Jump to content

airmax на loco5 със 4.0.4 фърмуер


Петър Петров

Recommended Posts

 Въпросът е може ли на АР локо стейшън да се пусне аирмакс и ако да как?

Същото локо се закача на по нови версии на фърмуера със аирмах и бачка! 

Редактирано от Петър Петров
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • Петър Петров

    17

  • master

    14

  • luko

    1

  • ushoplias

    1

Никога не съм бил привърженик на този режим и не мога да кажа. А пробва ли да го включиш на клиента какво се случва?

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Имам две такива, сложих ги на масата и така си играх с тях не съм пробвал да прекарвам трафик през тях за да видя какво се случва. 

техния си спеедтест не показва дори и задоволителни резултати за разлика от когато го закачих на грида , пак на масата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално в града при 1-2км си правят 24-26мегабита при 20мхз лента и се опитват малко повече  при 40мхз лента но според мен няма смисъл защото не им стига процесор най-вероятно. Не съм ги закачал към N стандарт и по спомен с предните версии не се получаваше. Като цяло са супер стабилни, за жалост новите не могат да се похвалят с това.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За реален трафик ли говориш или за техния спиидтест? При тестовете които аз направих със техния се спиидтест едно с друго не можаха да вдигнат повече от 13 мегабита а като го повторих като АР-то го замених с грид вдигна до 40мегабита на 20мхз лента.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реален тест, техния изобщо не му вярвам защото ми е показвал 120мегабита на линк с 2нанота на 20лента. Има няколко линка п2п с нано 2 и нано 5 на 1 и 1,5км.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност 20мегабита ме устройват напълно, само че съм се прицелил на по голяма растояние. Ще ги монтирам на чинии да видя какво ще покаже.

А да имаш под ръка гридове на 5 и на 2.4 интересува  ме решетката дали е еднаква или има разлика във разстоянията между пръчките на самата решетка.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На пръв поглед няма защото съм ги разменял и така и си вървят. Ubiquiti не обичат да правят кой знае какви нови неща.. Ако се загледаш разликите са само в облъчвателите така е по-евтино. Колегата искаше да пробва да сложи 2 нанота от тези на 2 решетки от антени.нет http://anteni.net/images/ms5228.pdf

Но така и се стигна до реален тест тъй като е неоправдано от към разходи.

Мен така и не ми стана ясно от коя версия на горе са оправили това да може да се свързва клиент на А към ап с Н стандарт.

Като погледнеш големия и малкия грид разликата е само в решетката като размер и че голямата има удължител но всички други елементи са еднакви.

Редактирано от master

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AirMax работи по подразбиране при включен AP mode на locostation, nanosation, nanobeam...... На клиента, от другата страна трябва да се включи опцията ръчно.

Старите устройства G стандарт работят и в режим 40 mhz turbo, при който карат 40 mbps на близки разстояния, за един клиент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно на такава решетка мисля да закача моето локо, разликата е ,че моята решетка е от 2.4GHz и се замислих за тази решетка че може би пръчките са на различни разстояния заради дължината на вълната при двата банда. Още утре ще подготвя антената може и да кача снимки в темата направи си сам или и аз си нямам работа.

 До колегата luko, точно това се чудехме на моето локо със версия 4.0.4 как се включва аирмакса в режим АР , като  клиент го пробвах закачено за устройство с по нов фърмуер и си работи без проблем. 

Аз ще ги тествам на 7 и на 3 км.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, master написа:

Реално в града при 1-2км си правят 24-26мегабита при 20мхз лента и се опитват малко повече  при 40мхз лента но според мен няма смисъл защото не им стига процесор най-вероятно. Не съм ги закачал към N стандарт и по спомен с предните версии не се получаваше. Като цяло са супер стабилни, за жалост новите не могат да се похвалят с това.

Само да те питам за новите локо ли говориш или по принцип за новите им устройства?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За старите говоря, за да го сложиш на такава решетка можеш да ползваш само едната му поляризация. Тоест става само за старите устройства.

А това, че новите не са стабилни говоря за всичките от м серията. По къс живот и много повече проблеми.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.