Jump to content

Rocket Dish 5G30, mANT30 или Pasat да монтирам?


Асен Нейков

Recommended Posts

Здравейте,  искам да попитам колегите, които имат наблюдения върху дватата модела има ли някаква разлика в тях освен в окачването? Другата възможност е да сложа Пасат- 120 см. Зад антената ще има Rocket M5, От другата страна на линка е сектор с рокет, нямам повече подробности. Разстоянието е някъде към 6 км, има дървета и е вероятно да е доста зашумено.  Спрял съм се на mANT30 precise заради малко по-ниската цена на самата антена и радом-а за нея. Пасата е на последно място, защото е по- тежък и тъй като нямам много опит с антените, не искам да се вкарвам във филми с фокусни разстояния, шпилки  и облъчватели. Антената ще се монтира в планина на труднодостъпно място и за това предпочитам готово и стабилно решение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично според мен на рокет диш окачването е пълна трагедия сравнение с това на пасат пещера. Никога не съм пробвал мАнт но съм чел положителни неща за нея. Единственото което ни спря да я ползваме е наличието на евтин радом тип тъпън.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом е зашумено, има и дървета, които пречат, за 6 км. каквото и да сложиш на 5 Гх - все тая. Опитай с 2.4 Гх - по-пробивни са и минават през дърветата - личен опит :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаме избор, от другата страна има 5Ghz оборудване. Сега аз съм на ход да подбера точната антена и да действам, докато времето позволява, май ще заложа на антената на микротик. Благодаря ви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква скорост трябва да е постигне? При много проливен дъжд когато се намокрят добре дърветата може да очакваш спад на нивото и то с десетки децибели.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не търсим повече от. 30-40 мегабита. Правих тестове с един нанобийм, държан в ръка и се свърза на -76. Колкото и трафик да мине, все ще сме доволни, защото в селото няма дори обхват на мобилните оператори.

Изпратено от моят Lenovo A680_ROW

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност не се изразих правилно. Потребителите ще са 3-4 домакинства. Един- два лаптопа, основно телефони. Ако има повече потребители ще мислим вариант за нещо по- сериозно от другата страна. 

Редактирано от Асен Нейков
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, master каза:

Цяло село ще минава през този линк който е p2mp?

Линк който е р2мр - вече си мислех че няма какво да ме впечатли .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявайте много, но толкова позволява теренът. Нямам намерение да влагам хиляди в нещо, което е под съмнение дали ще работи изобщо. Оборудването от другата страна не може да се сменя и това е.. Някой има ли преки наблюдения за двата модела антени?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 49 минути, valvi каза:

Линк който е р2мр - вече си мислех че няма какво да ме впечатли .?????

 

Редактирано от master

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеца по-късно ...

За да не отварям нова тема, ползвам на колегата.
Имам същата чуденка за едно място с труден достъп - само че активната техника е МТик - тествал ли е някой дали има особена разлика между антената на MTik и UBNT (става дума за 30db модели).
Също така имали ли сте проблеми с вода (наводняват ли се)? Относно радома на mANT - добре ли затваря антената, имали ли сте случаи да влиза вода или насекоми?

Мерси предварително.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз заложих на Рокетдиш-а. Окачването й не струва- трудно се настройва. Нямам голям опит с безжичните мрежи, но според мен е по- добре оборудването да е на един производител. Аз лично следващият път ще заложа на микротик с тяхната антена. Още един + е, че самата антена е малко по- евтина, както и капака за нея.

Изпратено от моят Lenovo A680_ROW

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.