Jump to content

Recommended Posts

Mupo neTkoB

какъв вариант има да се направи ип радио. по-точно приемниците какви трябва да са, вече самото стриймване може да се осъществи по много начини. идеята е създаване на радио-точка. евтини ресийвъри без изисквания към сила на звука. по възможност да са по лан, ако са по вифи предполагам ще оскъпи проекта, а цената е от значение

може да се използва съществуваща мрежова инфраструктура или да се изгради нова

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
master

Приемниците може да са евтини таблети/смартфони. Има професионални решения за пренос на аудио през мрежата но влизаме в един друг ценови клас.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
koko

За wifi може да се погледне нещо базирано на esp8266.

Имам няколко стотин бройки амино А110 мпег2 са и даже без усилвател захранват малки колонки

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
hgd

Има БГ решения, например тези:

Моля, влезте или се регистрирайте, за да видите този link.

Те правят доста неща и може да направят и конкретно решение в зависимост от бюджета.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mupo neTkoB

Бюджета трябва да е възможно по-малък. в момента има оферта за изграждане на 34 тонколони 10/20/30W 110V и усилвател HED Audio Epertech и Yamaha смесителен пулт.

идеята ми е това цялото да се "цифровизира" и да се ползва само компютър за стрийм и "смесване" и да се ползва изградената (или новоизградена мрежа)

за момента първата оферта без мрежа само за тонколони и усилвател и смесител е 7850 грубо за 34 стаи (тонколони)

това deva-ip-audio изглежда добре но е адски скъпо, а и е някакъв ФМ-Мониторинг

Всъщност това db90-rx май не е чак толкова скъпо, може би преди малко съм видял грешен линк.нещо трябва да се измисли и тонколона с усилване/намаляне и изключване (МЕХАНИЧНО) за елементарно управление

какво друго освен това ще ми е необходимо - какъв стриймър ще трябва да се ползва?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
master

Скоро монтирахме един китайски 100волтов усилвател за ~300лв. Има 3входа за микрофон, линеен и вграден мп3 плеар с usb вход. Бях много скептичен но работи без забележки с 60+ високоговорителя.

Редактирано от master

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове