Jump to content
  • 0

SFP модул за Mikrotik


gojko

Въпрос

Здравейте, имам SFP S-GPON-ONU модул, слагам го на рутера и забивам в него оптиката на  Булсат, но не иска да взима IP от DHCP-то им? Някой пробвал ли е подобна схема успешно?

 

Поздрави...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Не съм сигурен че е достатъчно да дигнеш само един dhcp klient.Не знам за Булсат, но влизам в клиентското устройство, което имам от БТК и там виждам на WANa две конекции - едната за интернет IPoE и една за IPTV която е PPPoE, които ти в микротика би трябвало да вдигнеш ако искаш да елиминираш тяхното устройство.

Учи се от грешките на другите. Няма да живееш толкова дълго, че да ги направиш сам всичките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Абсолютно и са капризни към вида SFP така че е важен модела .Просто директната замяна не е толкова лесна и със сигурност са две канекцйи ,но ако не ползваш тв май едната може да я забравиш .Ваобще свети ли като интерфейс и вътре какво показва като данни за линк.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

рутера ми е hap ac, модула когато е сложен в рутера светва индикация че е поставен.А за телевизия няма да се ползва поне за сега линка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Компоненти Стандарт PON/GPON ETSI TS 101 272; ITU –T G.984 Оптична мрежа 10BASE-F IEEE 802.3j Оптична мрежа 100BАSE-TX IEEE 802.3u Оптична мрежа 1000BASE-T IEEE 802.3z IP Trunk SIP v2 RFC 3261; ITU H.323v4; ITU-T G.711

 

Това са описали на страницата им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

преди 2 дни за един клиент питах и ми отговориха че е gepon. Ама като ги гледам във всяко село различна технология ползват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Преди половин година мрежата им беше изцяло GPON. Основно DASAN. Купиха си обаче евтини ОНУ-та с Realtek чипсет от V-Solution и ОЛТ-та от същата марка и започнаха в някои населени места цялостна подмяна на мрежата и миграция към GEPON. Колегата е прав, че зависи от населеното място коя технология ползват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.