Jump to content

Проблем с PowerBeem AC500


RudY-ElectriC

Recommended Posts

Здравейте, имам проблем с един линк, направен с въпросните устройства "PowerBeem AC500".

Проблема се състой в това, че линка си сваля пропускателната способност периодично,

в момента, линка умира на окoло 130Mbps, разстояние 9KM, реално е достигал около 240Mbps.

 

 

rty.jpg

Редактирано от RudY-ElectriC

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи последната бета, и вдигни мощността. Сложи си и кънтри код 5000, за да можеш да сменяш честоти. Като цяло PBAC500 не са добри у-ва: много шумят наоколо и обратно - приемат шум, което пречи на SNR-a.

Редактирано от h3ll
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

преди 28 минути, h3ll написа:

Сложи последната бета, и вдигни мощността. Сложи си и кънтри код 5000, за да можеш да сменяш честоти. Като цяло PBAC500 не са добри у-ва: много шумят наоколо и обратно - приемат шум, което пречи на SNR-a.

Благодаря за насоката, като цяло и аз не ги харесвам но ситуацията беше такава, че се наложи да ги ползваме.

Редактирано от RudY-ElectriC

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същата работа тази вечер и при мен линка е с PowerBeam и Rocket  AC-та , 4-5 месеца почти без проблем , тази вечер едвам буташе 20 мбит , имах друг подобен линк тои пък всяка седмица подобно нещо , и след рестарт се оправяше , но него го оправих като го смених с микротик , въртях всякакви Бета версий и ефект няма. Май сега и този е наред за смяна с Микротик. Скоро май ще отидат 6 броя Ац антени в "купува-продава"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен се получи същото спря да бута трафик бийма обаче от както виваком пуснаха 4G та ако някой е намерил решение да сподели :) преди на 80мегахерца правеше 350 + чудеса на 2-3 милисекунди латенция ся едва клати 120-30 мегабита

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Вивата бутат с микротици.

Спрете АС и оставете на N само, широката лента не винаги е добро решение.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 56 минути, 111111 написа:

Вивата бутат с микротици.

Спрете АС и оставете на N само, широката лента не винаги е добро решение.

Като спреш ац-то ще изкараш 100 мегабита на висок пинг и нищо целта е да се намери решение на проблема с шума и виваком отдавна работят с хуавей микротик не съм виждал да ползват от години в нашит регион .
на нашите биймове съм им направил рф-шилдове една ламарина около антената даже и на м5 400 ките и има разлика някой ден ще кача снимки на това как се е получило :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, nikymix_pz написа:

на нашите биймове съм им направил рф-шилдове една ламарина около антената даже и на м5 400 ките и има разлика някой ден ще кача снимки на това как се е получило :)

Не се занимавай с тези ламарини вземи си това https://www.ubnt.com/airmax/powerbeam-ac-iso/   работи чудесно и е евтино.

няма начин да няма начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема не е само от вива, а от всички които пуснаха лте и линковете умряха. М ките също се скапаха, а за ас няма какво да говорим. Исо и като цяло радомите помагат ако шума е до тях но не и в средата на линка. Просто крс трябва да ги провери тези неща според мен. Друг е въпроса, че аз лично нямам доверие в нашите институции.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам дали е от 4G то .но няма и 24 часа от както го нагласих линка и пак умря ,като се има впредвид че и най-близката мобилна клетка до селото е на около 7 км, странно но в това село имам друг линк за друго село с НаноБеам М5 (носи 10-на клиента),проблем с него няма само АЦ се дъни  е бива ама това Убикуити ми лази по нервите да не говорим и за малвера тази година където пак бях добре за разлика от други колеги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
На 4.10.2016 г. at 16:22, ефект написа:

Не се занимавай с тези ламарини вземи си това https://www.ubnt.com/airmax/powerbeam-ac-iso/   работи чудесно и е евтино.

доволен съм от резултатите за 2-5 лева ламарина тези устройства не заслужават повече ;)

ако някой намери решение на проблема с лте-то и падането на перформънса на ubnt-тата  да пише че е ад направо добре че микротиците още бутат трафик иначе работата е жив зян :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.