Jump to content

лиценз


Recommended Posts

  • Отговори 45
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • ¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

    12

  • SS7

    6

  • Veselin

    4

  • skyfx

    4

Моя грешка извинявам се!Обърках буквите..Значи за wimax не те съветвам да се пробваш!Аз лично имах голямо желание да направя няколко точки като за начало но ми казаха, че лиценза е адски скъп!!!А без него няма да стане онея 101% ще си пазят хляба.Макар, че според много хора из форумите wimax няма хляб!О къде мислиш да намериш устройствата?То антени се предлагат вече и от anteni.net.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има и аз съм търсил

освен антени и устройства.

Дори хората твърдят, че работят добре на 2.4 с wimax и въпреки, че си мисля, че няма нужда от лиценз непосмях да купя!

А пък CPE-то е към сто и нещо гущера което е доста скъпо за клиенско..

ма луди колкото искаш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

при 700mW що да не бачка добре

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя грешка извинявам се!Обърках буквите..Значи за wimax не те съветвам да се пробваш!Аз лично имах голямо желание да направя няколко точки като за начало но ми казаха, че лиценза е адски скъп!!!А без него няма да стане онея 101% ще си пазят хляба.Макар, че според много хора из форумите wimax няма хляб!О къде мислиш да намериш устройствата?То антени се предлагат вече и от anteni.net.

Ами техника се намира не съм питал каква е цената, но ето един линк от където може да се набави цялостно оборудване http://www.airspan.com

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има и аз съм търсил

освен антени и устройства.

Дори хората твърдят, че работят добре на 2.4 с wimax и въпреки, че си мисля, че няма нужда от лиценз непосмях да купя!

А пък CPE-то е към сто и нещо гущера което е доста скъпо за клиенско..

ма луди колкото искаш

Аз ли пропускам нещо?Не работи ли на 3,5GHz wimax?

P.S. Имаш предвит да се продава в БГ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега става въпрос за wimax на 2.4 ГиГи

преди и аз гледах но се отказах... поради скъпите cpe-ta

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи говорих с фирмата която произвежда тези устроиства, устроиствата могат да работят на честота на която се настоят или на която си порачаш, цени незнам могат да работят и на 2.4 Ghz. и на 5 GHz в сбодните честоти, както казах за цена не съм питал. Могат да бадат внесени и от Русия. Та генералния въпрос е комисията дали няма да се заеде. Очаквам, цената да не е много висока. Базисната станция може да баде 10 вата. Това си е доста мнощност. :)  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

за над 200mW може да се заядат

а как идва цената откъм клиентско устройство ?

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...
  • Собственик

Въпроса е доста интересен :)

По принцип никой няма да пречи да се използва wimax в свободните обхвати, ако спазваш максималните мощности.

За мен по-интересен е 5Г обхвата , там и разрешената мощност е по-голяма

CPE-tata  иди дойди , не са кой знае колко скъпи, но базовата станция колко е ?

Значи говорих с фирмата която произвежда тези устроиства, устроиствата могат да работят на честота на която се настоят или на която си порачаш, цени незнам могат да работят и на 2.4 Ghz. и на 5 GHz в сбодните честоти, както казах за цена не съм питал. Могат да бадат внесени и от Русия. Та генералния въпрос е комисията дали няма да се заеде. Очаквам, цената да не е много висока. Базисната станция може да баде 10 вата. Това си е доста мнощност. :)  
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заплашиха ли те? Нали ползваш Wi-Fi честотите, големите оператори ще си ползват техните за които са си купили скъпия лиценз. Никой не може да те спре да ползваш 802.11 кеф ти a b g n mimo или 802.16 на 2.4 и 5 GHz... Според мен. Те изобщо няма да разберат че картите ти са 802.16. Трябва да сканират в твоя район/обхват на твоята честота. И законово ти си в правото си. Мое мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.