Jump to content

Редактиране на hex файл за конфигурация на vlan-ни


Recommended Posts

Здравейте,

Имам гигабитов switch изграден на база RTL8366. Не разполагам с pico ip, нито, до колкото чета, чипсета подържа rrcp. Свалих eeprom-a и го прочетох. Разполагам с hex файла, чието съдържание мога да коригирам, но напълно сляпо - не откривам софтуер, който да го отвори с интерфейс / по разбираем начин. Мога да видя, че е на корейски и съответните стойности на базово конфигурирания vlan, с който го закупих (изолация м/у медните портове, всички виждат sfp клетката).

С какъв софтуер да погледна сегашната конфигурация в разбираем начин и да я променя. Новата функция на switch-a - изнесени wan и lan портове на mikrotik, разделени от / по оптиката {[swtich1(wan+lan>sfp)]><оптика><[switch2(sfp>lan)]><[miktorik-да tag-ва и раз-tag-ва]}. Втората медия (switch2) не мисля, че е нужно да е умнa и може да работи само като тръба, някой може ли да потвърди?

Прикачам съдържанието на eeprom-a ако някой иска да пробва да го прочете.

vlan.hex

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

http://info.iet.unipi.it/~luigi/FreeBSD/edimax/

в гугъл с подобно търсене 

realtek "switch" eeprom software -usb -wifi -card

може да излезнат и други резултати, но основно се насочи към

http://openrrcp.org.ru

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В първоначалното си търсене намерих въпросните линкове и въпроса ми остава. Първия линк е със switch подържащ rrcp, a switch-a, който имам аз е 8366 и не намирам информация, че се поддържа от rrcp. Втората връзка има хардуерен списък, който нито потвъвждава, нито отхвърля подръжката на 8366. За мое наудобство не разполагам с Linux дистро да пусна пакета от openrrcp и да тествам.

Някой може ли да качи приложение работещо под windows (x64) за да направя тест и да мога да отхвърля със сигурност rrcp решението?

Има ли колега с BSD, който може да пробва да зареди hex файла от първия ми пост, ръчно в пакета от openrrcp и да потвърди, че е възможна редакция?

Редактирано от pn3r
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Ползвай виртуална машина не е сложно ;)

ТП-линк има изи-смарт суичове като 

http://www.tp-link.com/en/download/TL-SG105E.html

виж дали с тяхния софтуер може да отговори

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.