Jump to content

Доставчици в Самоков


Didomir

Recommended Posts

Здравейте,

Някой да знае какви доставчици на Интернет има в Самоков ? 

Евентуално за едно PTP да ги питам къде са им кулите, условия и т.н подробности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами Ние примерно за къде се касае може и оптика хахахахах. Какво и къде точно искаш да получиш .Защото имаме в околността в населените места жично и оптично покритие .Както се казва до Железница имаме закачен клиент(на оптика).

 

Редактирано от niki5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Разликата между английските ,руските и българските форуми:

в английския форум задаваш въпрос, отговарят

в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо

в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост

Недей да спориш с глупака. Първо ще те приравни до неговото ниво, после ще те бие с опита си.

-------------------

Когато фактите говорят и боговете мълчат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за информацията @Влади и @niki5 !

Става дума за някое от следните населени места: Райово,Алино,Рельово,Белчин.100MB ще търся + TV.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами за Райово сме ние за Алино сме ние за Рельово утре ще пускам оптиката магистралната до селото и за Белчин пак сме ние ,Като свързаноста е оптична МАН порт и ще минем на PON поетапно в Рельово директно на пон.Като ТВ не сме решили още дали да е CAT ТВ  или IP .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте, да продължа темата..

Един приятел има къща в Ярлово, но там не видях да има изградена мрежа. Къщата му се намира на около 200м от кметството, които ползват интернет по оптика от училището, което пък е PTP линк към Самоков. За съжаление самата къща няма пряка видимост към Самоков. 

Идеи към кой доставчик да се обърна?

Редактирано от Blind
правописна грешка
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Линкът не е към Самоков а към Белчин конкретно. Има клиенти в Ярлово които са към Цари-МалиГрад .Такаче от където има изглед от там .Линковете са на Сателитни системи.За зла участ Сега ги потдържа Синът на Собственика и той малко не го бива с Антените. А ситоацията там е проблемна пречи един хълм. За пример на разбиращи ще кажа че когато преди го пускахме училището имахме ниво -57dB после нивото се влоши до -61. А сега младия хубосник го омазал до -75  казаха. За зла участ не става. Ако беше в някое от другите села и ти предложат бившите колеги оптика добре , но в Ярлово не знам питай ги но аз за там не бих. Другите села са на оптика,а Белчин и с Бекъп на Антени вече.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Ако трябва да ходим да я изцедим тая антена 😉 Ще разгледам за видимост и ще мисля. А тези към Цари-МалиГрад на същия доставчик ли са?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да на същия ,има оптика и антени до царимали като междинен хоп.Инак до другите села е опика и антени от междиния хоп.Просо Ярлово е привстрана от магистралната оптика :) . А както казах антените са му табу ,последния жокер кам момчето който дадох бе микротик и превключване от антени и оптика като момчето се справи с един 4011 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...
On 12/10/2018 at 11:41 PM, niki5 said:

Ами за Райово сме ние за Алино сме ние за Рельово утре ще пускам оптиката магистралната до селото и за Белчин пак сме ние ,Като свързаноста е оптична МАН порт и ще минем на PON поетапно в Рельово директно на пон.Като ТВ не сме решили още дали да е CAT ТВ  или IP .

 Ники, дай сайт или някакъв друг контакт за оферта за нет в Рельово. Мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казах магистралата работи ,мноооогооо отдавна ,колегите (бившите )действат и вече включват абонати от някоя и друга седмица. За информация най лесно при кмета и той ще те запише примерно или даде кординати. Инак телефон за контакт е 0889181828 ,

  • Харесай 1
  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте! Искам да попитам има ли доставчик на интренет за с. Шипочане? Трябва ми скорост около 20-25 mbps за download и около 10 за upload. Къщата се намира на 200 метра над кметството на южния склон (ако това има значение).

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте, Алекс, дали случайно открихте доставчик в с. Шипочане. Ние също се интересуваме от прокарване на интернет в селото. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мартина, използвам A1 мобилен интернет. Може да се ползва и Vivacom, но А1 е по-добрия вариант.

Засега не съм попадал на друга опция

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За там са тези два варянта ,скъпи но скорости от 25 мегабита толкова.Няма оптика ,за антени трудно в дупка е . Има мисля че и Христо Шипочки там като доставчик но не съм сигурен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.