Jump to content

Изградена LAN с 300 камери, накъсване на видеото


Recommended Posts

Здравейте,

попаднах на изградена мрежа с IP камери, около 300 броя, по 2 мегапиксела, но гледайки през NVR-те хванах постоянно прекъсване или забавяне при достъпването на видеото. Чудея се дали мрежата не се претоварва. Конфигурацията е следната:

1. Два 48 портови switch-a D-Link, Гигабитови, с по 4 SFP всеки. Двата switch-a са един до друг, свързани са с меден кабел.

2. Чрез 8-те SFP-та са свързани още 8 по-малки Гигабитови switch-a. Всеки от тях захранва локално малки 100 Мегабитови ПОЕ switch-ове /Малките 100 Мегабитови хранят камерите./

3. Един Гигабитов switch,  свързан по мед с единия 48-портов  захранва 50 камери.

 

Към Двата 48 портови switch- a са свързани NVR-те.

 

Дано съм го изразил разбираемо. Дали мрежата би се претоварила или е нещо друго?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 62
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • lz1mak

    16

  • Щирлиц

    8

  • plameni

    7

  • bezimenen

    5

Преди 2 часа, gbdesign написа:

Пусни си някакъв мониторинг на суичовете, за да видиш какво се случва. Nagios, Cacti, Observium, каквото ти душа иска.

Благодаря за коментара, нови са ми тези програми, ще ги разуча. Дано някоя да е под Линукс, ще ми е по-удобно заради личния лаптоп

Преди 1 час, byte написа:

Колко NVR-а ... ? 

Най-добре си гледай натоварването на портовете, 300 * 6 mbit... 

10 NVR-a, те са пълни на почти 100% от капацитета. Как да проследя натоварването на портовете? Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, kmeta написа:

Може да сложиш междинно устройство между суича и NVR-а, и да гледаш натоварването на това устройство.

Т.е. между суича и NVR-a да сложа друг суич ли? Дано съм разбрал правилно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Не,това са измислици,трафика можеш да си го гледаш на суича.

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако DLINK-овете са управляеми, най-вероятно в уеб интерфейса им може да се види в реално време натоварването.

А те ако са такива, ще си имат даже и айпи адрес и с пинг ще можеш да установиш къде е тясната дупка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Е те си имат и snmp,така че може да се изкара статистика по портове,пакети,вид трафик,натоварване.

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, byte написа:

Ако DLINK-овете са управляеми, най-вероятно в уеб интерфейса им може да се види в реално време натоварването.

А те ако са такива, ще си имат даже и айпи адрес и с пинг ще можеш да установиш къде е тясната дупка.

Благодаря за напътствията, всичко прочетено по темата ще ми бъде от полза. "Тясна дупка" означава натоварен на макс порт ли? Извинявам се, не познавам жаргона

Преди 1 час, Щирлиц написа:

И без да съм си пил хапчето за познаване, ще кажа на колегата, че тясното му място е при NVR(ите).

 

Т.е. порта на, който е включен NVR-a има претоварване ли? Правих експеримент, понеже NVR-a има втора ЛАН карта, разделих трафика на виртуални мрежи и едната мрежа от камерите влиза през едната ЛАН карта, а изхода за наблюдаване излиза през втората мрежова карта. НА практика това не помогна. Суичовете са управляеми. Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих включил и 2-те ЛАН карти на NVR-а и бих разделил камерите на 2-те IP-та. Другият вариант е, самият NVR да се задъхва и да не смогва на натоварването

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, bezimenen написа:

Може и от рутера да се види трафика към НВР-ите. Или ако няма такъв да се сложи само за мониторинг.

Утре ще се закача с лаптопа да погледна натоварването на конкретните портове за NVR-те. Ако порта е гигабитов, на практика до гигабит всичко е ОК или може и на по-малко да се задъхва?

преди 37 минути, Щирлиц написа:

Аз бих включил и 2-те ЛАН карти на NVR-а и бих разделил камерите на 2-те IP-та. Другият вариант е, самият NVR да се задъхва и да не смогва на натоварването

В момента на половината NVR-и за експеримент се включиха и двете ЛАН карти, в различни виртуални мрежи, едната карта за вход от камерите, а другата - изход за гледане. 

Втората група NVR-и са оставени на по една ЛАН карта носеща входа и изхода им. На практика и в двете групи се наблюдават напълно подобни накъсвания на сигнала. Пинга от NVR-a минава от 1-2-5-130-400 милисекунди, стига до секунда към камерите.

 

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.