Jump to content

Микротик RB2011UiAS-2HnD - отваря само бг сайтове


IvanRalchev

Recommended Posts

Здравейте,

Имам проблем с Mikrotik RB2011UiAS-2HnD - отваря само БГ сайтове. Имам пинг до всеки един сайт - фейсбук, фликр, яху, гармин, но не ги отваря в браузърите. С българските страници няма никакъв проблем - отваря техномаркет, технополис, гонг, радио1, замунда изобщо всички. Пробвах с всякакви днс-и, на доставчика и на гугъл. Зад рутера има една единствена машина. Отначало мислех че проблема е с windowsa, но после се закачих с таблет и проблема е същия и при него. По принцип не съм го настройвал аз и незнам откъде да започна с търсенето на проблема. Ако някой има идея къде е грешката моля да пише :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

DNS проблем /откажи се от днс на доставчика ти/
МSS проблем за второто клик

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, 111111 написа:

DNS проблем /откажи се от днс на доставчика ти/
МSS проблем за второто клик

Благодаря много за отговора. От тази сутрин вече изобщо нямаше интернет. Незнам каква беше тази мистерия да отваря само бг сайтове. За всеки случай се консултирах с доставчика си, бяха категорични, че не е при тях проблема и според тях проблема е в connection tracking. За всеки случай увеличих стойностите, но нямаше ефект. Махнах рутера, клонирах му мака на единствения компютър зад него и досега интернета не е прекъсвал. Изгледах няколко клипа за начални настройки, сравнявах и всичко по Микротика изглежда перфектно. На него няма почти никакви пуснати услуги - VPN и WiFi. Това което мисля сега да направя е да експортна настройките на рутера, и да започна отначало с настройването. Тъй като форума е събрал доста информация ще се радвам ако ми кажете в коя тема/секция е най-точната информация за първоначална настройка. Или по какви думи да търся в търсачката. Също искам да попитам след reset на всички настройки дали порт 8291 остава отворен за winbox-a?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
Преди 10 часа, IvanRalchev написа:

За всеки случай се консултирах с доставчика си, бяха категорични, че не е при тях проблема и според тях проблема е в connection tracking

Кой е доставчика да се посмееме.

Тази настройка не се пипа и от нея не зависят никакви крайно потребителски процеси.

Каква е свързаноста към доставчика PPPoE/DHCP/Статично ИП

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.