Jump to content
  • 0

Static DNS запис per-client


trapatoni

Въпрос

Здравейте.

Възможно ли е като се направи някак, статичен DNS запис (IP - DNS - Static) да "важи" само за определени клиенти в локалната мрежа, но не и за останалите? Всички клиенти в мрежата ползват рутерборда за DNS сървър. Според мен не и докато се ползва самия рутер за DNS сървър за клиентите в мрежата, понеже е само "един".

Някои телефони и т.н. не мога да им редактирам нещо като hosts файл, а и предпочитам централизирано да управлявам тия неща доколкото може.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор
преди 21 минути, trapatoni написа:

Здравейте.

Възможно ли е като се направи някак, статичен DNS запис (IP - DNS - Static) да "важи" само за определени клиенти в локалната мрежа, но не и за останалите? Всички клиенти в мрежата ползват рутерборда за DNS сървър. Според мен не и докато се ползва самия рутер за DNS сървър за клиентите в мрежата, понеже е само "един".

Някои телефони и т.н. не мога да им редактирам нещо като hosts файл, а и предпочитам централизирано да управлявам тия неща доколкото може.

Може рутера и dhcp да дава публични ДНСи на клиентите , а в следствие нужните клиенти/адреси/ да се аднат в листа , която ще редиректва DNS заявката към рутера за да чете статичните записи !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Мда, мерси, това е вариант. Имам доста статични днс записи, и повечето трябва да са валидни за всички в мрежата. По този метод ще трябва правило, което да следи за заявените домейни и ако са тези в листа на статичните записи, да редиректва към локалния днс.

Все пак ще го оставя като краен вариант, че нещо не ми се поддържат двойни списъци за целта, имам около 40-50 статични днс-а., а и искам все пак да се ползва локалния резолвер и кеш за всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.