) предвид мощноста му го изпозвам за доста техника дори UPS'те макар да имат AVR минават през него .На въпрроса ти разбираш ,че не е модван просто захранванията са (трансформаторни) включени към него, супер си е за ел мрежи с аномалии.

"Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен." Алберт Айнщайн

"...една мрежа е толкова добра колкото нейните създатели..." безспорен факт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гледам някой колеги ползват твърде усложнени, други твърде опростени варианти на захранване на мрежата.

При мен е някъде по средата.

Захранването е 60 V, право.От преработено ATX захранване (то работи 110-230 V).Разбира се е включено през UPS.А при всеки суич има неомонтански стабилизатор на 12 V.

Тоя вариант с няколо степени стабилизирано U е идеален с/у токови удари.Досега не съм имал умиращи и забиващи суичове.

Преди доста години ползвахме трансформаторни захранвания на 40-60V и се побърквахме да рестартираме суичове.

Проблем са ми тия захранвания за 60 V и заради тях беше питането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Проблем са ми тия захранвания за 60 V и заради тях беше питането.

пиши по точно, под "захранвания" какво имаш предвид ?

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

влиза 220 В izliza 60 стабилизирано право.

kakto по-горе писах подобни на компютърните но с различно изходно напрежение.

ето ти преработени импулсни http://zahranvane.hit.bg/index.html

не съм ги ползвал и не знам дали наистна работят така както пише производителя. може от там да си копувал и ти, но като гледам доста защити и екстри имат.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеца по-късно ...

Аз съм малко скептично настроен да сложа импулсно за базова станция.Освен ако не е за подземна или вътрешна мрежа.Имах няколко и много лесно се шашкаха от гръмове.Незнам тия за който говорите как са конкретно но се надявам най малко то по един разрядник да имат в изхода.

п.п. Все още немога да преценя кое е по-добре ~ Или = напрежение по мрежата.Но според мен зависи от малките инвертори на слуйчовете.При мен базовите станции са направени по най-простия начин само с един торойд,малко защити на входа и изхода и филтри.Изхода е с променливо напрежение и съм доволен но конденазорите на малките стабилизатори са по 470микро,а на изхода 1000!Обмислям варианта за постоянно токова базова станция със стабилизирано напрежение не не с импулсно.И в заключение според мен с промелливо напрежение се постига по-големи разстояния.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 5 години използвам автотрансформатори  на променлив ток който в момента единият е нагласен на 90 волта и захранва 41 суича без никакви проблеми модулите са от тези на ввв.пое.бг на 15 суича  слагам платки с време релета да палят отделни трасета през 30 сек. Всички централни са към ЮПС-И и тук таме ftp-то е заземено.  Имам и импулсни по селата от Неомонтанските и определено си имам ядове с тях въпрос на време е да ги махна.

няма начин да няма начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.