Jump to content
  • 0

Разочаровахте ли се от микторик


nedoskiv

Въпрос

Здравейте,

Искам да споделя разочарованието си от факта че микротик са си позволили да пазат паралите на операционната система в plain текст ......... Операционната система е много добра, но намеренията им са кофти, не е трудно да се досети човек че и имат база с данни на всички пароли които някой някога е ползвал на микротик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор

Паролите са криптирани освен ако не си с архаична версия 

 

*) user - all passwords are now hashed and encrypted, plaintext passwords are kept for downgrade (will be removed in later upgrades);

а и под plaintext passwords не разбирай че паролите са в човеко-четим текст 

Цитат

passwords are crypted with XOR method

 

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Мен повече ме разочарова радиото на новите им серии. В зашумена среда всички устройства закачени към тях се дискънектват и няма никакъв вариант за връзка. На 2 изложения го ядох сериозно. В момента, в който влязат посетителите, уйрлеса умира. Става въпрос за cAP Gi-5acD2nD и RBD52G-5HacD2HnD-TC. Телефони закачени на маса, под чиито дървен плот е рутера, се дискънектват и не могат да се кънектнат пак. На 50 см. разстояние. Не помогна и намаляване на сигнала. В момента, в който посетителите си тръгнат, всичко се оправя. В същото време с дърти RB951Ui-2HnD няма никакви ядове. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
36 minutes ago, 111111 said:

Паролите са криптирани освен ако не си с архаична версия 

 


*) user - all passwords are now hashed and encrypted, plaintext passwords are kept for downgrade (will be removed in later upgrades);

а и под plaintext passwords не разбирай че паролите са в човеко-четим текст 

 

Вземи прочети и пробвай winbox crack-а.  6.39 е уязвим примерно, дава ти паралите в plain текст, това говори само за себе си ...... в един openwrt рутер има повече сигурност. Много ми паднаха в очите микротик

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
преди 3 минути, nedoskiv написа:

Вземи прочети и пробвай winbox crack-а.  6.39 е уязвим примерно, дава ти паралите в plain текст, това говори само за себе си ...... в един openwrt рутер има повече сигурност. Много ми паднаха в очите микротик

Вземи мисли малко човеко, ако не ти ги даде в четим текст как да ти ги даде?

Какъв ще е тоз калпав крак, ако не ти върне паролата в четим текст?
То по идентичен начин се лекува и WRT въпрос на познание
на линукс с локален достъп рут паролата знаеш ли колко по-лесно се лекува с един рестарт.

Паролите на windows също се четат локално. 

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
3 hours ago, 111111 said:

Вземи мисли малко човеко, ако не ти ги даде в четим текст как да ти ги даде?

Какъв ще е тоз калпав крак, ако не ти върне паролата в четим текст?
То по идентичен начин се лекува и WRT въпрос на познание
на линукс с локален достъп рут паролата знаеш ли колко по-лесно се лекува с един рестарт.

Паролите на windows също се четат локално. 

като си много отворен, хайде да те видим как ще ми декодираш SHADOW password файла на линукса. И да ми кажеш каква ми е паролата.

shadow

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
Преди 1 час, nedoskiv написа:

като си много отворен, хайде да те видим как ще ми декодираш SHADOW password файла на линукса. И да ми кажеш каква ми е паролата.

shadow

дай ми достъп до бут лоудера и гледай чудеса

 

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
Преди 6 часа, gbdesign написа:

Мен повече ме разочарова радиото на новите им серии. В зашумена среда всички устройства закачени към тях се дискънектват и няма никакъв вариант за връзка. На 2 изложения го ядох сериозно. В момента, в който влязат посетителите, уйрлеса умира. Става въпрос за cAP Gi-5acD2nD и RBD52G-5HacD2HnD-TC. Телефони закачени на маса, под чиито дървен плот е рутера, се дискънектват и не могат да се кънектнат пак. На 50 см. разстояние. Не помогна и намаляване на сигнала. В момента, в който посетителите си тръгнат, всичко се оправя. В същото време с дърти RB951Ui-2HnD няма никакви ядове. 

Бе и аз ползвам cAP Gi-5acD2nD пък такива проблеми нямам ... навързал десетина на capsMan на CCR и всичко е повече от чудесно !?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Преди 2 часа, nedoskiv написа:

като си много отворен, хайде да те видим как ще ми декодираш SHADOW password файла на линукса. И да ми кажеш каква ми е паролата.

shadow

Малко уважение бе пич---все пак пишеш на admin ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
преди 27 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Бе и аз ползвам cAP Gi-5acD2nD пък такива проблеми нямам ... навързал десетина на capsMan на CCR и всичко е повече от чудесно !?

В офиса и при мен се държат, като разстановката ми е горе-долу, като твоята, но половината устройства са Groove GA-52HPacn пуснати на 5Ghz и всичките вързани към CapsMan върху CCR-1036.  Но там средата не е чак толкова зашумена. От долните етажи, през 40 см. железобетонна плоча, почти нищо не минава. Сктъкларията е от К  стъкла и отвън нищо не влиза. На изложение е друга случка. Стотици посетители влезли с телефон с включено WiFi и десетки изложители с по няколко АР-та, в огромна зала без стени и колони. Често не работят и мобилните данни, а на по-големите се губи и GSM мрежата, но пък старите микротици си работят, а новите са тотал щета. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Не знам, но нямам оплаквания, пък некоректна работа на ап-тата не съм забелязъл ! Ето пример с cAP AC , които "хранят" cAP Lite . cAP Lite ги глася да са на 6ти канал , че са с по-слабо радио, а cAP AC ги редувам 1ви следващо 11ти канал и пак 1ви  , следващо 11ти за да не се интерферират на една и съща носеща честота !

cap ac/lite , clients

Редактирано от JohnTRIVOLTA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
14 hours ago, 111111 said:

дай ми достъп до бут лоудера и гледай чудеса

 

Защо ли се хванах да набивам акъл в главата на поредното пуберче .... айде първо внимавай да разбереш за какво ти горовят хората, след това ако можеш го разбери и накрая се изказвай неподготвен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

За всеки влак си има пътници.

На който не му харесва да не ползва, в случая аз не го използвам.

Най сигурната операционна система е тази която никой не е знае, това че микрошита има много недоглеждане ни е ясно на всички.

Никъде не пише opensource ! От оплакване полза няма.

Операционни система за рутери и  суичове : Linux и FreeBSD.
OpenWRT - Open Wireless Router.
Всичко останало е просто търговско наименование.

Mikroshit.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
Преди 4 часа, nedoskiv написа:

Защо ли се хванах да набивам акъл в главата на поредното пуберче .... айде първо внимавай да разбереш за какво ти горовят хората, след това ако можеш го разбери и накрая се изказвай неподготвен.

Смешни доводи от неосмислящ написаното.

Даже е смешно че не знаеш че в shadow има HASH на паролите, но иначе си компетентен в некомпетентността си.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
2 hours ago, 111111 said:

Смешни доводи от неосмислящ написаното.

Даже е смешно че не знаеш че в shadow има HASH на паролите, но иначе си компетентен в некомпетентността си.

И след като и ти си толкова компетентен и осмислящ (най вече увереността си че знаеш), малко по-горе ми е shadow файл-а, кажи ми каква ми е паролата в plain текст или май изобщо не си разбрал за какво говорим тук?

Редактирано от nedoskiv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.