Jump to content

High power облъчвател за параболична антена


Recommended Posts

Здравейте,

 

От няколко дни ми се върти една идея с научна цел.. Имам нужда от облъчвател за параболична антена. Той трябва да издържа на мощности до 1киловат и 2.4 гигахерца. Технически възможно ли е да се направи и ако е така, то как

Благодаря ви

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Те гаргите ще падат при такава мощ ;)
Направо изкарай магнитрона на микровълновата, зимата на размразяване може да топиш снега по колите на съседите.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, lz1mak написа:

Здравейте,

 

От няколко дни ми се върти една идея с научна цел.. Имам нужда от облъчвател за параболична антена. Той трябва да издържа на мощности до 1киловат и 2.4 гигахерца. Технически възможно ли е да се направи и ако е така, то как

Благодаря ви

Болен мозък !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 53 минути, 111111 написа:

Те гаргите ще падат при такава мощ ;)
Направо изкарай магнитрона на микровълновата, зимата на размразяване може да топиш снега по колите на съседите.

Да, теоретично би могло да загрява мозъка на гаргите :)

Гледах в нета клип на руснаците, към магнитрона бяха свързали антена тип вълновод, ама там децибелите са малко. Допуснах ако се върже към парабола дали няма да конценрира лъча в 5-10 градуса и ефекта след това :)

Благодаря за включването ви както и на другия колега с "болния мозък"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теоретично можеш да убиваш хора с това. Неслучайно са забранени такива мощности. Аз виждам проблема не в облъчвателя, а в трансмитера - кое ще устройството, дето ще ти произведе тая мощност. Иначе, вероятно трябва да се подходи като при големите професионални сателитни антени - трансмитера долу, а от него вълновод за фидер и рупор във фокуса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, stanstanyov написа:

Теоретично можеш да убиваш хора с това. Неслучайно са забранени такива мощности. Аз виждам проблема не в облъчвателя, а в трансмитера - кое ще устройството, дето ще ти произведе тая мощност. Иначе, вероятно трябва да се подходи като при големите професионални сателитни антени - трансмитера долу, а от него вълновод за фидер и рупор във фокуса.

Здравей,

наясно съм с рисковете и подхождам отговорно, по същия начин както и с АК-47, а тогава бях на 18.

За електрониката - карантия от стара микровълнова печка. Коаксиал - имам под ръка парче от клетка на GSM, екрана е от медна ламарина и дебелина на кабела над 15мм, активното жило е към 4мм, предполагам ще издържи. Сега разглеждам калкулаторите на cantenna и feedhorn. Всичко е с научна цел, няма да се свалят самолети. Идея за рупор?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждал съм магнетрони сложени към антена успешно сваляха старите линксиси от километри. Магнетрона не трябва да остава без "товар" т.е. не може да го изкараш от печката и да го пуснеш. А за рисковете - аз лично не бих припарил до такова нещо.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, master написа:

Виждал съм магнетрони сложени към антена успешно сваляха старите линксиси от километри. Магнетрона не трябва да остава без "товар" т.е. не може да го изкараш от печката и да го пуснеш. А за рисковете - аз лично не бих припарил до такова нещо.

Здравей,

да разбирам ли, че при свързване на магнетрона към антената, то тя не играе ролята на "товар"?

Ако са съгласувани добре, той не би следвало да изгори или логиката е друга. Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да само, че до колкото ми е известно това свързване не е толкова просто. Аз лично не съм го правил просто го видях в действие и честно казано настръхнах. Колегата е стоя пред 10-15 пъти по малка мощност и каза, че никак не е добре.

Не знам каква е целта на занятието но никак не е безопастна, а да не говорим за ефира.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рупорът е просто една фуния отпред, която трябва да се сметне според дължината на вълната. Feed horn значи същото нещо. Отзад се свързва с вълновод, който ти служи за пренос на сигнала от трансмитера (не кабел). Така загубите са по-малки. Вълноводът представлява тръба с някакъв профил и размер така подбран, че да се получи близко до идеалното вътрешно отражение. Няма да е много тънка за 2,4 GHz, но все пак ако искаш да докараш тая мощност до антената е по-добрият вариант.

Все пак си мисля, че за тези експерименти ще е по-добре да подбереш по-висока честота. Хем по-безопасно, хем по-малки размери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Магнетронът е просто осцилатор, не виждам как ще се използва за целта. В радарните инсталации, където модулацията не е важна, върши работа, но за предаване на информация... Може би клистрон?

 

Към автора: Абе, ти да не би да искаш да направиш jammer?:rolleyes: С магнетрон и парабола можеш доста успешно да запушиш устата на конкуренцията и то на голямо разстояние.

Редактирано от stanstanyov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми, не знам, потърсих по въпроса, идеята естествено не е нова. Освен заглушители и унищожители на електронна техника и прочее щуротии, не видях някой да е направил повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.