Jump to content

Mikrotik Groove-А52 конденз


Recommended Posts

Здравейте

Вече трети микротик groove (A52, A52HPn ) след определен период спират да работят защото вътре се събира конденз и капи върху самата платка. Особено ако се съберат няколко дни с валежи и на следващия ден вътре се пълни с конденз. Самия микротик е разположен хоризонтално зад секторна или панелна антена и е изолиран с бишоп и качествен изолирбанд отгоре (визирам изолация на конектора и процепа на капака). Уж отзад на капака има отвори предполагам против конденз но пак се получава вътре конденз. Един хайде прежалих го,  два викам както и да е ама днеска след продължителни валежи си отиде и трети .... 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
Отговорено (Редактирано)

Конденза или влагата идва от N-конектора от където се просмуква! За това като се сложи кабела или конектора се овива хубаво с качествен изолирбанд ! Над 3 години имам не пипани грувета! Пример !

Редактирано от JohnTRIVOLTA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, JohnTRIVOLTA написа:

Конденза или влагата идва от N-конектора от където се просмуква! За това като се сложи кабела или конектора се овива хубаво с качествен изолирбанд ! Над 3 години имам не пипани грувета! Пример !

Ами нали и аз това обяснявам че правя изолация с бишоп и качествен изолирбанд отгоре че и силикон термичен!. То бива бива конденз ама чак токова . И аз имам устройства изолирани с бишоп и качествен изолирбанд които не са мръднали вече 8 години. Просто споделям че при тези устройства се получава някаква тенденция. Далеч съм от мисълта да обяснаваме тук как се изолира и с какво. 

Редактирано от msboy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Онзи ден дори сменях лана на този грув в дъждовете, че някой го бе "прекинил", еми никакъв конденз нямаше под капачката, която не съм я изолирвал допълнително нещо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Или е спукан кабела или от друго неизолирано място влиза под изолацията на кабела и се просмуква през конектора вътре в устройството ... това е най - вероятно, трябваше да обърнеш внимание дали вътре в конектора има вода. Конденз при тези устройства малко трудно се получава, те излъчват достатъчно топлина за да не кондензират.

  • Харесай 1

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.