Jump to content

Изградена LAN с 300 камери, накъсване на видеото


Recommended Posts

Като пингваш загуба на пакети наблюдава ли се?

При всички ли се получава това насичане?

Компа от който гледаш да не ти е слабичък?

Да няма пуснат торент клиент в мрежата?:)

Според мен причината е някъде в мрежата. Аз бих разделил на сегменти, за да установя от къде идват парчетата.

А между другото след какво действие е започано това насичане? Преди всичко наред ли е било с тез устройства?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 62
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • lz1mak

    16

  • Щирлиц

    8

  • plameni

    7

  • bezimenen

    5

Преди 2 часа, bezimenen написа:

Като пингваш загуба на пакети наблюдава ли се?

При всички ли се получава това насичане?

Компа от който гледаш да не ти е слабичък?

Да няма пуснат торент клиент в мрежата?:)

Според мен причината е някъде в мрежата. Аз бих разделил на сегменти, за да установя от къде идват парчетата.

А между другото след какво действие е започано това насичане? Преди всичко наред ли е било с тез устройства?

-Понякога има загуба на пакети

-Статистически повече засичане се получава ако примерно дял с 30 камери накрая влиза в опорния суич по мед

-Смених 2ри компютър, доста добре откъм параметри - пак се получава /хванах, че софтуера за гледане ме е лъгал. камерата е онлайн, а софтуера ми я дава офлайн/

-Няма торент, мрежата няма физическа връзка с външния свят

-Да разгледам на сегменти, т.е. да започна да изклювам физически части от мрежата докато забележа промяна в накъсването ли?

-Не мога да кажа от кога е започнало прекъсването, предполагам на 99%, че така е от създаването на мрежата, но не са взети мерки

 

Благодаря за насоките, оценявам помощта и съм отворен към съвети

Преди 4 часа, Щирлиц написа:

Аз бих разкарал VLAN-ите (ако има възможност) защото и те може да тормозят суичовете.

73!

Това за VLAN не ми е минавало през акъла, не разбирам детайлно принципа, може пък да товари мрежата някак си. Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с физическото премахване на клончетата е добър вариант. А като гледаш записи добре ли вървят? Сигурен ли си, че цялата мрежа работи на гигабит? То може да се окаже нещо съвсем елементарно, примерно като бъгъв софтуер.

Откачи всичко и почни 1 по 1 да закачваш и да наблюдаваш. Сложи  1 монитор на някой от проблемните нвр-и? Все пак ако драснеш 1 схема няма да е зле.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти сигурно, проблемът ти е мрежов. Не си споменал моделите на D-Link-овете - дано не са модел от серията DGS-1100 (да не дава бог да са DES-1100).

Препоръчително е да са обновени с последните версии, които можеш да намериш тук ftp://ftp.dlink.ru/pub/Switch/

Всички суичове с управление си имат и CLI и Web. Най-важно е да провериш броячите по портовете дали не трупат грешки и ако да - какви точно.

В D-Link има функцията Traffic Segmentation - с него можеш да изолираш трафиците без да се налага използване на VLAN-и. http://www.dlink.ru/u/faq/63/1742.html

За мониторинг, cacti под Linux се справя добре, но трябва да работи постоянно на компютър, включен на място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А при какви климатични условия работят д-ликновете? Имат гадния навик да прегряват ..... Прегледай ги, дали някъде не се трупат грешки. Другото го е споменал колегата - дали всичко работи на гигабит - имах подобен проблем от калпави RJ-та - една партида с проблемни 4 и 5 перо - на 100 Мбит няма ядове, но на гигабит не тръгва. Принципно д-линк са капризни суичове и аз лично ги избягвам. В твоя случай бих процедирал в следната последователност:

0. Тъй като не си дал схема, огледай дали нямаш място, през което се налага да минава целият трафик (от всички камери) защото по мои груби сметки гигабитов порт би издържал около 120-150 камери при идеалния случай.

1. Оглед на софтуера на суичовете за трупане на грешки и съответно всичко ли е на гигабит.

2. Ъпдейт на фирмуерите на суичовете (ако не съм правил аз мрежата, бих ги ресетнал)

3. Изключване на клон по клон, ако до тук всичко е наред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
На 16.08.2018 г. at 12:02, lz1mak написа:

Втората група NVR-и са оставени на по една ЛАН карта носеща входа и изхода им. На практика и в двете групи се наблюдават напълно подобни накъсвания на сигнала. Пинга от NVR-a минава от 1-2-5-130-400 милисекунди, стига до секунда към камерите.

Еми не знам дали и колко си на ти , предлагам ти елементарен тест взимаш един гигабитов суич  и го закачи преди двр-а , там си закачи лаптоп и на края до някоя камера направи същото с друг лаптоп. възможно е да нямаш пинг заради вланите или някои нативни влан-и по суичовете , целта е да разбереш в един и същ момент пак ли има подскачане на пинга , защото тези милисекунди са показател за претоварване. Добре е да начертаеш някаква схема зада не гадаем и да получиш по конкретни отговори.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Велин написа:

Еми не знам дали и колко си на ти , предлагам ти елементарен тест взимаш един гигабитов суич  и го закачи преди двр-а , там си закачи лаптоп и на края до някоя камера направи същото с друг лаптоп. възможно е да нямаш пинг заради вланите или някои нативни влан-и по суичовете , целта е да разбереш в един и същ момент пак ли има подскачане на пинга , защото тези милисекунди са показател за претоварване. Добре е да начертаеш някаква схема зада не гадаем и да получиш по конкретни отговори.

Забавих се с отговора си, извинете ме. 

Нарисувах схемата с химикал, добавям я.

Switch  голям /двата централни са D-Link DES1210-24

 

20180820_172541.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
преди 23 минути, lz1mak написа:

Нарисувах схемата с химикал, добавям я.

20180820_172541.jpg

Защо не ползваш Dude 
https://mikrotik.com/thedude
хем чертае хем информативно хем следи за промени услуги и т.н.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Суичовете DES-1200 също са зле. процесорите им много лесно се претоварват и дропят пакети и повишават латенцията до над 100ms.
 Имам един такъв и все се чудя кога да го сменя, а на него я има 10-15 заети порта.

Връзката между суич 1 и 2 по 100 мегабитов порт ли е?

Аз първо бих сменил тези суичове - ако си "женен" за D-Link модели поне DGS-1510 и нагоре (DGS-3000 ги прескачай).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Щирлиц написа:

Благодаря за линка, разгледах го.

Един "лайшки" въпрос може ли? Fast ethernet - това в смисъл на добре ли?

Благодаря

Преди 3 часа, hgd написа:

Суичовете DES-1200 също са зле. процесорите им много лесно се претоварват и дропят пакети и повишават латенцията до над 100ms.
 Имам един такъв и все се чудя кога да го сменя, а на него я има 10-15 заети порта.

Връзката между суич 1 и 2 по 100 мегабитов порт ли е?

Аз първо бих сменил тези суичове - ако си "женен" за D-Link модели поне DGS-1510 и нагоре (DGS-3000 ги прескачай).

Мисля, че връзката между двата базови суич-а е по гигабит, утре ще погледна със сигурност. Ако не ме лъже паметта при гигабит светеше зелена индикация, за 100 мегабита е оранжева. Утре ще погледна. Иначе за бюджетиране на друг суич няма кой да ме остави. Само с наличното трябва да се оправям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един "лаишки" въпрос може ли?

Как се отделят пари за 300 камери и съответния брой DVR-и (очевидно за охрана на нещо голямо и ценно), а не се "бюджетира" приличен суич?

  • Благодаря 1

България - земя, като една човешка дLAN...
". . . явно самото оптично влакно привлича светкавиците и ги пуска по мрежата във вид на ярка светлина и се задръства сичко от мноото светлина . . ."


Всички мои обяви - network.olx.bg

Изпращам само с ЕКОНТ. Не изпращам със спиди/speedy! Никога вече!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, lz1mak написа:

Един "лайшки" въпрос може ли? Fast ethernet - това в смисъл на добре ли?

Fast Ethernet е 100 Мегабита порт. При DES основните портове са 100 мегабитови, при DGS са гигабитови. Това и означават съкращенията:

DES = D-Link Ethernet Switch (т.е. 10/100Mbps основни портове).

DGS = D-Link Gigabit Switch (т.е. 10/100/1000 Mbps основни портове).

И наистина е резонен въпроса защо с такива суичове са свързани 300 камери.

Редактирано от hgd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има някакво разминаване - серията DES 1210 не са ли само с по 2 SFP слота, а на схемата са нарисувани с по 4.
Да не би все пак да са гигабитови?

Ако централните суичове са сто мегабитови, от схемата излиза, че възката между тях е само 100 mb/s, което е... не искам да давам точното определение...
Поне Link Aggregation можеше да се  направи.

Редактирано от plameni

България - земя, като една човешка дLAN...
". . . явно самото оптично влакно привлича светкавиците и ги пуска по мрежата във вид на ярка светлина и се задръства сичко от мноото светлина . . ."


Всички мои обяви - network.olx.bg

Изпращам само с ЕКОНТ. Не изпращам със спиди/speedy! Никога вече!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На какво разстояние един от друг са централните суичове?

България - земя, като една човешка дLAN...
". . . явно самото оптично влакно привлича светкавиците и ги пуска по мрежата във вид на ярка светлина и се задръства сичко от мноото светлина . . ."


Всички мои обяви - network.olx.bg

Изпращам само с ЕКОНТ. Не изпращам със спиди/speedy! Никога вече!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.