Jump to content

AirFiber 5U проблем със сигнала


Recommended Posts

Здравейте имаме изграден линк с AirFiber 5U на 23 км забелязвам че постоянно се мени сигнала примерно вечер се закача -65-66 колко то трябва да бъде а през деня -70-71 разбира се това си е голяма разлика от рода на 250 дуплекс и 350 дуплекс някакви идеи от какво може да е по принцип лъча минава на няколко места през река но и 2 те точки са доста на високо ефира е добре има ги свободни 50 мхз на 2 та канала с новия фирмуер са 3.2 не съм пробвал стария 2.2

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако линка минава над вода, има проблем: водната повърхност отразява сигнала, и ако отразения сигнал се сфазира с основния се получава усилване, а ако се дефазира - се получава затихване. В общия случай, като се измести честотата с малко и проблема се изчиства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, ushoplias написа:

Ако линка минава над вода, има проблем: водната повърхност отразява сигнала, и ако отразения сигнал се сфазира с основния се получава усилване, а ако се дефазира - се получава затихване. В общия случай, като се измести честотата с малко и проблема се изчиства.

Да точно това се получава по принцип технологично по убнт калкулатора трябва се се виждат на -68 и сам забелязал когато времето е влажно отиват на -65 а когато е сухо отиват на -70 -72 преди линка беше изграден с 120 антени пак имаше променяне на сигнала но много по малко с 911ац бордове по дефолт се закачаха на -36 точно колкото трябва да бъде предполагам на 31дб и сигнала играеше много малко -36 -38-40 но това си е доста голям запас и не играеше роля на трафика но на тия малки шибани панички на убнт играе голяма роля взех да си мисля дали да не си върна 120 ките и да перна едни мимози  

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
Преди 1 час, master написа:

Това предполагам е в сила когато минава доста ниско над водата.

Значение има разстоянието между точките и ъгъла на излъчване на антените

с други думи фреснел радиуса на едно голямо разстояние може да е 400 метра спрямо разстоянието.

fresnel01e.gif

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да този чартеж много ми хареса май при нас се получава точно същото  2 те точки се виждат идеално но от единия край има един баир и най вероятно френзела си казва думата ще пробваме да дигнем антената с 1 метър от единия край но ще трябва да се преправя стойката и спънките дано се оправи.Да попитам нещо друго коя антена се нуждае от по голяма френзелова зона малката или голямата

ff.jpg

Редактирано от jack82

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеца по-късно ...

E как да не знаеш ето колегата го е написал в последното мнение .Става с увеличаване на височината в единия или най добре в двата края на линка.След което и донастройка на ъглите на двете антени в вертикала .

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Това че са дигнати не значи че няма и други проблеми като дървета вода или облачен коридор (в планините)

тогава минаваш на 2 гхз ако е възможно като дублиращ линк в бондинг

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледнете!  На по високата точка има чинията е поставена на височина 10м. на по ниската точка чинията е поставена на височина 12-14 метра

Ако пожелаете ще ви пратя и снимки от монтираните airfiber5u

7km link.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Ти караш над реката какво очакваш?

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко се оправи,благодарение на брат ми.

Звъннах му и му споделих и той ми вика:

-това е захранване.погледни си захранванията и си провери буксите!Не му повярвах но го послушах.

Да вземе да се окажа захранва не то на мастера,като разпознаването бе съответно с докосване на захранващият адаптер :)

-,,много бе  горещо".

Поръчахме от сенетик вчера и днес го монтирахме,Познай те ---ВСИЧКО ЗАСПА

Малко трябва да си поиграем отвън,но това да е проблема

Без име.jpg

Редактирано от net-sar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, net-sar написа:

Всичко се оправи,благодарение на брат ми.

Звъннах му и му споделих и той ми вика:

-това е захранване.погледни си захранванията и си провери буксите!Не му повярвах но го послушах.

Да вземе да се окажа захранва не то на мастера,като разпознаването бе съответно с докосване на захранващият адаптер :)

-,,много бе  горещо".

Поръчахме от сенетик вчера и днес го монтирахме,Познай те ---ВСИЧКО ЗАСПА

Малко трябва да си поиграем отвън,но това да е проблема

Без име.jpg

И Матей ти проговори :). Съжалявам за шегата ама лентата със задачи ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.