Jump to content
  • 0

Проблем с Import/Export


master

Въпрос

До сега съм нямал такъв проблем. При импорт-експорт с 6.хх не съм срещал ядове. Има един рб който е с 5.26 правя му експорт свалям си файла заедно и с бекъп файла, от там искам да го сложа на друг рб който е с аналогични по брой портове. И ми изписва, че не може да го лоадне файла. Свалих новия до 5.26 и успях да лоадне но не беше пълна конфигурацията. Някакви идеи ?

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор

Отметката за криптиране в какво състояние е?

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Съжалявам за късния отговор, сега видях че е писано по темата.

Не ползвам криптиране.

Сега сложих на бъдещата 6.38 и пак е същата работа.

Пробвах и с "/export compact file=name" както е посочено в техния форум при преминаване от 5 на 6 но ми дава пак грешка "еxpected end of command (line 11 column 34)"

 

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Пробвах на 2 еднакви като хардуер но различни като версия, а именно 5,26 и 6.38 и положението е същото което изключва проблем причинен от различията в хардуерната част.

Редактирано от master

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Какво има на 11 ред символ 34?

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

 disabled=no full-duplex=yes l2mtu=1524 mac-address

 

Настройките на интерфейсите.

Пробвах преди да заредя настройките да направя същите имена на всеки интерфейс но няма промяна.

Сега пробвах друга постановка, на същия по хардуер и версия рутер заредих файла и изписа, че всичко е наред... но ги няма ип адресите, в защитната стена правилата и кой знае още какво.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Когато заредя бекъп на еднакъв хардуер и версия всичко изглежда наред!

Което ме води на мисълта, че проблема идва при експорт-а с версия 5.26. Защото дори и с еднакъв хардуер не се получава експорт-импорт.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте, имам проблем отново с когато експортна от 6.42.6 на друг рутер със същата версия(пробвах и с по-новата без резултат). Зарежда конфигурацията но не цялата?! Пробвах на няколко различни хардуера но всички са различни от този който искам да копирам.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

п.п. След разглеждане на целия файл с нотпад++ и промяна на броя интерфейси ръчно - стана.

Но на друг борд пак стига до някъде и толкова.

Редактирано от master

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Намерих си грешката, принципно винаги когато зареждам конфигурация новия борд е на default без никаква заводска конфигурация. Съответно влизам по мак адрес с Winbox. Сега на един от неизползваемите портове вдигнах мрежа в която е само борда и хоста и е различна от тези в конфигурацията. При зареждане на конфигурацията пак ме дисконектна накрая но след влизане отново и проверка всичко изглежда добре. До момента винаги съм зареждал конфигурация и достъпа е бил през мак адрес но си мисля, че тази просто му идва голяма и от там се чупи.

Редактирано от master

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.