Jump to content

Питане за ретро AP на 5GHz


Recommended Posts

Здравейте,

Искам да сложа IP камера на лодка-играчка и се сетих, че бях виждал преди 10-15 години някакви евтини Access points на 5 GHz. Ползваха ги с външни параболи. Не се сещам обаче за марката, за да потърся в olx-a. Нарочно търся от тези старите, заради рисковете с играчката.

пс: дистанционното на лодката е на 2.4гига, затова бягам от тази честота. Камерата ще бъде с VGA

Благодаря

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно време ползвахме http://www.aspa.cz/ovislink-wla-5000ap-v-3-5ghz-802-11-a-b-g-ap-wds-client-z33664/

Но си мисля, че по-добре да намериш два стари булета 5. Оставяш само платката и махаш н конектора който си тежи. И слагаш малка антенка.

 

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, master написа:

Едно време ползвахме http://www.aspa.cz/ovislink-wla-5000ap-v-3-5ghz-802-11-a-b-g-ap-wds-client-z33664/

Но си мисля, че по-добре да намериш два стари булета 5. Оставяш само платката и махаш н конектора който си тежи. И слагаш малка антенка.

 

Точно за такива питах, само си спомях за синия  цвят. Вече имам ориентир за търсене, благодаря! Булета е добра идея, предполагам че ще е по-скъп. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, master написа:

Много е относително кое на каква цена ще се намери. Лично аз бих избрал булета пред овислинка.

Съгласен съм, цената на техниката втора употреба е относителна. Не ми е спешно, до есента ще преглеждам отдела за продажби. Още веднъж благодаря за включването

Марин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Има бол флашки които работят на 5ГХз.

Камерите от лаптоп са със стандартен USB конектор, и не е мъчно да намериш и с по голяма резолюция.

След което да събереш всичко в малко пластмасово бидонче, 

като тези от хранителни добавки даже ще е водонепромокаемо ;)

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, 111111 написа:

Има бол флашки които работят на 5ГХз.

Камерите от лаптоп са със стандартен USB конектор, и не е мъчно да намериш и с по голяма резолюция.

След което да събереш всичко в малко пластмасово бидонче, 

като тези от хранителни добавки даже ще е водонепромокаемо ;)

Интересна идея, хареса ми! Да обобщя: Флашка на 5 Гигахерца с USB + Камера на USB. Свързвам ги двете физически ли? И от другата страна на линка примерно със смартфона /телефона има 5Гига/. Това ли е конфигурацията?

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

С разни нещо си Pi за да направиш АР а защо не и запис на флашка или сд карта.

В един контейнер с обем 0.5-0,75-1 литър капачката им е голяма е лесно за бъркане вътре

Лаптопската камера може да се монтира в лабораторна епруветка всичко IP67 демек ще държи на един метър под водата ;)

Ако нямаш епруветка може в по-голяма ампула или шишенце вътрешно ф0,7-1,5 мм,

с малко горещ силикон за тапа (с поялника се маха при нужда)

Дисперсията която се получава от стъклото спрямо нещото което ти попадне е почти пренебрежима,

като се има предвид че камерите имат обхват около 4-5 метра във фокусно  разстояние.

Може и джобен DVR или нещо такова КЛИК ако не искаш да гледаш в реално време

или нещо такова КЛИК

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.