Jump to content

Recommended Posts

Миле сега ти през....работа ,но дали така мислеше когато беше сам?  Несъмнено си вложил много труд и упоритост докато изградиш мрежата ,но би ли я продал за 50-100 лв /клиент , щото булшита пари не дават (те и нямат де)  .Другото което е ,че не ми е само заради 7-8 те лева където те искат на клиент, но при мен започват с наглостта за БЕЗПЛАТЕН интернет, както по горе казах не ме е страх от тях или конкуренция ,но това тяхното на нищо не прилича , почти година до сега са ми взели 20 клиента и то.......цървулите , досега не са ми били проблем нито тези 20на клиента нито техните 8 лв. ,но безплатно е повече от ясно за какво иде реч.

И между другото няма да е зле да се организира среща на форума ,ако не друго то поне да се опознаем и пък току-виж стане и като бизнес среща, а ако ли не поне купон да има.

Редактирано от space
редакция
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екзистенциален въпрос.. сам или в група (педераси).

Продадох на 550-600 само с идеята да се махна от съдружието. 

Продължавам да работя и като isp и като подизпълнител. Не ме интересува

съдружие поради манталитета на коренното население. Гледам ги през

ден и два и все плачевен резултат за всяка от страните. Акъл ако искате.. може!

На маса и да поискате сметката ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Mile написа:

Докато нямате конкуренция продаваща на 7лв

всичко ви е през оная работа. Кат дойде и се оревава ортаклъка и

се търсят съдружия. Кво ви пречеше да ги организирате тия неща

преди да ви шибат през 3 чифта гащи без да ви събуват? Какво ви 

пречи да продадете фирмата и да продължите като подизпълнител?

 

Не е точно така, но докато не опре ножа до кокала няма стимул за узряване - и пак по-добре късно от колкото никога.
Обединението е естествена стъпка за развитие (оцеляване), т.е. не е само опит за отпор на нелоялната конкуренция.

  • Харесай 3

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

В случая не е целта да се обедини бизнеса а де се направи групов иск срещу булшитком

за нелоялна конкуренция и своеволия

  • Харесай 2
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами нали тези които трябва да те /ни/ чуят са на хранилката.Не ми се гледа как го преместват в другия крачол.Можеш ли да гарантираш толкова шум че да не могат да го заобиколят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, valvi написа:

Ами нали тези които трябва да те /ни/ чуят са на хранилката.Не ми се гледа как го преместват в другия крачол.Можеш ли да гарантираш толкова шум че да не могат да го заобиколят.

Мисля че може стига да се съберем достатъчно и да се вдигне голям шум , на мода е сега да се тръби из медиите и нещата потръгват. Трудно доказуемо ще е да се докаже че те взимат по 7лв на абонат и че на някои даже не взимат пари. но всъщност няма да е голям проблем ,всеки има познат абонат на билшита въз основа на издадения от тях документ или касова бележка ще може.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Ми ще да покажат касов бон че са взели повече.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма закон, който да определя минималната цена за услугата интернет или телевизия.

За проектанти, юристи има минимална цена на услугата. За лекарите също няма.

И за 1 лв. да продават нета си е тяхна работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Може да няма, ама ако имаш крава млякото на 1 стотинка ли ще продаваш

или ще направиш кравата на пържоли.

Неможе да продаваш нещо под себестойността на която купуваш, защото това е нелоялна конкуренция, а закон за нея има, макар и калпав.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко е себестойността на услугата? Кое я определя?

Ако мрежата е скапана и техниците летят по цял ден цената е една, ако е свястна - друга.

Или сега лаем таксата да стане 50 кинта, от тях 45 чиста печалба, щото булсат дърпат цената надолу.

Никой не защитавам. Симпатизирам на малките фирми, знам колко усилия и нерви трябват за изграждането и поддръжката на една мрежа, но не приемам аргумента за ниската цена.

Защото Миле е прав - когато всички опъваха просторите нямаше недоволни. Сега, когато клиентите се местят заради някаква допълнителна услуга вече има.

Аз спрях да се занимавам с домашни потребители защото ме нагазиха Мегалан. Взеха ми много клиенти не с цена или непрекъсваемост, а с по-висока скорост и с отстъпки за милиционери, инвалиди, заради DC++.

И да не забравя, булсат вади пари от телевизията и субсидира нета, все пак и двете са на една фирма.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таксите вероятно ще станат на 50 лв., когато се нагъта конкуренцията (малките) - ще има пазарни споразумения, това е идеата на дънпинга по принцип.
Цена от 6-7 лв. е жив дъмпинг, ама безплатен интернет си е жива гавра.
Развитието на ефирната цифрова телевизия нещо секна, дали пък не е лоби ...
Не мога да ги разбера users, какво са луднали по тази телевизия приципно, много неща вече ги има free в Интернет от години, ако толкова им се гледа, а какво толкова бозят пред телевизорите е друг въпрос.

  • Харесай 2

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Networker написа:

Не мога да ги разбера users, какво са луднали по тази телевизия приципно, много неща вече ги има free в Интернет от години, ако толкова им се гледа, а какво толкова бозят пред телевизорите е друг въпрос.

Има ги ама ходи ги обясни на простака или на бабата дето в интернета ползва Скаип и останалото е само ТВ-то , за такива клиенти медиите (ТВ) е като за младите феисбука ,те не могат да си легнат без да чуят новините(клюките).

Относно Була , направих си равносметка какви клиенти са ми дръпнали е слава богу  засега само утайката , но пък ще си ги върна от тв , те и без това като им гледам сателитката мазало в картината ,та чак се чудя как има глупаци да им плащат за тази мътилка.

Таа има ли "навити" да се организира събиране ,предлагам да е някъде из централна БГ за удобство на всички ,хайде идват топлите дни става за бира..:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е правилната стратегия според вас да се борим с тях?Понеже те продават на 7 лв.А нашата цена е по-висока.Промоционално  пускат 100м докато дръпнат клиентите после си ги оставят на колкото са шейпнати.И пускат такива промоции за без пари да продават.Ако ние намалим цената след време и ние не можем да си покрием разходите.Борим ги с по добър съпорт .Ама масата хора за 2-3лв разлика се махат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
Преди 13 часа, mitko712 написа:

Каква е правилната стратегия според вас да се борим с тях?Понеже те продават на 7 лв.А нашата цена е по-висока.Промоционално  пускат 100м докато дръпнат клиентите после си ги оставят на колкото са шейпнати.И пускат такива промоции за без пари да продават.Ако ние намалим цената след време и ние не можем да си покрием разходите.Борим ги с по добър съпорт .Ама масата хора за 2-3лв разлика се махат.

L7/:1024-65535/p2p dest=bulshit =дроп

телевизията им също

 

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.