Jump to content

Не виждам IP камера в мрежата


Recommended Posts

  • Администратор

Това е добре че си с публичен адрес там.сега микротика може ли да се сложи на мястото на този тп линк?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Еми тогава слагай на микротик за ван порт вместо 172.ХХХ.ХХХ.2 -  84.1.243.215  и в route за гейт  84.1.243.193 вместо 172.ХХХ.ХХХ.1 .После кажи как достъпваш камерата и двр-а там през браузър или там какво точно пишеш за да пренасочим портовете към тези външни адреси за достъп

Може да напишеш и мак адреса на ВАН порта на тп линка за да сложим същият и на микротик

Редактирано от JohnTRIVOLTA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

на негово място т.е. да не се ползва тплинка а само микротик и за него камерите и двр

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

тогава пренасочване на необходимите портове в тп линк и тогава също в микротик т.е. пример

на тплинк правиш  дист.нат 84.1.243.215  tcp 80 to 172.xxx.xxx.2 tcp 80

после в микротик дист.нат 172.ххх.ххх.2 tcp 80 to 192.168.88.xxx tcp 80

така 192.168.88.xxx tcp 80 ще се достъпва на 84.1.243.215 tcp 80 от публичното пространство!

Редактирано от JohnTRIVOLTA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо искам да благодаря на всички който се включеха в темата и да се извиня на тези който им скъсах нервите .

Всичко се подреди както искам и последната стъпка беше направена благодарение на Вас знаещите.

Може да затворим тази тема като успешна както за мен така и за Вас ,че няма да досаждам и да мрънкам че не се получава.

Оставям Ви малко да почините докато измисля нещо друго :) .

БЛАГОДАРНОСТИ НА ВСИЧКИ 

 

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се притеснявай да питаш, ние също някога не сме знаели, макар, че тука в тая тема, те объркаха тотално, но в крайна сметка, важното е, че всичко заработи. ;) 

 

Редактирано от RudY-ElectriC
  • Харесай 1

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно ...

Здравейтеч колеги,

имам същият проблем с един Mikrotik и IP Camera Dahua.

Имам публичен адрес, зададох статичем адрес на камерата в локалната мрежа.

Като съм във VLAN и напиша в браузъра локалния адрес се зарежда страницата на камерата.

Но, когато съм извън локалната мрежа и напиша публичния адрес нищо не зарежда.

Четох, че трябва да добавя dst-nat.

Добавих го, и като въведа отвън публичния адрес сякаш ме пренасочва (започва да зарежда наново). Но накрая нищо, зарежда бяла страница.

 

Как да оправя нещата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега ,проблема е между  Mikrotik  и рутера от който взима нет ( тоест настройките в двата рутера )

Ако можеш да опишеш ситуацията накратко за да не те подведа .

Камерата щом я виждаш в локалната мрежа просто трябва да да направиш настройките между рутерите и ще излезе на бял свят камерата .

За да ги виждаш трябва да се направят пренасочвания в Микротика с DST-NAT, а в ТП-ЛИНК-а с DMZ

И двата рутера (ТП-ЛИНК и Микротик) трябва да са със статични адреси

Първо виж какво IP има микротика и му направи DMZ в тп-линк-а, после правиш DST-NAT,  на ип-тата на камерата и DVR, със сътветните портове, другото което видях е, че ИП-то на входящия порт на микротика е същото като на DHCP-То на Бриджа, това не трябва да е така, защото влизат в комфликт, направи го в друг клас мрежа, без значение какво е, само да е различно. 

DST-NAT- трябва да направиш за всеки един порт по отделно (под Порт имам предвид, не интерфейс като eth2,3...  а UDP/TCP порт) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
Отговорено (Редактирано)
Преди 7 часа, Nikolllay написа:

Здравейтеч колеги,

имам същият проблем с един Mikrotik и IP Camera Dahua.

Имам публичен адрес, зададох статичем адрес на камерата в локалната мрежа.

Като съм във VLAN и напиша в браузъра локалния адрес се зарежда страницата на камерата.

Но, когато съм извън локалната мрежа и напиша публичния адрес нищо не зарежда.

Четох, че трябва да добавя dst-nat.

Добавих го, и като въведа отвън публичния адрес сякаш ме пренасочва (започва да зарежда наново). Но накрая нищо, зарежда бяла страница.

 

Как да оправя нещата?

Ако от локалната мрежа искаш да достъпиш услуга от същата мрежа , чрез публичният си адрес на който е дистинейтната ти трябва още едно правило в стената за нат , а именно Hairpin NAT ! Надявам се да ти се разясни къде е проблема!

Ако пък от друга мрежа не се отваря то със сигурност има още портове за пренасочване !

Редактирано от JohnTRIVOLTA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.