Jump to content

Проектиране на безжична мрежа


sl.milchev

Recommended Posts

Здравейте, имам питане относно как да си направя малка безжична мрежа за една вилна зона. Вилната зона се намира на 1,5 - 2 км от град Стара Загора има пряка видимост, решил съм да си закарам нет до вилата, но ми се иска и да пуска на останалите къщи покрай моята. Предполагам, че с честотите 2,4 и 5 GHz ще станат? интересува ме какви точно джаджи да си закупя и как да се вържат? 

Благодаря предварително :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, просто е, трябват ти антени, wireless-устройства, кабели. Правиш си линк към града и мрежа в селото и си готов. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е чак толкова "просто" :) това че слагаш някви антени някъде си и караш някакъв си интернет не е "проектиране на мрежа" или "работеща мрежа" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В неговия случаи не е ядрена физика. Няма да има много клиенти, а дистанцията е малка.

А и ако не се справи предполагам, че колеги от неговия край ще го направят за отрицателно време.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това ми е ясно, че трябва да си пусна линк до вилната зона но въпроса ми е какви антени да си взема, какъв слуич и т.н

идеята ми е да си направя кула на къщата и от нея да пръска в радиус 1км-1,5км за да може да покрива останалите къщи около мен. С тези антенки NanoStation M5  ще стане ли или трябва да са от този вид 5GHZ 3x30 HD Sector antena? Линка ми от града до вилната зона с кой антени е по добре да го направя?

Редактирано от sl.milchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За линка ти стигат 2 НаноБеам м5 400, ако имаш пари за ISO модела още по-добре. За клиентите няколко сектора от големите с рокети.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, office написа:

Не е чак толкова "просто" :) това че слагаш някви антени някъде си и караш някакъв си интернет не е "проектиране на мрежа" или "работеща мрежа" :)

Явно не схвана иронията ми :) То ако ставаха така тия работи, аз и на зъболекар нямаше да ходя, а щях да питам как да си оправя зъбите по форумите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На времето имаше едни книжки Телевизия-нищо по просто" но не знам някой да си е направил телевизор от тях! Така , че може би малко уважение към тези които знаят как. Имаш два варианта: да намериш подобна книжка и с много четене и практика да направиш нещо читаво или да наемеш някой когото да финансираш и да ти го направи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То според мен най-малкия проблем е да се изгради подобна мрежа. После какво прави като започнат проблемите ?

А не става да сложиш един домашен рутер и няколко ап та и от там да очакваш да имаш услуга. Това ми напомня за един доставчик на който централния суич беше 5портов тп-линк 10/100 за 15лв.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко по-реално да подходим - ако си убеден, че има желаещи в тази вилна зона - пазари някой от местните доставчици да ти монтира на къщата техника срещу free нет и изобщо не се вкарвай в този филм - нито техника ще поддържаш нито с малоумни клиенти ще се разправяш.
Всякак съм виждал да им викат на горките устройства, но "слуич" не бях - ще си го запиша в user-ските бисери.

  • Харесай 2

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.