Jump to content
  • 0

Проблем с Netwach


master

Въпрос

Здравейте, версията на Микротик е 6.33.3 но и при по предни проблема си оставаше. Има няколко правила които следят определени адреси и коректно изпращат мейл. От тях копитам и само едитвам адрес и текст и не праща мейл. Дава, че адреса е UP но не праща майл. Трия правилото правя го на ново ред по ред и не иска, а старите си работят. Някакви идеи?

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор

При мен работи .. ползвам пощата в ABV .. в лога какво казва?

Пробвай да го напишеш на един ред правилото пример :

tool e-mail send from=ххххх@abv.bg server=194.153.145.37 to=хххххх@abv.bg subject="Public Net1 is down"

Мейла съм го настроил така:

/tool e-mail
set address=194.153.145.37 from=ххххх@abv.bg password=хххххх port=465 start-tls=tls-only user=ххххх@abv.bg
 

Редактирано от JohnTRIVOLTA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

В лога нищо не излиза иначе съм го направил така : /tool e-mail send to=xxxxx@gmail.com user=xxxxx password=xxxxxx start-tls=yes server=173.194.77.108 body="Station 192.168.1.21 Is Up" subject=xxxxxx

Пробвах да го въведа от конзолата за да съм 100% сигурен, че през winbox нещо не се случва но е същата работа.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Пробвай си от конзолата тогава дали праща мейли

/tool e-mail send to=хххх@gmail subject="test" body="test"
 

ако не то виж сложи да е tls-only че при мен това има значение !

А в netwatch пример за DOWN как си го написал правилото?

Редактирано от JohnTRIVOLTA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз не мога да разбера как даваш копи на дадено правило и променяш само IP тата и не работи. Пробвах да го сложа tls-only но е без промяна. За Down е същото както за Up но след адреса пиша Down на мястото на Up.

Когато го пусна през конзолата си работи коректно.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Трябва да си сигурен с "тест"-а че праща!Не знам, но аз имах проблем с GMAIL и за това минах на ABV ! Пратиха ми мейл че блокирали неоторизиран опит за достъп до пощата т.е. локнаха ми адреса от който пращам ... странно понеже току заработи и получих един тестови мейл и последва техният и после нищо ... край! 

Иначе съм си нагласил и алертче на бриджа , че имам доброжелатели коитo ми пускат DHCP /къде съзнателно, къде не/ из мрежите и така с мейла ми е удобно , че се намесвам да ги  отрежа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

С тест си праща без проблем, както и правилата които съм сложил преди време. Копирам от тях и не работи!

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Правилото по-горе дето постнах е работещо, може по подобие на него да пробваш /нали нямаш наклонена черта в началото?/.Ако в лога не излиза нищо означава че не сработва .. и го пиши ръчно дет се вика един интервал в повече и закуцва !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Това което си работи при мен и с и без наклонена си работи. Като го копирам и сменя адреса дали има наклонена или не няма значение пак не тръгва.

Намерих проблема... и е много прост, явно и на мен ми дойде днес в повече. на subject=хх. хх или казано на кратко като има точка и интервал правилото не работи. Ако има точка и след нея няма интервал проблем няма.

 

Благодаря за хелп-а

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.