Jump to content
  • 0

Конфигуриране на Микротик, за IPTV и Интернет при доставчик виваком


starbyte

Въпрос

Здравейте, нека тук напишем, как стъпка по стъпка да си конфигурираш Микротик при положение, че Виваком ти е доставчик на интернет и телевизия (IPTV) със сет-топ-бокс STB

вариант с динамичен и статичен адрес. Но да е стъпка по стъпка за да може всеки, който дори за първи път сяда на Микротик да може да го направи. Благодаря за усилията!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор

Нямам свързаност с тоз оператор, а и не искам, инак и видео ще ти направя.

Има няколко теми с достатъчно информация, която ако навържеш логически ще се справиш без сериозни напътствия.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Преди 6 часа, starbyte написа:

Здравейте, нека тук напишем, как стъпка по стъпка да си конфигурираш Микротик при положение, че Виваком ти е доставчик на интернет и телевизия (IPTV) със сет-топ-бокс STB

вариант с динамичен и статичен адрес. Но да е стъпка по стъпка за да може всеки, който дори за първи път сяда на Микротик да може да го направи. Благодаря за усилията!

IPTV-то на Виваком е мултикаст. Само VOD-а им е юникаст. Защо, по дяволите, ти е притрябвало да си тормозиш рутера с мултикаст?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Преди 1 час, master написа:

Според мен по-големият проблем не само за този исп е как оптиката да влиза директно в мт.

ONT SFP-та? Гледам има такива.

https://www.kurthelectronic.de/produkt/sfp-ont/?lang=en

Редактирано от yHuKyM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Всъщнос най-доброто е оптиката през SFP директно в Микротик и от него вече LAN, Wireless, STB...

В момента експериментирам с Cisco RV325 да пусна ТВ, но не ще, пуснал съм му мултикаста...разрешил съм във файъруола мултикаст трафика от WAN1 към LAN всичко

и пак не ще, дали трябва да звъня на Виваком да им дам MAC адреса на CISCO-то ?

На ‎11‎-‎07‎-‎2018 at 21:04, stanstanyov написа:

IPTV-то на Виваком е мултикаст. Само VOD-а им е юникаст. Защо, по дяволите, ти е притрябвало да си тормозиш рутера с мултикаст?

Искам да имам едно устройство, да имам малък сървър-storage и да имам достъп до него "от вън" по постоянно IP, да имам wireless в къщи за телефони и таблети, вътрешна LAN на която е вързан сервъра, един стац. комп и два STB на Виваком за телевизията ми, очевидно това е невъзможно с този рутер, който ми предоставят.

За това искам да разкарам всичко и да сложа едно устройство разполагам с Cisco RV325 , но не мога да подкарам TV за това мисля и за Микротик вариант.

А по въпроса защо си тормозя рутера с мултикаст - един рутер или работи и се справя или не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте, разполагам рутерборд през, който исках да прокарам IPTV. С това задание успях, но сега нямам интернет от нито един порт, освен wan1. Тоест само на безжичния. Настройките направих през bridge. Въпросът ми е къде греша и как да си пусна нета на ether портовете. 

Следвах инструкцията от този клип. 

 

П.с. лаик съм в мрежовите настройки. 

Благодаря предварително на всички отзовали се!

Редактирано от KirilP.
  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте, отново! Явно никой няма желание да помогне. Аз си мислех, че това е целта на форуми от този тип. Всезнайковци, но тогава, когато трябва да обяснят нещо на разбираем език ги няма никакви. 

ПС по добре модератора да заключи тази тема, защото явно няма смисъл от нея ?

 

  • Харесай 1
  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Ползвай търсачката, има няколко теми на същата тематика.

Чети разбери и тествай.
После, вземи че кажи какво не ти се е получило и какво не е станало.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте. Изчетох много по темата но не успях да се сдобия с информация за следната конфигурация. Имам рутер от Виваком и отделно един Mikrotik hAp lite. Имам и един бокс за iptv, който искам да ползвам в друга стая. За съжаление не мога да прокарам кабели и powerline адаптер също не е решение, поради проблемна ел. мрежа. Успях да вържа Mikrotik-a (безжично) за вивакомския рутер, но не мога да подкарам iptv-то. Възможна ли е изобщо такава конфигурация?

Изпратено от моят SM-G965F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Собственик
Преди 4 часа, v.velichkov7 написа:

Здравейте. Изчетох много по темата но не успях да се сдобия с информация за следната конфигурация. Имам рутер от Виваком и отделно един Mikrotik hAp lite. Имам и един бокс за iptv, който искам да ползвам в друга стая. За съжаление не мога да прокарам кабели и powerline адаптер също не е решение, поради проблемна ел. мрежа. Успях да вържа Mikrotik-a (безжично) за вивакомския рутер, но не мога да подкарам iptv-то. Възможна ли е изобщо такава конфигурация?

Изпратено от моят SM-G965F с помощта на Tapatalk
 

Възможно е , но ти трябват два микротика. единия да е до тв-бокса, другия при IPTV-то

Разликата между английските ,руските и българските форуми:

в английския форум задаваш въпрос, отговарят

в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо

в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост

Недей да спориш с глупака. Първо ще те приравни до неговото ниво, после ще те бие с опита си.

-------------------

Когато фактите говорят и боговете мълчат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да, с два разбрах, че може да се получи. Идеята е с наличния един дали може да стане?

Изпратено от моят SM-G965F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.