Jump to content

PoN оборудване на V-Sol


Recommended Posts

За съжаление "само" около 2к, толкова успяхме да прехвърлим за 3год.работа,  имаме още доста за прехвърляне.

Имали сме около 10тина ONU-та, още от кашона извадени, които са дали дефект.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То вече зависи от вендора, с който работиш. Но като цяло идеята беше да разберем за масовите проблеми при самата технология.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 3.08.2017 г. at 7:40, Networker написа:

Целта е да се спести смяната на целия кабел от шкафа до къщата на клиента, ако свърши работния аванс в къщата.
 

Всеки съвременнен FTTH сплайсер съединява дроп към дроп кабел!
https://goo.gl/photos/6YgmRTCsGnU5Niv3A

Да не мислиш че съм го сменял, това кабелче е на 4 години и мисля още доста да изкара, просто го забелих и заварих :)

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...

От скоро и аз разцъквам VSOL PON и понеже въпросът ми е близък, до този на автора на темата реших да не отварям нова.

Също така ако решите може да разделим тази тема на "pon-оборудване-на-v-sol" и на "как терминираме влакното при клиента" или нещо подобно.

Та въпроса ми e какъв профил създавате за да забраните администрацията на ОНУ-тата (V2801ZE) от към клиента? В момента ,ако съм закачен на ОНУ-то и си сетна 192.168.1.х мога да се логна в 192.168.1.1. За сега единствено успявам ако пусна 1 влан за трафика и го "унтагвам" на порта на ОНУ-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

За колегите които работят с техника на V-Solution качвам firmware от август месец. Има доста нови неща в последните версии на firmware, лошото е, че още няма нова версия на мануала, в която да са описани всички нови функционалности на новите firmware.

Тази версия става за OLT-тата с 2, 4 и 8 порта и L3 функционалност. За L2 версията има различен fimware.

 

V2_03.31.zip

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

тук има по-нов менуал

https://boxpro.cn/boxpro/p/4INmNGzFy

 

А ако някой има по-нов фърм за Л2 версията, моля да качи

Редактирано от koko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2.08.2017 г. at 0:01, mysticall написа:

Какви разпределителните кутии използваш? В последствие се работи много трудно с кутиите, по-удачния вариант е връзките да се направят в муфа.

Когато изграждахме наща мрежа, от неопит използвах един ODF с някорко оптики 96 o.f. като муфа, голяма грешка вече няма пипане. Същата грешка я повторихме и с паразитни оптики (8 o.f, 12 o.f), връзките ги правихме в оптични табла. Всичко е добре докато не започнеш да пускаш допълнителни 1,2,3 оптики от тези табла, вътре става мазало. На скоро преправихме подобна точка, отрязахме всички оптики, вкарахме ги в муфа и работата заспа. С колегата се разбрахме, да не се занимаваме с подобни точки, а направо да режим оптиките и да ги вкарваме в муфа

 

По-евтино щеше да е да питате. Практиката пък доказва, че питащите не ползват съветите и трупат exp

по ланаджийския начин.

1 муфа и една кутия (сравнително малка) с 30 МПО-та захранват 200+ входа. Кво толкова сплайс измислихте?

А как ще сплитвате на 128 или 64 може да го регулирате още от ОЛТ с 2х или липсата му.

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, Mile написа:

По-евтино щеше да е да питате. Практиката пък доказва, че питащите не ползват съветите и трупат exp по ланаджийския начин.

За евтино да, но и по-лесно, ще ни е някой да направи схема на цялата мрежа, а ние да я изпълним. Както беше с Виваком.

преди 44 минути, Mile написа:

1 муфа и една кутия (сравнително малка) с 30 МПО-та захранват 200+ входа. Кво толкова сплайс измислихте?

А как ще сплитвате на 128 или 64 може да го регулирате още от ОЛТ с 2х или липсата му.

Така е, ако се направи на веднъж и с добра схема за разпределението на всички влакна.

При нас НЯМА точна схема на мрежата, но има МНОГО влакна на всякъде, поради което има чести промени по мрежата.

Прост пример, за един ден правим следното. Дърпаме оптика до всички входове на даден блок, сплайсваме, подрежда ме си кабели, муфа, одф-и. Ако остане време прехвърляме клиентски кабели към новата инсталация, ако не остане време само захранваме през новата мрежа. Според теб колко съм ефективен като сплайсьор и така ли се работи? Шефа винаги е прав, ко ми трябва, да се тормозя с глупости :lol: 

Редактирано от mysticall
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Схемата ти е за 2 групи, които не е задължително да се срещат. Дърпачите си дърпат оптиките.

Оставят авансите в шахтите и ги надписват. Записват си метър маркерите на всеки кабел и си заминават.

Сплайсьорите си минават и си сплайсват. Не забравяйки да си запишат първия метър маркер на всеки

кабел след муфата.

  • Харесай 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 23.10.2017 г. at 9:16, koko написа:

тук има по-нов менуал

https://boxpro.cn/boxpro/p/4INmNGzFy

 

А ако някой има по-нов фърм за Л2 версията, моля да качи

За L2 версията на ОЛТ-тата на V-Sol, последната версия която имам е V1.01.39. Не работя с L2 ОЛТ-та и не съм я тествал и не мога да споделя впечатления. Ако някой иска мога да я кача тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Благодаря, всичко е наред за сега!

Продължавам да се боря с това как да забраня от клиентската страна на ОНУ-то да има достъп 192.168.1.1 без да е необходимо да влизам ръчно във всяко ОНУ и да го изключвам. Някой може ли да удари едно рамо?

Също така, когато включа ново нерегистрирано в с-мата  ОНУ мога ли да го накарам да взима определен профил или все трябва да минавам през Bind profile и ръчно да избирам желания профил?

 

 

Редактирано от koko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам firmware за 2802WT със "скрито" CATV меню (клиента дори и да си достъпи ONU-то, да не може да си пуска и спира телевизията). Някой ако го иска, да пише на ЛС

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте колеги. Качвам нов firmware за V2801ZE ( ONU на V-Solution със ZTE чипсет ). Добавили са поддръжка на private протокола, променили са aging-time на MAC таблицата на ONU-то. ONU-та със стария firmware при определена конфигурация на мрежата създаваха проблеми и промяната на aging-time решава този проблем. Има и други екстри по отношение на telnet към ONU-то (забрана и смяна на парола), но не са за публично обсъждане ;). Ако някой го интересува да драсне ЛС.

Лека вечер на всички.

 

V2801ZE_V6.0.1P1T2_UPGRADE_8M.zip

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.