Jump to content

Каква оптика се използва за дирекно полагане


net-sar

Recommended Posts

Здравей те Колеги!!

Преди да направя нещо мисля да ви попитам кой начин е най ефтин?  и най надежден!

Налага се да се пуска оптично трасе около 6 км  от село до язовир!!  Питам каква оптика е най добре да се положи дирекно в земята,като се има предвид че не желаем нейното прекъсване от гризачи и подобия...... ?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Армирана да си трошат зъбките ?

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да е директно в земята трябва да е на дъл бочина 0.6м. минимум.И разбира се армирана /бронирана/.На по дълбоко мишоците не слизат.Има такава дължина кабел но стандарта е 2км.Вземи си заривни муфи и гледай да са на дълбоко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

HDPE тръба----мисля си най добре и естествено кадето са муфите шахти!!

А дали има оптика с отрова ! Мисля си че ако има това ще  спести HDPE 

 

 

Редактирано от net-sar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, за директно полагане армиран кабел ще ти свърши работа против гризачи. Но както каза колегата Валви, може да е малко по-дълбоко заровена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 23.10.2018 г. at 19:21, net-sar написа:

HDPE тръба----мисля си най добре и естествено кадето са муфите шахти!!

А дали има оптика с отрова ! Мисля си че ако има това ще  спести HDPE 

 

 

Ами първото изискване е ефтино - HDPE то оскъпява безусловно.Най надеждно - ами ти кажи кое е по устойчиво - HDPE или метално покритие.Шахтата струва копаене , изграждане , капаци , маркиращ кол.От друга страна е изкоп,заривна муфа и нищо друго,Изводите идват сами.Обмазан с отрова кабел не съм виждал да се предлага от 10 години.И да се прилага.Може пък да съм пропуснал нещо.Никой не е застрахован,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ви чета и почвам да не мога да спя. Вчера сънувах как купувам от тия модерните дивайси със слънчеви панели

против къртици... и ги набучвам по трасето. ХЕм го маркирам... хем нема да има къртици. Наемам и свободен вряг хъскита

да ги разхождат по трасето сутрин и вечер. Накрая се договарям с всички багеристи околовръс 30км да не копаят след 18

часа вечерта... и да отказват поръчки за изкопи към водопровода в събота и неделя. Накрая купувам земята, ставам фермер

и започвам да се чудя дали рапица или царевица ще ми реши проблема със съня?

В реалността винаги съм знаел, че съм в сбъркан бизнес. Ако бях купил 2 лайнарки, когато се продадох щях да съм в доста

по-чист бизнес.. и вероятно с пари. В ланаджийството се лови единствено диабет или цироза. Според района и ловците ако

имате късмет може и трихинелоза. Пари.. едва ли ?

Редактирано от Mile
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И до допълня ... HDPE ако се слага, което е, вероятно в сферата на фантастиката...

Не се взима от железарията. За подобни или "некакви такива" изстъпления се взима

правилно оребрено и с нужната ДЕБЕЛИНА. Иначе ще "духнете" както спомена колега

нагоре нещо различно от кабел. За всека цел си има тел. Не мое тука с три поста да

споделите всяка простотия, която ще ви се случи. Еле па на друг пациент. Особеност

на дизайна и на манталитета/авторитета на притежанието. Но мишките ревали, плакали

и продължавали да нагъват кактуса. Това от железарията си го ползвайте в енергото и

виваком шахтите. Чувствайте се защитени, като да си биете чекии с капут ?

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с лайнарката ми хареса.Ама диабет и цироза не е хорошо.Житница не е лошо място.Може пък вече да е минал през рапицата и слънчогледа.Що па да не пробва шаран срещу Никулден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно ...
  • Администратор

Метал под земята на 6км ..дано да не е гръмотевична зона ... и такъв сме го яли.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
На 25.10.2018 г. at 0:20, valvi написа:

Ами първото изискване е ефтино - HDPE то оскъпява безусловно.Най надеждно - ами ти кажи кое е по устойчиво - HDPE или метално покритие.Шахтата струва копаене , изграждане , капаци , маркиращ кол.От друга страна е изкоп,заривна муфа и нищо друго,Изводите идват сами.Обмазан с отрова кабел не съм виждал да се предлага от 10 години.И да се прилага.Може пък да съм пропуснал нещо.Никой не е застрахован,

Кабел, съдържащ вещества, отблъскващи гризачи има, просто хората не искат да ги купуват. Искат най-еФтиното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си кабел армиран и с двете телчета, пак пусни по тях поне 220 волта пак мишока нека хапе кат му харесва.Само незабравяй да го изключиш като сплайсваш.Инак използвай си 3 макари подробно картографирай трасето с метражи и жипиес кординати по трасето снимкии и все .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.