Jump to content
  • 0

Mikrotik Hot Spot - проект за курсова работа


lz1mak

Въпрос

Здравейте,

 

Реших да направя курсова работа за университета на базата на Mikrotiк HeX Lite.

Идва ми нета от доставчик, минава през един ТП-Линк 841НД и после през Микротик-а. Микротик-а заделя два интерфейса за два Хотспота. На двата интерфейса закачам по една AP Edimax. Каналите разнесени максимално.

Всеки Хотспот ще има по 2-3 клиента макс. Колкото за демонстрацията /В университета досега само Cisco ползват, но за учебна цел ми е скъпо да го взимам/.

Вече два дни се боря. Ръководства доста прегледах. Направих си за всяка Хотспот DHCP с по 200 адреса, с по един user с парола за всяка hotspot.

Клинта се свързва с ХОТспота, взима си адреса. После след 2-3 опита да се ползва браузера илиза полето за юзер и парола. Клинта си взима IP адреса както трябва. Обаче скоростта е много малка, 1-2К. И не всеки път отваря страниците.

DNS съм задал да е първия рутер след доставчика /Tp-Link 841ND + Всеки от интерфейстите на Хотспотовете.

 

Моля за съдействие, къде бъркам.

 

Благодаря ви 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор

Има ли възможност Микротик да посреща трафика от ISP ,а 841 да остане за AP ? Защо е нужно да правиш два Хотспота т.е. не може ли с един да минеш? Ползвай микротик за DNS !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
преди 1 минута, JohnTRIVOLTA написа:

Има ли възможност Микротик да посреща трафика от ISP ,а 841 да остане за AP ? Защо е нужно да правиш два Хотспота т.е. не може ли с един да минеш? Ползвай микротик за DNS !

Благодаря за бързия отговор.

Да, мога да свържа директно микротик-а да посреща трафика от доставчика.

Исках две отделни групи да имам за хот спот, с две отделни AP с насочени гръб в гръб антени /имам налични една парабола 24 децибела и 13 децибела панелна/. Просто да демонстрирам съвместна работа на повече устройства, които не са скъпарски и пак ще вършат работа. Това е всичко.

Като екстра искам да дам достъп на клиентите на единия хот спот до ИП камера и малък сървър.

 

Моите преподаватели държат на скъпата техника, Микротик-а не го броят въобще за жив. Просто искам да демонстрирам, че за 5 клиента може и Микротик-а да се работи.

 

пс: всичката техника си я купувам, за да я ползвам в домашни условия за мен, бюджета ми е малък.

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

С микротика може да направиш според мен една локална мрежа която да е работна примерно, а хотспота да е за непостоянни клиенти, гледам не спомена нищо за потребителските профили, в тях всъщност се описват скоростите , добре е да използваш влани ако ще слагаш по няколко антени , при евентуален проблем по лесно да локализираш проблема,  но най - хубаво е да се ползват и микротик АП-та  тогава контрола е пълен, въпроса  е че ако има изградена вече съществуваща мрежа може да ползваш и ЕОИП тунели  и да наредиш микротик АП-та където ти сърце иска без това да пречи на нещо.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
На 2/6/2018 at 20:57, Велин написа:

С микротика може да направиш според мен една локална мрежа която да е работна примерно, а хотспота да е за непостоянни клиенти, гледам не спомена нищо за потребителските профили, в тях всъщност се описват скоростите , добре е да използваш влани ако ще слагаш по няколко антени , при евентуален проблем по лесно да локализираш проблема,  но най - хубаво е да се ползват и микротик АП-та  тогава контрола е пълен, въпроса  е че ако има изградена вече съществуваща мрежа може да ползваш и ЕОИП тунели  и да наредиш микротик АП-та където ти сърце иска без това да пречи на нещо.

Благодаря за включването!

Успях да подкарам две точки в Хотспот режим с този борд. Получиха ми се нещата през  Winbox-a, преди това с браузера губех връзката с борда щом премахнех bridge на портовете. Сега върви, започвам да описвам конфигурацията за курсовата работа. Условните клиенти /в случая моето семейство/ се връзва без проблем на 250-300 метра, пряка видимост, антените са две параболи по 24 децибела с Едимакс 7206APg. Дали защото са една до други АР-тата, малко страда скоростта. Обаче съм много довелен, софтуера на Микротик е цяла вселена спрямо сапунерките, които ползвах досега.

Спорна седмица на всички

Марин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Тези устройства едимакс са малко старички като хардуер .. какви скорости очакваш от тях :) и на всичкото отгоре едно до друго ..

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.