Jump to content

Linksys WRT54GL с Tomato или dd-wrt, мнения


lz1mak

Recommended Posts

Здравейте,

 

реших да се докосна до Tomato или DD-wrt, нещо ново и различно за мен. За целта си харесах втора употреба Linksys WRT54-GL за 20лв.

Моля за вашите мнения, дали е добър този рутер? Искам да го тествам с научна цел за АР и клиент, повторител, с външна антена. Разстояния до 2км, насочени антени 13 или 24 децибела. Дали позволява от двете му антени да ползвам само една /там да закача външната антена и софтуерно да изключа втората/

Благодаря

wrt-54GL.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двете антени са свързани към "ел. ключ" и ги сменя според това на коя от двете нивото е по стабилно. Може да се ползва едната, но е препоръчително на другата да има заглушка 50 ом. По отношение на работата като цяло лично за мен е загубено време.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Рутерчето е желязо , изходната мощност може да се вдига поне за ДД-ВРТ знам, имам го същия, нямам преки наблюдения за томато и не мога да ти кажа нищо, едната антена ако я спреш според мен няма да има проблем дори и без тапа, нека да си е с антенката. Като флашваш гледай хардуерната версия.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Велин написа:

Рутерчето е желязо , изходната мощност може да се вдига поне за ДД-ВРТ знам, имам го същия, нямам преки наблюдения за томато и не мога да ти кажа нищо, едната антена ако я спреш според мен няма да има проблем дори и без тапа, нека да си е с антенката. Като флашваш гледай хардуерната версия.

Благодаря за мнението. Искам да го тествам с DD-WRT, всичко свързано с безжичната част ми е интересно. Да си поиграя малко и след месец-два да стане подарък за родителите ми, със стандартните антени да покрие две съседни стаи.

Понеже не познавам модела малко се притеснявах да не се излъгах с избора, сега се успокоих. Още веднъж благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, bezimenen написа:

Най-много трафик ще пробута с домата.

Благодаря за включването по темата. 

Планирал съм една IP камера и един телефон /Viber/. Това ще бъде като трафик. Ако не ви отнемам много време, може ли с две думи каква е разликата в трафика между tomato i dd-wrt?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За целта ти по-добре с dd-wrt. Не помня точно ама с dd-wrt към 40 мигабита се прекарваше а с домата към 60. Пак казвам не помня точно ама разликата беше към 20 мегабита. Като интерфейс dd-wrt е по приличен. Това мисля, че беше капацитетът по лан, а по wlan малко по-малко:)

Редактирано от bezimenen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
преди 45 минути, bezimenen написа:

За целта ти по-добре с dd-wrt. Не помня точно ама с dd-wrt към 40 мигабита се прекарваше а с домата към 60. Пак казвам не помня точно ама разликата беше към 20 мегабита. Като интерфейс dd-wrt е по приличен. Това мисля, че беше капацитетът по лан, а по wlan малко по-малко:)

Нещо мина на лан скорости ;)

Говорим за чист 54 мегабитов интерфейс на 20мхз, дори няма TURBO (40мхз 108Мбпс)

54/2-20% (процентите отпада ако е на fast/short ACK (Preamble Mode short) и размера на контролните суми на пакета намалеят)

27 мегабита  транспортни данни - 20% което си е стандартното 21,6 мегабита

 

Ако някой иска да прекара повече да ползва компресиран тунел

  • Харесай 1
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От както един TP link 340  би тотално на трафик въпросния линксис с 27 мегабита срещу 21 на линксиса съм казал това рутерче е с малко измислени легенди.Единствения плюс е някои функцйи които можеш да ползваш като тунели ,но те са налични от софта. Аз моя го подарих на един такъв ентусиаст ,който достигна след време до същото мнение.При условие че има TP- link 740 за 25 кинта нови и с dd-wrt си се справяха добре  ,а още по добре 840 модела с сменени 12 децибела антени и хоп стават чудеса . Инак да с домата даваше най много трафик ,но не ми хареса много и опен врт то е добро но те съветвам сложи му dd-wrt  и не го мъчи повече ,внимавай за хардуерната версия , и не се занимавай с префлашвания .Защото ще питаш после J-так кабели . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

740 с LEDEProject има всичко което се иска дори IPv6

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горд собственик на рутера, инсталацията на  dd-wrt mini и general мина успешно. Даже и лек тунинг за охлаждане. Благодаря на включилите се по темата. 

20180118_192349.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.