Jump to content

колко ви е ъптаима


111111

Recommended Posts

  • Администратор

има си едно правило "бачка ли не го пипай"

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

има си едно правило "бачка ли не го пипай"

първо инженерно  ;)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво има за дефиниране?

Чети им changelog-a и ще разбереш...изкарват нови версии по-бързо отколкото да речем аз се бръсна.

чакай ся, в момента има три версии 3.х , 4.х и 5.бета ти за коя говориш ?

3.30 доста време не е барана ;) незнам ти с какво си :)

5.х е бета , а 4.х е още нова и има трески за дялане

та пак не разбрахме за дупките ?  ;D

а и да те светна че това в changelog-a далеч не е всичко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се спори за глупости

Който разбрал - разбрал, който не е да не си го слага при сърце

ми не ги пиши тогава  ;)

че се засягаме  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Бъгове си има доволно,даже маи и не могат да си ги отстранят.

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне кажи що се засягаш да знам, че наистина пиша глупости ;)

Аз ползвам на микротик продуктите от поне 6 години...единственото хубаво нещо от цялата работа е Nstreme...айде и лесната администрация(клик & плей).

Аз си нямам друга работа ами ходя по форумите и пиша глупости(факт за днес...досега не съм писал повече от 2 поста седмично във форум). Ама то що...щото некой си там ми пише с недомлъвки и разсъждава наполовина...поне като ще си философ се доизкажи(доизпиши).

Ако нямаш кво да кажеш по темата не се меси...или явно си от тия дето по цял ден си губят времето в писане по форумите, колкото да  минава сивото ежедневие...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне кажи що се засягаш да знам, че наистина пиша глупости

Аз ползвам на микротик продуктите от поне 6 години...единственото хубаво нещо от цялата работа е Nstreme...айде и лесната администрация(клик & плей).

Аз си нямам друга работа ами ходя по форумите и пиша глупости(факт за днес...досега не съм писал повече от 2 поста седмично във форум). Ама то що...щото некой си там ми пише с недомлъвки и разсъждава наполовина...поне като ще си философ се доизкажи(доизпиши).

Ако нямаш кво да кажеш по темата не се меси...или явно си от тия дето по цял ден си губят времето в писане по форумите, колкото да  минава сивото ежедневие...

всъщност това с засягането беше майтап ;) <-

няма да се сърдиш  ...

ама първо виж темата .. второ виж как ти се включи .. трето хич не ми отговаряш на питанията  ;)

аз каквото има съм казал по темата(ъптайм;D и мисля че поне вечер мога да си се мотам по форумите  :)

ти нещо ще share-неш ли ? по-интересно , по темата ;–)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Наистина това е първия инженерен закон /правило е слаба дума / . Колко съм се мъчил да го обяснявам.....

Ама не - колегата го влече към ъпдейтване и това си е ....

първо инженерно 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

root@border:~# uptime

08:51:27 up 119 days,  8:01,  1 user,  load average: 0.01, 0.01, 0.00

root@border:~#

Ето шервам.

Твоите питания не ги пращай към мен, а към поддръжката на Микротик.

За нещата, които аз ползвам дупките им са направо кратери... Не може борд за 1000лв.(RB1000), който го водят ултра висок клас продукт при 1 пълна BGP сесия и OSPF към вътрешните ми машини, когато достигне 200/250 Mbps  да почва да дропи пакети и CPU-то да стои на 100%, а Pentium III dual 1Ghz да си се справя перфектно със същата задача при 370Mbps

Още обяснения искаш ли?

Ето и малко статистика:

Linux 2.6.31.4 (border)        06/23/10        _i686_  (2 CPU)

08:44:05        CPU    %user    %nice  %system  %iowait    %steal    %idle

08:44:06        all      0.00      0.00    20.40      0.00      0.00    79.60

08:44:07        all      0.00      0.00    19.50      0.00      0.00    80.50

08:44:08        all      0.00      0.00    18.09      0.00      0.00    81.91

08:44:09        all      0.50      0.00    19.90      0.00      0.00    79.60

08:44:10        all      0.00      0.00    20.00      0.00      0.00    80.00

Average:        all      0.10      0.00    19.58      0.00      0.00    80.32

border ~ # vnstat -l -i eth0

Monitoring eth0...    (press CTRL-C to stop)

  rx:  15039.80 kB/s 22209 p/s            tx:    5621.54 kB/s 18668 p/s^C

Трафика е в kilobyte.

5329 ?        S    12:35 /usr/sbin/zebra -d -f /etc/quagga/zebra.conf -l 255 -k --pid_file /var/run/quagga/zebra.pid

5412 ?        S    67:40 /usr/sbin/bgpd -d -f /etc/quagga/bgpd.conf --pid_file /var/run/quagga/bgpd.pid

5492 ?        S      0:00 /usr/sbin/dropbear -b /etc/banner

5569 ?        S      0:00 /usr/sbin/mini_httpd -p 8080 -u nobody -r -i /var/run/mini_httpd.pid -l /mnt/tmpfs/mini_httpd.log -d /var/www

9267 ?        S      0:00 /usr/sbin/ntpd -p /var/run/ntpd.pid

9341 ?        S    24:38 /usr/sbin/ospfd -d -f /etc/quagga/ospfd.conf --pid_file /var/run/quagga/ospfd.pid

9412 ?        S      0:00 /usr/sbin/pptpd

9489 ?        S    31:20 /usr/sbin/snmpd -p /var/run/snmpd.pid -c /etc/snmp/snmpd.conf -Ln

9552 ?        Ss    0:04 /usr/sbin/cron

border ~ # route -n |wc -l

318807

Ей го при 100Мбит процесорите ми стоят 80% свободни

Представиси ако сложа някои от новите i7

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има си едно правило "бачка ли не го пипай"

Йес. Ит из а бест практис руул.

Като се правят промени първо се правят в тестова среда  За RouterOS мога да предположа 2-3 дни с непристарно минаващ поне 1% трафик. С малко зор скриптове и чудесии може да се спретне лабораторйкиа. Така уважеми колеги получаваме по-голям контрол над IT инфраструктурата, както и контрол на качеството.

Понякога може да перем през просото и да ъпгрейдваме рутери, за които имаме резервен в шкафа, и ако нещо се прецака, само го вадим, закачаме кабела, и до 30 мин downtime сме възстановили инфрструктурата

Версия 5.0 Beta 3 не е стабилна, не я слагайте. Ако ще слагате 5 Beta 2, извадете Intel NIC-овете, сложете нещо временно като Realtek, а може и да извадите късмет и вашия Intel NIC да работи ОК.

5.0 Beta 3 има нови например IRQ Balance така че си заслужава да се качите на тестовото влакче заедно с много други колеги и да пробвате пробвате и да обсъждате обсъбжате например в официалната тема http://forum.mikrotik.com/viewtopic.php?f=1&t=42616 същото важи и за SCSI поддръжката  - тествайте ако ще се възползвате от тези нововъведения!

4.9 и 4.10 не съм видял да се дънят толкова сериозно.

3.30 си е най-добре като стабилност, ако имате 3.30, можете да сте спокойни. Не се заигравайте без да има нужда, да качвате друга версия.

Ако имате някоя преди 3.30 - купете си лиценз за 60 - 65 лв за вашето вече активно SoftID и си качете последната версия. 4.10.****

****Всъщност качването от партизанската версия до официалната версия се прави по специални процедури в зависимост от версията в момента. Лично аз ги имам всички тези процедури (опит). Рутера не се гаси, downtime-а е за рестартиранията.

P.S. за RB750 и разни нови модели, в changelog има причини, да се качат последните версии ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето шервам.

Твоите питания не ги пращай към мен, а към поддръжката на Микротик.

За нещата, които аз ползвам дупките им са направо кратери... Не може борд за 1000лв.(RB1000), който го водят ултра висок клас продукт при 1 пълна BGP сесия и OSPF към вътрешните ми машини, когато достигне 200/250 Mbps  да почва да дропи пакети и CPU-то да стои на 100%, а Pentium III dual 1Ghz да си се справя перфектно със същата задача при 370Mbps

Още обяснения искаш ли?

за толкова пари ... толкова

само ще ти кажа че при нас Juniper J4350 който се харчи към 5000$ клякаше на подобен трафик

но аз не съм тръгнал да ти обяснявам че Juniper са пълни дупки и болкуци ... нали ??

затова не ми дръж тоя заядлив тон и отиди да мрънкаш на микротик и да си искаш парите..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина това е първия инженерен закон /правило е слаба дума / . Колко съм се мъчил да го обяснявам.....

Ама не - колегата го влече към ъпдейтване и това си е ....

направо си е аксиома ;)

много рядко си позволявам да ъпгрейдвам ей така

един РБ от сума време ме дразни, но си работи и не го барам .... сега е на 255 дена ъптайм :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А като не бачка кво го правим?

От микротик получавам само имейли "Ще коригираме в следващата версия".

И аз ъпдейтвам като луд....Не че нямам рб133ц с 2.9.38 работещо перфектно още, но практиката ми с микротик показва, че всяка нова версия покрива малка част от проблема...а не целия.

Не съм тръгнал да ти държа какъвто и да е тон - ти си тоя дето се юркаш за глупости.

Нито съм тръгнал да ти казвам, как моите 3х2821 клякат при 70мбит

Моля да бъдат изтрити всички мои мнение, защото това почва да прераства в къвга, която смятам да игнорирам вече.

П.С. Бях първия в БГ поръчал RB600, a всички знаем какво беше положението с тоя рутърборд преди да извадят сносен фърмуер, за да спре да забива.Няма да споменавам какви ми бяха загубите заради тая глупава инвестиция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

То и аз съм от недоволните  ;) .Само веднъж съм им писал,отговориха "Планира се да го коригираме във версия 6 ,а 4-та беше тестова тогава още!!

Ако зависи от мен няма да ги ползвам за друго освен за радиа.

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.