Jump to content

Проблем с Wi-Fi Мрежа и скорост от 10 mbit по Wi-Fi


vetoto

Recommended Posts

Здравейте, имам домашна мрежа  в голяма къща (с дебели каменни стени ) без наличието на  lan трасета, за да осъществя покритието на всички стай съм изградил следната мрежа:(показана на схемата по -долу). Сблъсках се със следния проблем който вече половин година не мога да го оправя а именно скоростта по безжичната мрежа е само 10 mbit a по лан-а на същите рутери имам максимална скорост от 100 mbit  (реална 12 мегабайта в секунда) какво ли не пробвах, сменях крайните рутери слагах модеми ( с изключен DHCP естествено) и не става и не става направо не мога да спа вечер много ме дразни този проблем, че не мога да  го оправя.
Благодаря на всички предварително.

15086346_1153825178040239_101210668_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Какви са настройките на АР-тата и какви са клиентите?

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам какъв е "PCI Router"-а, който си написал.

Провери ТП-Линковете, Локо-то и  Линксис-а за:

"Bandwidth Control" или "Quality of Service (QoS)" и ги изключи ако ги има активни.

На Линксис-а не използвай WAN порта... пусни го през лана.

Поне това като начало. След това може да напишеш по-конкретно какви са клиентските устройства, които ти качват само 10 Мбпс.

 

Редактирано от cna
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви са клиентските у-ва които правят тези 10M, ако е едно и също, проблема да не е в него?
Можеш да заиграеш с WPA-тата и канали - каналите не си указал в схемата.
А защо по тази схема си подходил - не е ли по-чисто с PLC (PowerLine) адаптери с вграден Wireless?

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

#Networker
1) Какви са клиентските у-ва които правят тези 10M, ако е едно и също, проблема да не е в него?

- Лаптоп, таблет и гсм всички свързани по  Wireless  с обозначените рутери получават 10Мбит а като свържа лаптопа по кабел има 100мбит.

2) Можеш да заиграеш с WPA-тата и канали - каналите не си указал в схемата.

-Как ли не ги въртях резултат няма (мога да направя още по подробна схема с описани настройки,че иначе става голям гювеч)

3) А защо по тази схема си подходил - не е ли по-чисто с PLC (PowerLine) адаптери с вграден Wireless?

-Защото имах тези устройства както се казва без пари.


#cna
1) Не разбирам какъв е "PCI Router"-а, който си написал.
-Компютър или рутер все тая получават 10мбит
2) ще проверя  (има активни  " Enable WMM " ) ще ги спра.
3) На Линксис-а не използвай WAN порта... пусни го през лана.
-Без значение къде се включва в Вана или в Лана с изключено  DHCP резултата все е 10мбит по Wireless и 100 по лан кабела

111111

1) Ще трябва да добавя настройките към схемата, че ще стане объркване тук.

Редактирано от vetoto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писал си че няма разстояния между рутерите - да разбирам ли, че всичко е пуснато и се тества в рамките на една стая?

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, Networker написа:

Писал си че няма разстояния между рутерите - да разбирам ли, че всичко е пуснато и се тества в рамките на една стая?

Да, в една стая се тестват но само или левия или десния клон. А рутер номер 8 и 9 съм ги заменял със какви ли не рутери и резултата е винаги един и същ със скороста по безжичен път.
Обсъдих проблема и с други хора и достигнахме до заключение,че  всеки 2-ри рутер след "ВДС" получава 10мбит-а а всеки следваш,примерно 3-ти дели на още 2 т.е 5мбит и т.н. А интересното е ,че по лан на всеки рутер има максимална скорост от 100мбит !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви са ти настройките за WIFI ? Сложи канала статичен а другото на auto. И двата wds да са поне през 3 канала разлика.

 

Снимка на екрана_2016-11-15_17-30-48.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В една стая вероятно се самозашумяват!
Само с разместване по каналите няма да помогне - пробвай да ги разхвърляш в съседни стаи или им намали мощностите - ако има вариант в интерфейса.
Също така - тази част с WDS-а е добре да се прави със по-истински у-ва (примерно в двата края UBNT) - виж в Internet дали няма бъгове с firmware версията на TP-Link която ползваш за WDS-и (може да има и несъвместимост ubnt/tplink).
Т.е. ако няма нужда от два отделни клона схемата трябва да включва един UBNT AP и един след него клиент - в този случай ако е point to point не ти трябват и WDS понеже рутерите са по кабел след тях.

Редактирано от Networker

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте,не знам защо но не ми дава да публикувам нова тема,

продадоха ми "счупен NS loco m2 " Симптомите са както на колегата : TiratroN "
 при работа свети диода, но няма пинг. Когато се ресетва и застане в положение на мигащите двойки светодиоди, тогава пинга работи, слага се и нова версия нормално. Когато обаче се приведе в нормално състояние, отново лана свети но пингове никакви. След ресет пингвам адрес 192.168.1.20 обаче няма отговор. "
А вие те му отговорили : Не е изгорял лан-а! Ако беше нямаше да имаш пинг. Софтуерен ти е проблема :).
А аз да ви питам а как се оправя този проблем ? Че един месец само се мъча  нищо не става

можете ли да ми помогнете ?

а за бавната връзката  няма оправия има ли намесен тп линк 10мбита са ти в кърпа вързани ,ще ги сменя но просто ми е интересно защо не се получава .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, vetoto написа:

Здравейте,не знам защо но не ми дава да публикувам нова тема,

продадоха ми "счупен NS loco m2 " Симптомите са както на колегата : TiratroN "
 при работа свети диода, но няма пинг. Когато се ресетва и застане в положение на мигащите двойки светодиоди, тогава пинга работи, слага се и нова версия нормално. Когато обаче се приведе в нормално състояние, отново лана свети но пингове никакви. След ресет пингвам адрес 192.168.1.20 обаче няма отговор. "
А вие те му отговорили : Не е изгорял лан-а! Ако беше нямаше да имаш пинг. Софтуерен ти е проблема :).
А аз да ви питам а как се оправя този проблем ? Че един месец само се мъча  нищо не става

можете ли да ми помогнете ?

а за бавната връзката  няма оправия има ли намесен тп линк 10мбита са ти в кърпа вързани ,ще ги сменя но просто ми е интересно защо не се получава .

По-скоро проблема е че трбва да се ресетне, но ако му е забранено ресета се държи по същия начин. Качваш му един firmware и си готов. Доста от моите съм оправял по този начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, babula написа:

По-скоро проблема е че трбва да се ресетне, но ако му е забранено ресета се държи по същия начин. Качваш му един firmware и си готов. Доста от моите съм оправял по този начин.

Аз не го ли ресетвам ? Задържам копчето за ресет около 30 секунди и започва да могат по 2 ми и до там.

2ро слагам му нов фърм с програма фттп32 и резултат няма ,пинга го има само при кихането по 2 ки.

Упдейтването го гледам от Ютюб  за да не объркан нещо но след като завърши "успешно" резултат няма. Мога да направя видео на действията ми и резултата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, vetoto написа:

Когато се ресетва и застане в положение на мигащите двойки светодиоди, тогава пинга работи, слага се и нова версия нормално. Когато обаче се приведе в нормално състояние, отново лана свети но пингове никакви.

Проблема е хардуерен, има изгоряла верига в лан чипа.

Когата диодите мигат по двойки устройството е в tftp mode - https://help.ubnt.com/hc/en-us/articles/204911324-airMAX-How-to-reset-your-device-with-TFTP-firmware-recovery

Само ресет може да направиш, като задържиш ресет бутона при работещо устройство, докато за tftp mode ресет бутона се задържа при изключено(неработещо) устройство и след това се включва в захранването.

Mikrotik & Ubiquiti Networks Distributor.

Antennas Manufacturer.

Online Sales of Wireless Equipment.

Wireless Services & Solutions.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.