Jump to content

Изградена LAN с 300 камери, накъсване на видеото


Recommended Posts

  • Отговори 62
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • lz1mak

    16

  • Щирлиц

    8

  • plameni

    7

  • bezimenen

    5

Дадох съвет, най лесен за диагностика.Закача един ПЦ-монитор на всеки НВР  сече ли там проблем с мрежата.Ако там е добре а на главният  мониторинг сече , проблема е мрежови мейждо НВР и мониторинга или в самия мониторинг.Ако ползваш PSS ili IVMS  сложи смарт-ите.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, master написа:

Какво ли не бях чувал за тях, но това изби рибата.

Йоан... Почти божествения им админ/проектант/идеолог и мой герой вече. Те той вика (пак за толкова камери горе - долен) 'що има по 10 метра аванс на шкафовете? Това нема да го плащаме! Не го ползваме! Лично обиколи всички шкафове и записа метър маркерите за да смята. Беления кабел също не се ползвал ?

На обясненията, че това дето се твори нема работи... Има готов отговор, че у Русе работи . Страшни модели.. като тия с 300 камери и бюджет 100-200лв да мине некой да ги погледне.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 25.08.2018 г. at 11:15, MiPSus написа:

Не знам какво чоплите марки и модели? Още тук е чсно, че проблема е мрежов!

Да разбирам, че си нает да оправиш кашата? Смятам, че ти не нужен КОНСУЛТАНТ с доказан опит, като мен! ?

  • Знам, че съм скромен, благодаря на всички за пожеланията ?
     

Здравей и благодаря за предложението от сърце. Найстина съм го закъсал.

Ще схематизирам предисторията на мрежата, камери, НВР-и в два реда:

Фирма с опит с камери и НВР-и печели поръчката за монтаж. Обаче с 0 опит в правене на мрежа, трябвало е на място да се учат как се прави сплайсване. Както и да е, в последния момент се отказват от правенето на мрежата и се взима подизпълнител специалист по мрежи. НО подизпълнителя прави мрежата по проект и със заложени устройства от тези, които нямат опит. Мрежата носи видео, противопожарни сигнали, сот, контролиран достъп и др.

И се появявам аз. Грижа се за всичко, обаче неофициално няма право да пипам пожар, сот и още няколко. Трябва да работи, да пипам, обаче ако откаже съм виновен, че пипам. С две думи съм бушон за пред големия собственик, евреин. Бюджет нямам за едно болтче, да наистина за едно болтче. Като трябва нещо да се притегне или друго си нося домашните инструменти и консумативи /естествено не са професионални, купувам от лидл, не мога да си позволя нищо повече/, това не се плаща. Това ми е първата работа в БГ след Щатите и съм научен да работя, всичко по силите за благото на фирмата. Околните ми се смеят, тука действителността била друга, предполагам във времето ще се променя и аз.

 

Преди 12 часа, bozio написа:

Дадох съвет, най лесен за диагностика.Закача един ПЦ-монитор на всеки НВР  сече ли там проблем с мрежата.Ако там е добре а на главният  мониторинг сече , проблема е мрежови мейждо НВР и мониторинга или в самия мониторинг.Ако ползваш PSS ili IVMS  сложи смарт-ите.

 

Благодаря! Ще го направя при първа възможност. Без обаче да се доверявам на мониторинга за гледане, хванах го, че лъже. Примерно камерата си работи, а той дава, че я няма, прави и други гафове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично според мен за такъв шеф, възложител не си струва дори да ходите на работа. Само тарикатите да печелят, а работниците които им правят всичко - кучета ги яли. Жалко, че не съм на ваше място да го оправя тоя индивид.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, защо не споменеш коя е тая фирма, която има опит с камери и NVR-и и няма опит с правенето на мрежи? Това, последното ако не беше трагично, щеше да е много смешно ?

Аз лично на твое място бих пуснал един официален доклад до големия шеф за състоянието на техниката в комплект със заявление за напускане ......

  • Харесай 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тез големите Длинкове се правят ма много умни . Ако камерите ползват ONVIF  протокол провери настройките вътре . Суичовете и те претърсват мрежата за устройства и НВРи и се мъчат да слагат във Влани  трафика с приоретизация за тях . Виж какво е настроено и ако не ок е го оправи . Ако незнаеш кое какво и как работи с вланите и не се ползват изрично с приоритет го спри . НВРите и те претърсват за устройства постоянно =  Страх ... .

Не забравяй и за Jumbo Frames . Някой може да се  позаиграл да Вклчва/ Изклчва не  всички устройства  го потдържат. Може да имаш ядове с по-глупавите суичове , НВри и това голямо МТУ. 

Без борба нема ляб ...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За толкова дни още ли не установи какво се случва? Най-елементарните тестове не си направил, Да не мислиш, че от форума ще разбереш отговора на загадката. Ако беше изпълнил всички дадени от нас насоки вече да си наясно с картинката.

Аз бих започнал от нулата.

1) Ще сложа монитор на единия нвр-а. към който има най-близка камера

2) Започвам да разкачам всичко докато не оставя една камера само. Ако и тогава има проблем закачам камера директно към нвра.

3) Започвам да тествам с други суичове до някоя от камерите.

Идеята е да се фане от къде идват парчетата. Може и проблемите да са няколко а може и да е нещо елементарно.

Само се чудя защо не са викнали тия с камерите и ония с мрежите да се съберат и да си оправат нещата. Обикновенно се дава гаранция от 2 години за подобно изпълнение. И как са приели работата за свършена като не е.

И много ми е интересно как фирма с опит в камерите няма опит в правене на мрежи:) То тия неща се уточняват преди да се пристъпи към договор.

Едните направили мрежата а другите камерите и сега кой е виновен?:)

Затова като си търсех майстор да ми прави банята се оказа, че фаянсаджиите не правят ток и тръби та вместо да се занимавам с трима и после да ми се оправдават взех, че си я направих сам.

Та ако си имаха админ можеше той да им свърши работата.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

И така стигаме до фазата къде ще е софрата за да не ти вземем пари за работа на място ?

/така и така форумна среща не е имало отдавна/

Колкото и трагично да звучи при липса на IQ има Мускули, логиката от мутренските времена.

zanie-sila.jpg

Те в Хамерсвил не са те научил да си вършиш пълноценно работата щото ще им изядеш парите.
почни да тестваш елементарен гигабитов суич и лаптоп и 2 пач кабела 

няколко стотин пъти командата 

ping -l 1480 -w 100 -t nvr.local.ip

 

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, 111111 написа:

И така стигаме до фазата къде ще е софрата за да не ти вземем пари за работа на място ?

/така и така форумна среща не е имало отдавна/

Колкото и трагично да звучи при липса на IQ има Мускули, логиката от мутренските времена.

zanie-sila.jpg

Те в Хамерсвил не са те научил да си вършиш пълноценно работата щото ще им изядеш парите.
почни да тестваш елементарен гигабитов суич и лаптоп и 2 пач кабела 

няколко стотин пъти командата 


ping -l 1480 -w 100 -t nvr.local.ip

 

Здравейте и отново благодаря за подкрепата!

Не съм писъл по темата, защото нямах физически време да направя нито един от тестовете, за които получих насоки. Фирмата изпълнител беше взела доста проекти, а нямат хора и помагах безвъзмездно, като гледам май само така ще се работи. Доста кабели се пускаха,  трасета, повечето за 220в, без мрежови. Всеки ден нови отговорности за мен, неофициално разбира се.

Утре ми обещаха почивка от безвъзмездната работа и ако отново няма нещо извънредно ще се скатая да пробвам едно по едно всичко написано тук, после ще докладвам. От сърце благодаря на всички хора тук, този форум няма аналог в БГ като отношение на хората. Бъдете всички живи и здрави и нека да върви бизнеса в каквото и сфера да е.

За софрата съм силно "За", досега на такова мероприятие не съм присъствал, ще се радвам. Аз съм радиолюбител, мога да сложа едно рамо за по-ниските честоти и антенно-фидерни у-ва. За Гига-спектъра нямам техника.

Марин К

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си струва да се гърбиш. Ползвай времето във фирмата ползотворно обикаляйки на интервюта. Положението не се подобрява в такива фирми. 

Незнам в кравария как е, но тук ако ти се работи се налага да станеш собственик. Тогава ще можеш да се насладиш на цялата палитра от апозитивни/априятни моменти.

Редактирано от Mile
  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никаде не се спомена какви са камерите като модел марка ,както и самите NVR.Както и тяхната настройка .Не написа как са разпределени камерите по NVR като мрежи да кажем и евентуалното разделяне в VLAN .Защото е добре да се раделят както камерите и рекордерите в едни влани ,и да направиш втората ланка за гледане само в един отделен VLAN.Но нищо няма да те спаси от згъването на самите суичове .По възможност между суичовете да не търчи излишен трафик тоест група НВР и камери на суич .Тези суичове при над 600 мегабита не ги търси тоест над 100 камери с рекордер на суич и толкова .А се опиташ повечко ще гризнеш дръвце ,а в момента май си е точно така.Но все пак дай още информация за размисал.

 

Редактирано от niki5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 30.08.2018 г. at 14:53, 111111 написа:

И така стигаме до фазата къде ще е софрата за да не ти вземем пари за работа на място ?

/така и така форумна среща не е имало отдавна/

Колкото и трагично да звучи при липса на IQ има Мускули, логиката от мутренските времена.

zanie-sila.jpg

Те в Хамерсвил не са те научил да си вършиш пълноценно работата щото ще им изядеш парите.
почни да тестваш елементарен гигабитов суич и лаптоп и 2 пач кабела 

няколко стотин пъти командата 


ping -l 1480 -w 100 -t nvr.local.ip

 

С тази команда задавам размера и макс времето на изчакване, това ли е идеята?

 

 

На 29.08.2018 г. at 14:10, bezimenen написа:

За толкова дни още ли не установи какво се случва? Най-елементарните тестове не си направил, Да не мислиш, че от форума ще разбереш отговора на загадката. Ако беше изпълнил всички дадени от нас насоки вече да си наясно с картинката.

Аз бих започнал от нулата.

1) Ще сложа монитор на единия нвр-а. към който има най-близка камера

2) Започвам да разкачам всичко докато не оставя една камера само. Ако и тогава има проблем закачам камера директно към нвра.

3) Започвам да тествам с други суичове до някоя от камерите.

Идеята е да се фане от къде идват парчетата. Може и проблемите да са няколко а може и да е нещо елементарно.

Само се чудя защо не са викнали тия с камерите и ония с мрежите да се съберат и да си оправат нещата. Обикновенно се дава гаранция от 2 години за подобно изпълнение. И как са приели работата за свършена като не е.

И много ми е интересно как фирма с опит в камерите няма опит в правене на мрежи:) То тия неща се уточняват преди да се пристъпи към договор.

Едните направили мрежата а другите камерите и сега кой е виновен?:)

Затова като си търсех майстор да ми прави банята се оказа, че фаянсаджиите не правят ток и тръби та вместо да се занимавам с трима и после да ми се оправдават взех, че си я направих сам.

Та ако си имаха админ можеше той да им свърши работата.

 

Здравей,

остана ми време да прегледам суичовете. Открих няколко порта с доста грешки RX /приемерно по около 25к на ден/. Няколко опита с 100-1000-халф и фул дуплекс и нещата се оправиха. Грешките паднаха до 0-1 на денонощие.

Сега ще се опитам да измоля макар и не нов, още един голям суич. Да го вържа при опорните два. В "новия" слагам само един НВР и само неговите камери и наблюдавам. Да видим ако се разтовари малко системата ще има ли подобрение.

 

Мераклия съм за науката, поне да науча нещо. Дори започнах да проверявам какво се продава втора употреба в ОЛкс за някое втора употреба CISCO, (първото, което видях е Cisco 1812)  нещо, което по-евтино, ще си купя от лични пари и да тествам с него спрямо Д-Линковете. Това цитираното не го познавам, искат му 70лв. Просто да започна отнякъде с лична инициатива.

 

Благодаря още веднъж за съдействието. Днес ако ми остане време пак отивам да наблюдавам какво се случва.

На 31.08.2018 г. at 14:33, niki5 написа:

Никаде не се спомена какви са камерите като модел марка ,както и самите NVR.Както и тяхната настройка .Не написа как са разпределени камерите по NVR като мрежи да кажем и евентуалното разделяне в VLAN .Защото е добре да се раделят както камерите и рекордерите в едни влани ,и да направиш втората ланка за гледане само в един отделен VLAN.Но нищо няма да те спаси от згъването на самите суичове .По възможност между суичовете да не търчи излишен трафик тоест група НВР и камери на суич .Тези суичове при над 600 мегабита не ги търси тоест над 100 камери с рекордер на суич и толкова .А се опиташ повечко ще гризнеш дръвце ,а в момента май си е точно така.Но все пак дай още информация за размисал.

 

Камери и НВРи са Американ динамикс, не зная доколко са популярни, със сигурност са доста скъпи за мен лично.

Редактирано от lz1mak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си давай парите за глупости. Точно пък за 18хх! Да не говорим. че е рутер, а на теб ти трябва за начало L2. Във времето... Може и да стигнеш

до L3, но за нормално Cisco няма да видиш пари. Иначе се радвам за ентусиазма ти. Ако си на 23-25 е похвално. Ако си нагоре... Намери си друго

нещо. По-спокойно и неизискващо 24/7. просто съвет

Ако толкова искаш да разбереш начина, идеологията и вариантите им за придобиване..

На прав път си. В тоя бизнес има няколко начина за влизане.

1. Да влезеш с пари и да излезеш без, но с много натрупан опит (често срещан вариант)

2. Да влезеш с мерак и без пари и да излезеш с още по-малко пари и никакъв опит (просто без растеж няма как да дигаш experience)

3.  Варианта е по скоро изключение. Да влезеш случайно и да излезеш още по-слуачйно. Само минаваш и не трупаш exp или пари. 0:0 резултат.

4. Класическия. Нямаш представа от всичко, но гледаш, че комшията кокошки гледа и ти ще гледаш. Намираш човека от точка 2 да изнесе

хамалогията. Финансираш леко, но не прекалено и накрая се разделяте по класическия начин. Обидени... Наемаш разумен и знаещ човек за

да изплуваш и го разкарваш. За този период би трябвало да си се научил :). Ако не си.. Почваш да търсиш човека от точка 2 и правиш втори

опит на същата дисциплина.

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, Mile написа:

Не си давай парите за глупости. Точно пък за 18хх! Да не говорим. че е рутер, а на теб ти трябва за начало L2. Във времето... Може и да стигнеш

до L3, но за нормално Cisco няма да видиш пари. Иначе се радвам за ентусиазма ти. Ако си на 23-25 е похвално. Ако си нагоре... Намери си друго

нещо. По-спокойно и неизискващо 24/7. просто съвет

Ако толкова искаш да разбереш начина, идеологията и вариантите им за придобиване..

На прав път си. В тоя бизнес има няколко начина за влизане.

1. Да влезеш с пари и да излезеш без, но с много натрупан опит (често срещан вариант)

2. Да влезеш с мерак и без пари и да излезеш с още по-малко пари и никакъв опит (просто без растеж няма как да дигаш experience)

3.  Варианта е по скоро изключение. Да влезеш случайно и да излезеш още по-слуачйно. Само минаваш и не трупаш exp или пари. 0:0 резултат.

4. Класическия. Нямаш представа от всичко, но гледаш, че комшията кокошки гледа и ти ще гледаш. Намираш човека от точка 2 да изнесе

хамалогията. Финансираш леко, но не прекалено и накрая се разделяте по класическия начин. Обидени... Наемаш разумен и знаещ човек за

да изплуваш и го разкарваш. За този период би трябвало да си се научил :). Ако не си.. Почваш да търсиш човека от точка 2 и правиш втори

опит на същата дисциплина.

 

поздрави

Здравей и сърдечно благодаря за дългия пост, препрочетох го няколко пъти. 

 

Предполагам аз се пласирам по точка 2. Мераклия съм откъм техническата страна на въпроса, на години съм почти на 40. Започнах да попрочитам за комп.мрежи покрай безжичната част /радиолюбител съм/. И така малко по малко. Наскоро отделих време по същата линия за ВУЗ, бях единствения в доста голяма група, който се интересуваше от практическото реализиране. БЕз да обобщавам, но преподаването и интересите на студентите да се докоснат до материя различна от гола теория и писане на реферати клони към нула. С клизма ме оставиха единствен аз да сглобя един линк от някоко км и хот спот с дадени привилегии за финала на обучението.

За CISCO 1800 е късно, вече дойде, 55лв. Нямам никаъв опит с тази марка. Днес ще опитам да го пусна, дано да работи. Видимо капака е отварян и затворен с насилие, крив е. Принципно как да се свържа към рутера? Различен е от познатите ми у-ва нисък клас за под 200лв. Намерих си от този плоския син пач кабел, просто да имам. В личен план ползвам Линукс за лаптопа си, но ако трябва и Windows ще си набавя. 

Спорен ден и успешна седмица

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.