Jump to content

Проблем с hEX RB750Gr-3


boby_m

Recommended Posts

Здравейте!

Взех новият продукт на Микротик hEX RB750Gr-3 , за който има поддръжка и на Dude server. Да сменя компютъра с RB . Хем по-малко място заема , хем не бръмчи , хем по-икономично.;)Всичко мина нормално при прехвърлянето. Инсталирах си dude сървъра.Прехвърлих си базата и всичко заработи. Обаче се появи следния проблем:

Скапва се базата.Понякога много често, понякога не. И постоянно трябва да копирам работещо копие на базата на мястото на скапаната. Мислех си , че е от USB флаша. Пробвах с три вида , но няма ефект.

Kingston 2GB

Verbatim 4GB

Trancend 16GB

Пробвах и с външен хард диск , защото пишеше в указанията за борда , че трябва да се ползват карта памет или USB флаш памет за индустриални цели.Тоест по-висок клас.Обаче ефекта е същия .Скапва се по същия начин както и при USB флашките. Понякога работи и по 20 дни без проблем дори и при промяна на параметри в карти на Дуде. Понякога спира по 10 пъти на ден без да е променяно нищо. Ако някой има решение на проблема ще се радвам да сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Един пасивен атом ще ти върши по добра работа,

на борда дуда може да го ползваш за автоматизация само.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, boby_m написа:

В какъв смисъл? Този RB се ползва само за Дуде -сървъра.

 

В смисъл такъв че този борд по принцип няма да издържи и да работи коректно за dude serv аз имам CCR1009-8G-1S-1S+ и при 200 устройства които чертае Dude не става за нищо сам си направи сметката :) с твоя борд можеш да ползваш Dude за 1 wifi ruter да наблюдаваш не повече и пак ще работи трудно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Благодаря на всички за мненията.Върнах се отново на Дуде под Windows всичко работи стабилно без никакви проблеми.Явно за момента това е и си остава най-доброто решение!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 31.01.2017 г. at 17:29, 111111 написа:

Един пасивен атом ще ти върши по добра работа,

на борда дуда може да го ползваш за автоматизация само.

Колегата ти сподели кое е най доброто решение :) макар че аз лично като цяло не съм фен на Dude :) има много по полезни неща за мониторинг :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 месеца по-късно ...
На 2/9/2017 at 13:57, Null написа:

Колегата ти сподели кое е най доброто решение :) макар че аз лично като цяло не съм фен на Dude :) има много по полезни неща за мониторинг :)

сподели някое от тях :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 месеца по-късно ...
На 9.02.2017 г. at 9:53, boby_m написа:

Благодаря на всички за мненията.Върнах се отново на Дуде под Windows всичко работи стабилно без никакви проблеми.Явно за момента това е и си остава най-доброто решение!

Извинявай,

Какав windows ползваж и коя верся на the dude?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.