Jump to content

NetControl 24R3S2A, проблем


Recommended Posts

Здравейте,

 

дали някой е ползвал въпросния модул и да го познава как работи? Купих си го преди няколко дни, идеята беше да го монтирам на село (на 200км от мястото където живея е) и през него да рестартирам видео камерите в имота ако се налага. Към него взех и датчик температура и датчик за наличие на 220в, не бяха скъпи и не се и замислих дори. Включих само датчика за температура за тест, заедно със захранването (адаптер 12в от Вивотек камера) и интернет кабел до WRT54G рутер. Видях през браузер интерфейса, хареса ми. После пътувах до село да го монтирам, същата конфигурация, домашната ми вътрешна мрежа е със същите ип адреси на двете места. Обаче нямаше пинг, нищо. Обадих се за съдействие на човека от Неомонтана, много любезен човек, откликна дори извън работно време. После изпратих пратката за диагностика, върнаха ми отговор, бързи са хората, направо го копирам:

 Здравейте,
>
> Получихме NetControl 24R3S2A.
> Единият от каналите (Line 3) е с повреден драйвер (дава на късо).
> Предполагаме, че от вън е попаданало някакво напрежение по платката,
> което е довело до повредата. Повреден и централния процесор (също дава
> на късо), което също става чрез попадане на напрежения по
> входовете/изходите му (подозирам, че всичко се е случило през изхода за
> Line 3).
>
> Ще ви го оправим, макар че по принцип смятам, че не става дума за
> фабричен дефект, според комбинацията от поражения.
>
> Ще отнеме известно време, тъй-като нямаме драйвера под ръка.

 

аз съм включвал 3 неща към платката: 1 захранващата букса с адаптера от 12 волта, 2: RJ45 интернет кабела, 3. датчика за температура, който дойде в комплект с платката. Не съм ползвал никой от каналите, тъй като не е имало какво да свързвам. Този канал (каналите (Line 3)) дали е входа на датчика за тепмература и той да прави проблем, търся причината.
 

 

 

Та въпроса ми е какво може да съм объркал. Не искам да повтарям грешка, тъй като пак бих свързал същите неща след ремонта плюс захранването на камерите, което ще минава през няколко релета от платката (приблизително 0.5-0.6 Ампера трябва да е на камера при 12В).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.