Jump to content

Recommended Posts

Преди 2 часа, kmeta написа:

Защо темата е насочена срещу БСК?

Виваком и Мтел, не са ли същите? Едните дерат и за канална мрежа където я има.

това го кажи на Костов ,а нямаше ли да е по добре каналната да е на държавата и парите от наем да са в държавата , но съдба...

Редактирано от space
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

UNITEDNET

Преди 3 часа, space написа:

Малко се поизхвърли в поста си знаеш ли ние сме от село и пасем крави ,даже не знаем кво е тва НЕТ ,сигурно се пасе.

Така приеми го на шега , много добре знаем заплатите им даже в София , аз пък взимам заплата 5000 и тук в село ,е кола нямам, имам каруца и велосипед.

Много подценяваш малките доставчици , доктор и лекарства също ни не трябват ,знаем какво е и ПОН , само за информация да подчертая работя с ПОН от времето когато Була даже не предлагаха интернет. За инвестициите донякъде си прав ,но много неща могат да се направят и с по малко пари и работи както си пише по книгите, стига да знаеш какво правиш.

По думите ти съдя че (може би) си бивш абонат на ЛюлинНет , да те бяха добри колкото и Мегалан и СпНет , но ако е така това е мрежа изградена от други затова работи ,Була изхвърлят маса пари и правят (според мен) почти безумия ,за да се убедиш мога да ти пратя снимки как те правят пон и как аз, не искам да се хваля имам и медна мрежа която работи също толкова добре и безупречно както пона. Тук темата е за това че няма как да ти се предлага симетричен интернет особенно международен за 8 лв , това е дъмпинг на цените и нелоялна конкуренция ,но предполага се че са на "тезгяха" и така...

Чакай сега казваш че сваляш 4-5М , а после пък ,че получаваш 20 мбит ,я се уточни малко? И го делите с комшията , щото 10 лв. много пара!

Да свръвняваш единствената стабилна мрежа в София (UNITED-NET) с този експеримент (LULIN-NEt) грях ти :) (идваха с мутри да ни плашат :) )  Lulin-net имаха аварии всяка седмица. Да са живи и здрави.

Преди 7 часа, 111111 написа:

Часни случаи всякакви 

Или като техен клиент плащаш 6 лева

Но ми обясни на каква тарифа се закупува, че да продадеш 50 мегабита бг и 10 външен 1:1 за 6 лева, 
защото всички искат да купуват от там.

Както и да го разтягаш то ще е споделена услуга с тотално некачество дори и в непикови часове.

За домашен потребител перфектно! Да плащам 38лв всички платени канали + 4 приемника + интернет за децата, КОНКУРЕНЦИЯТА е ЗАКОННА !!! Щом аз го деля с 8-9 устройства, и всички са доволни, какъв е ПРОБЛЕМА??? 11111 може би да имаш проблеми с контрол на трафика по големите фирми си взимат човек и това е негова работа? Ако ти трябва и не можеш сам да контролираш трафика... има обяви вземи някой на заплата.

Редактирано от Momo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, Momo написа:

UNITEDNET

Да свръвняваш единствената стабилна мрежа в София (UNITED-NET) с този експеримент (LULIN-NEt) грях ти :) (идваха с мутри да ни плашат :) )  Lulin-net имаха аварии всяка седмица. Да са живи и здрави.

За домашен потребител перфектно! Да плащам 38лв всички платени канали + 4 приемника + интернет за децата, КОНКУРЕНЦИЯТА е ЗАКОННА !!! Щом аз го деля с 8-9 устройства, и всички са доволни, какъв е ПРОБЛЕМА??? 11111 може би да имаш проблеми с контрол на трафика по големите фирми си взимат човек и това е негова работа? Ако ти трябва и не можеш сам да контролираш трафика... има обяви вземи някой на заплата.

И в кои район се пресекоха люлинет и юнаитед че се несещам? Относно цената която плащаш за тази "мътилка" която гледаш е перфектна цена.Но все пак може би си с преференции. И точно на 111111 няма смисъл да обясняваш с какво има проблем, е добре е че нещо си понаучил в работата ти на кабелен техник

Извиняваи не се заяждам с теб но ми звучиш глупаво в постовете си .

Редактирано от space
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

MOMO и телевизията им е ... абе де ти е HBO а да спряха го щото булсат плащат права ама не точно за това което е.

За разлика от другите два оператора които публично отчитат броя клиенти чрез лиценза за кодировката 

при булшит това е мъгла, или ще обясниш защо на ИПТВ имат канали за които нямат права???

То по тая ти логика да пуснеме Парамаунт каналите на Сони и Уорър и да плащаме 1 лев като за тях и западни оператори немогат да си позволят да пуснат.

Дъмпинга на пазара за подплътяване портфейла от услуги, /с цел дигането на цената на фирмата в очите на кредторите които ги притежават/

Колкото и да си мислиш от твоята морална логика че е правилно справедливо и моралено и законна практика

със сигурност не е законно.

 

  • Харесай 1
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, 111111 написа:

MOMO и телевизията им е ... абе де ти е HBO а да спряха го щото булсат плащат права ама не точно за това което е.

За разлика от другите два оператора които публично отчитат броя клиенти чрез лиценза за кодировката 

при булшит това е мъгла, или ще обясниш защо на ИПТВ имат канали за които нямат права???

То по тая ти логика да пуснеме Парамаунт каналите на Сони и Уорър и да плащаме 1 лев като за тях и западни оператори немогат да си позволят да пуснат.

Дъмпинга на пазара за подплътяване портфейла от услуги, /с цел дигането на цената на фирмата в очите на кредторите които ги притежават/

Колкото и да си мислиш от твоята морална логика че е правилно справедливо и моралено и законна практика

със сигурност не е законно.

 

 

преди 3 минути, 111111 написа:

MOMO и телевизията им е ... абе де ти е HBO а да спряха го щото булсат плащат права ама не точно за това което е.

За разлика от другите два оператора които публично отчитат броя клиенти чрез лиценза за кодировката 

при булшит това е мъгла, или ще обясниш защо на ИПТВ имат канали за които нямат права???

То по тая ти логика да пуснеме Парамаунт каналите на Сони и Уорър и да плащаме 1 лев като за тях и западни оператори немогат да си позволят да пуснат.

Дъмпинга на пазара за подплътяване портфейла от услуги, /с цел дигането на цената на фирмата в очите на кредторите които ги притежават/

Колкото и да си мислиш от твоята морална логика че е правилно справедливо и моралено и законна практика

със сигурност не е законно.

 

Не съм съгласен закона не ние го определяме а се учим да работим с него. Това че няколко колеги нямат пари за адвокати и прокурори е друг разговор и търсят боксова круша в форума пак е друга приказка, един колега от форума той ще си каже в центъра на София не слиза от стълбата :) това е работа, дори преди време нямаше кола и през 5-6 пресечки носеха стълбата на гръб, след това имаха ЛАДА. 111111 Това че си свикнал да седиш в офис на климатик и да пишеш по форумите ела един ден да смениш един от моите работници, няма да те гърбя само 4 часа от 9 сутринта, ако си мъж де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
преди 1 минута, Momo написа:

Това че си свикнал да седиш в офис на климатик и да пишеш по форумите ела един ден да смениш един от моите работници, няма да те гърбя само 4 часа от 9 сутринта, ако си мъж де.

Сменял съм кабели в 6:30 сутринта на първи януари при минус 15 без да е имало оплакване от клиентите дори а имаше над 20 домакинства,

И стълба съм носил и настолен комп сме включвали на улицата (поради умрял лаптоп) това вярно беше преди 15 години но сме го правили.

Но каквото и да кажеш да ти резнат кабела преди CORE центъра и да го закачат на конкуренцията и да ти кажат "чао",

Е няма как да ми обясниш че е легално законно и правилно

а такива примери от мутренските кабеларки на времето бол явно от там ползват "ноу-хау" 

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Momo написа:

UNITEDNET

Да свръвняваш единствената стабилна мрежа в София (UNITED-NET) с този експеримент (LULIN-NEt) грях ти :) (идваха с мутри да ни плашат :) )  Lulin-net имаха аварии всяка седмица. Да са живи и здрави.

За домашен потребител перфектно! Да плащам 38лв всички платени канали + 4 приемника + интернет за децата, КОНКУРЕНЦИЯТА е ЗАКОННА !!! Щом аз го деля с 8-9 устройства, и всички са доволни, какъв е ПРОБЛЕМА??? 11111 може би да имаш проблеми с контрол на трафика по големите фирми си взимат човек и това е негова работа? Ако ти трябва и не можеш сам да контролираш трафика... има обяви вземи някой на заплата.


Нормално е да си имал малко аварии, като си бил към Юнайтеднет, познавам хора (вече бивши служители) от тази фирма. Знам кой и как им е администрирал мрежите и колко качествено работиха - същите тези хора се задържаха едва няколко дена под ръководството на БСК. При така изградена мрежа е нормално на БСК да им работи добре мрежата и след продажбата - както писах по-горе, мрежата им в даден град работи толкова добре, колкото добра е фирмата, която са купили.

В темата обсъждаме наглите изцепки само на БСК, както си забелязал няма такава тема за Мтел или Виваком, които са по-големи от БСК - по твоята логика трябва и за тях да гнявим.
Т.е. проблема не е кой как си управлява фирмите, разходите и трафиците от колегите, а как на БСК им се разминават видимо незаконни маневри.
Убеден съм че колегата 111111 знае как да си шейпва абонатите :) - казуса е, че няма как 50Mbps да ти идват на такава цена, че да правиш печалба при 6 лв./месец.
Още по див дъмпинг ще стане като си изстрелят спътника - като и паднат разходите, които сега имат за ползваните чужди спътници.

  • Харесай 1

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конкуренцията е законна, ама друг път!

- Когато продаваш под себестойност с цел смазване на конкурентите и други болни идеи, се нарича ДЪМПИНГ. Това е забранено от закона.

- Когато повреждаш мрежата на конкурентите или директно открадваш/ползваш части от нея за своя дейност, се нарича нелоялна конкуренция, вандализъм и унищожаване на чуждо имущество. Това НЕ Е ЗАКОННО.

- Когато финансираш частта "интернет" в пакета, с пари от частта "телевизия" се нарича КРОССУБСИДИРАНЕ. Това също е забранено от закона, защото също е нелоялна търговска практика. 

Има и други, ама тия стигат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, Networker написа:


Нормално е да си имал малко аварии, като си бил към Юнайтеднет, познавам хора (вече бивши служители) от тази фирма. Знам кой и как им е администрирал мрежите и колко качествено работиха - същите тези хора се задържаха едва няколко дена под ръководството на БСК. При така изградена мрежа е нормално на БСК да им работи добре мрежата и след продажбата - както писах по-горе, мрежата им в даден град работи толкова добре, колкото добра е фирмата, която са купили.

В темата обсъждаме наглите изцепки само на БСК, както си забелязал няма такава тема за Мтел или Виваком, които са по-големи от БСК - по твоята логика трябва и за тях да гнявим.
Т.е. проблема не е кой как си управлява фирмите, разходите и трафиците от колегите, а как на БСК им се разминават видимо незаконни маневри.
Убеден съм че колегата 111111 знае как да си шейпва абонатите :) - казуса е, че няма как 50Mbps да ти идват на такава цена, че да правиш печалба при 6 лв./месец.
Още по див дъмпинг ще стане като си изстрелят спътника - като и паднат разходите, които сега имат за ползваните чужди спътници.

ми тогава се познаваме, аз не съм се местил 

преди 53 минути, Networker написа:


Нормално е да си имал малко аварии, като си бил към Юнайтеднет, познавам хора (вече бивши служители) от тази фирма. Знам кой и как им е администрирал мрежите и колко качествено работиха - същите тези хора се задържаха едва няколко дена под ръководството на БСК. При така изградена мрежа е нормално на БСК да им работи добре мрежата и след продажбата - както писах по-горе, мрежата им в даден град работи толкова добре, колкото добра е фирмата, която са купили.

В темата обсъждаме наглите изцепки само на БСК, както си забелязал няма такава тема за Мтел или Виваком, които са по-големи от БСК - по твоята логика трябва и за тях да гнявим.
Т.е. проблема не е кой как си управлява фирмите, разходите и трафиците от колегите, а как на БСК им се разминават видимо незаконни маневри.
Убеден съм че колегата 111111 знае как да си шейпва абонатите :) - казуса е, че няма как 50Mbps да ти идват на такава цена, че да правиш печалба при 6 лв./месец.
Още по див дъмпинг ще стане като си изстрелят спътника - като и паднат разходите, които сега имат за ползваните чужди спътници.

Ти точно кога си шеипвал 50 мб на абонат или ,на група :huh: това е тема за затворения 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С теб може би не, но с твои бивши колеги (ако още работиш там) да.
И какъв точно да е проблема, че да не шейпвам на тази скорост абонати :).
Имаме абонати на по 50Mbps тарфи, само че те не плащат само по 6 лв./месец.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@стан

пак стигнахме до думичката "себестойност" - тя е различна за всеки.

Кроссубсидирането не е незаконно.

 

офф: кефи ме, че Миле не се обажда :)

  • Харесай 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, kmeta написа:

@стан

пак стигнахме до думичката "себестойност" - тя е различна за всеки.

Кроссубсидирането не е незаконно.

Различна, различна, колко да е различна? Колкото и на едро да го купуваш тоя нет, не може като семки да го докараш...

Крос субсидирането не е незаконно, докато не служи за злоупотреба с монополно положение и нелоялни конкурентни практики. КРС дебнеше до едно време за такива неща, ама...

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
Преди 12 часа, Networker написа:

Още по див дъмпинг ще стане като си изстрелят спътника - като и паднат разходите, които сега имат за ползваните чужди спътници.

Нека уточним че правно, когато купиш нещо на кредит то не е твое до изплащането му.

Кола на лизинг да ама без голям талон и с пълномощно,

жилище ама без нотариален акт,

сателит ама на думи

и като не вкараш до последната вноска става вечно "не твоя" собственост.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е ясно, но докато си плащат навреме вноските си го ползват като тяхно - както е и с лизингите на автомобили, жилища и прочие. Да не се залъгваме - сумите които в момента плащат за да наемат чужди спътници със сигурност са по-високи от месечните им вноски в банката за последния кредит - хитро са си сметнали нещата.
Да не говорим колко външни фирми ще искат да им ползват спътника срещу заплащане.
Та ако сега ни се вижда криво това което творят с изцепките си, чакайте да видите тогава какво ще стане :).

Можеш да им попречиш само с РПГ, като изрпращат спътника :)).
Аз все още си мисля, че отпора трябва да е под формата на по-привлекателна за клиентите услуга, а не кой на кого по-бързо може да реже кабелите.
 

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм убеден, че на много от колегите услугата е на по-високо ниво от колкото на бск. Но масовия потребител не го интересува това, свидетел съм как си сменят доставчика от който са доволни и е нямало технически проблеми години наред с друг който предлага нещо като услуга която спира по няколко пъти в месеца, а за поддръжка няма смисъл да говорим но е с 2-3-5лева по евтин.

  • Харесай 1

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.