Jump to content
  • 0

Помощ на новобранец за конфигуриране на 2 ISP


nicktodorov

Въпрос

Здравейте,

Взех си RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN и се опитвам да конфигурирам 2 ISP и failover.

Мислех, че имам някакви познания, но след сблъсъка с RouterOS съм тотално объркан. В момента рутера работи с нет от единия доставчик, трябва ми да добавя и втория, но не успях да разбера как става това за Dynamic IP. На "нормален" рутер нещата тръгват само с клониране на мак адреса от устройството на доставчика (Виваком), но тук като втори ми е мътно...

 За съжаление Quick Set не позволява лесно настройване на втори и нямам представа как да го направя за ether2. Гледах много клипове и статии по въпроса, но все нещо се различава от моя случай и повечето пъти стигам все до рестор от бекъп.

Ще съм благодарен на съвети какво да направя, но ще трябва да са стъпка по стъпка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 отговор на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Здравей,

ако и от двата ISP получаваш динамични адреси, първо провери дали на порта на който закачаш втория е в "bridge" (interface bridge port print) и ако е го изкарай от там - . След това добавяш в ip dhcp-client и порта на втория доставчик и му слагаш да ти разпространява дифоут рута с по голям дистанс например 2 - ip dhcp-client add interface=ether2 default-route-distance=2. На края добавяш и NAT правило за втория ISP - add action=masquerade chain=srcnat comment="ISP2 masquerade"  out-interface=ether2 

Мисля, че това е най простия вариант за два доставчика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.