Jump to content

Изградена LAN с 300 камери, накъсване на видеото


Recommended Posts

DES 1210 са с по 2 SFP + 2 combo порта - реално имат 4 гигабитови порта, но колко реален трафик могат да прекарат е друг въпрос.

А колегата lz1mak направо да мисли за истински гигабитови суичове, защото така нищо няма да стане и моят съвет е да бяга от д-линк и ако му е добро окабеляването е за 2-3 часа работа (с нареждането на VLAN-и) и 1/2 час за физическа смяна на суичове и всичко да тръгне както трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 62
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • lz1mak

    16

  • Щирлиц

    8

  • plameni

    7

  • bezimenen

    5

des121008p2828p52c1image-lfront.png

4хSFP?

преди 19 минути, Щирлиц написа:

DES 1210 са с по 2 SFP + 2 combo порта

Мoже би имате предвид DES-1228?

DES-1228_ME_B1_Front.jpg

Редактирано от plameni

България - земя, като една човешка дLAN...
". . . явно самото оптично влакно привлича светкавиците и ги пуска по мрежата във вид на ярка светлина и се задръства сичко от мноото светлина . . ."


Всички мои обяви - network.olx.bg

Изпращам само с ЕКОНТ. Не изпращам със спиди/speedy! Никога вече!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както и да е...
Докато не се изясни точния модел на суичовете, правим само спекулативни предположения.

България - земя, като една човешка дLAN...
". . . явно самото оптично влакно привлича светкавиците и ги пуска по мрежата във вид на ярка светлина и се задръства сичко от мноото светлина . . ."


Всички мои обяви - network.olx.bg

Изпращам само с ЕКОНТ. Не изпращам със спиди/speedy! Никога вече!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, plameni написа:

На какво разстояние един от друг са централните суичове?

Разстоянието между централните суичове е 20 сантиметра, пач кабела е под 50 см.

 

Преди 1 час, Щирлиц написа:

DES 1210 са с по 2 SFP + 2 combo порта - реално имат 4 гигабитови порта, но колко реален трафик могат да прекарат е друг въпрос.

А колегата lz1mak направо да мисли за истински гигабитови суичове, защото така нищо няма да стане и моят съвет е да бяга от д-линк и ако му е добро окабеляването е за 2-3 часа работа (с нареждането на VLAN-и) и 1/2 час за физическа смяна на суичове и всичко да тръгне както трябва.

Здравей, колега 

Благодаря за съдействието, форума и членовете са техничари и се радвам, че ви има.

В този пост ще отговоря относно избора на тези суичове: заложен е от фирма, която няма много опит с тая работа. По презумция е заложено тази локална мрежа 99% само видео да пренася. Минало се е през 1-2-3 мегапикселови камери. 

Аз се появявам като техническо лице на по-късен етап, а и мнението ми няма особена сила. 

Отивам да погледна още веднъж модела на суичовете

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да обобщим - изборът е направен от нямащи опит с тази работа, а мнението на техническото лице няма особена сила.
Очевидно затова се "клатят" нещата. 

  • Благодаря 1

България - земя, като една човешка дLAN...
". . . явно самото оптично влакно привлича светкавиците и ги пуска по мрежата във вид на ярка светлина и се задръства сичко от мноото светлина . . ."


Всички мои обяви - network.olx.bg

Изпращам само с ЕКОНТ. Не изпращам със спиди/speedy! Никога вече!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм чел всичките постове и се извинявам за това , да попитам накъсването на камерите го гледаш на централният мониторинг или се закачаш с монитор на всеки NVR и от там наблюдаваш накъсването.Понеже при мен като го гледам на централния мониторинг и като си закача около 16 камери на мейн стрйм и И7-мицата направо ми умира.Така можеш да си определиш къде ти куца. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, plameni написа:

Както и да е...
Докато не се изясни точния модел на суичовете, правим само спекулативни предположения.

DES 1210-24

mikrotik forum.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DGS

Добре че има снимка.

Редактирано от plameni

България - земя, като една човешка дLAN...
". . . явно самото оптично влакно привлича светкавиците и ги пуска по мрежата във вид на ярка светлина и се задръства сичко от мноото светлина . . ."


Всички мои обяви - network.olx.bg

Изпращам само с ЕКОНТ. Не изпращам със спиди/speedy! Никога вече!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, plameni написа:

DGS

Добре че има снимка.

Уникална моя грешка! ИЗВИНЯВАМ се на всички за грешката при описанието на суича

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

@lz1mak
Какви са камерите и имаш ли достъп до тях,  като гледам преносната техника, то камерите сигурно са зададени на максимален битреит със спряна VBR технология. Или дублиран стрииминг към няколко точки.

 

На 23.08.2018 г. at 15:03, bozio написа:

Не съм чел всичките постове и се извинявам за това , да попитам накъсването на камерите го гледаш на централният мониторинг или се закачаш с монитор на всеки NVR и от там наблюдаваш накъсването.Понеже при мен като го гледам на централния мониторинг и като си закача около 16 камери на мейн стрйм и И7-мицата направо ми умира.Така можеш да си определиш къде ти куца. 

Твоя проблем е че нямаш свястна видеокарта или имаш куц декодер който няма хардуерно ускорение 
64 броя 3 мегапикселови камери без яд на нвидя gtx 260 на 3 монитора 

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, 111111 написа:

@lz1mak
Какви са камерите и имаш ли достъп до тях,  като гледам преносната техника, то камерите сигурно са зададени на максимален битреит със спряна VBR технология. Или дублиран стрииминг към няколко точки.

 

Твоя проблем е че нямаш свястна видеокарта или имаш куц декодер който няма хардуерно ускорение 
64 броя 3 мегапикселови камери без яд на нвидя gtx 260 на 3 монитора 

VBR e активна на почти всичките. Максимално се залагат 5-8 кадъра в секунда.

Днес с много заигравка хванах клиентския софтуер за гледане на видеото в реално време да ме лъже, че камера не работи, а през браузера я намирам на същия компютър работеща. За чипа не помня колко гигахерца е, РАМ-а е на 16.

С уговорки ще се смени един 100 мегабита конвертер оптика-мед прекарващ 20-на 3 мегапиксела камери. Там хванах най-висок вариращ пинг.

 

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никъде не прочетох нито модел и марка на камерите... Нито модел и марка на NVR-рите.

Колко броя са тези NVR-ри.. В какъв режим записват? Всеки записва отделен брой камери?  Или някои камери се записват на повече от един NVR?  Пуснат ли е Multicast на камерите...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 16.08.2018 г. at 12:02, lz1mak написа:

Пинга от NVR-a минава от 1-2-5-130-400 милисекунди, стига до секунда към камерите.

Не знам какво чоплите марки и модели? Още тук е чсно, че проблема е мрежов!

Цитат

Аз се появявам като техническо лице на по-късен етап, а и мнението ми няма особена сила.

Да разбирам, че си нает да оправиш кашата? Смятам, че ти не нужен КОНСУЛТАНТ с доказан опит, като мен! ?

  • Знам, че съм скромен, благодаря на всички за пожеланията ?
     
Редактирано от MiPSus

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина ти е нужен консултант. Хвани го Иво докато не е размислил. Аз даже не бих ти дал оферта.

Ама иначе всичко е интересно. Пари за камери има... пари за съпорт явно нема. Като ония цигани от 

мебели виде'ов. Немало да плащат аванси на оптиката. Те не ги ползвали. Ми отрежете ги да си ги зема

бе, модели :)

  • Харесай 1
  • Хаха 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.