Jump to content

Rocket Dish 5G30, mANT30 или Pasat да монтирам?


Асен Нейков

Recommended Posts

За жалост капака на мт е само за влага.

Рокет диша освен това е много крива антена. При линк където отсрещната(клинтска) е на много по-ниско, ап то работи с най-добро ниво като е насочено на горе.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

:)  абе ти да не си попаднал на дефектна антена , иначе съм отварял само рокетдиш щото беше точно под една козирка и водата от покрива се наливаше върху него, въпреки че има гумено уплътнение някак беше се набила вътре, иначе имам няколко бройки и не съм имал такива проблеми.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече се чудя дали всичките не са им дефектни. Гледам някви видеа из нета как правят линкове на по 40км, а реално на 6км при перфектна видимост прави 150мегабита 2 посочно но при сигнал -59 което за мен е мноого зле. Пускахме я на 11км при перфектен ефир и там резултатите бяха ужасни - 35тцп и 80удп при -65 ниво. След което сложихме 2 90см пасат и се налагаше да сваляме радията до 20дбм от максимума им при което имаше ниво - 49 и прави 80 90 тцп, удп 100.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А впечатления за mAnt (сигнал, качество)?

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Доста време не бях влизал във форума. Линка едва се крепи на - 77, минават 6-7 мегабита. Смятам скоро да пробвам пасатска 120-ка да видя ще има ли разлика. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно как все още има населени места без услуга и конкуренция.

С пасатката можеш да пробваш и 1*1 ако имаш проблем с едната поляризация.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Асен Нейков написа:

Доста време не бях влизал във форума. Линка едва се крепи на - 77, минават 6-7 мегабита. Смятам скоро да пробвам пасатска 120-ка да видя ще има ли разлика. 

А случайно да знаеш,че колкото повече крещиш срещу една стена,толкова по-силно ще е ехото от там? Че и диш си взел, да е по-широчка лентата(сигурно като е по-широка лентата ще прекараш повече трафик измежду дръвчетата...) Не си пълни главата с глупости-при така описаната ситуация вземай два дърти борда , две 23Дбм карти и две Калифорнии-забиваш 20Мхз да е пробивно и вадиш 15-18Мбт на 2.4 - това ти е тавана на така нарисуваната картинка.

  • Благодаря 1

Родих се мокър, гладен и гол.Посрещнаха ме с бой, студ и изкуствена храна...От тогава всичко става все по зле...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
На 4.08.2018 г. at 17:33, master написа:

Странно как все още има населени места без услуга и конкуренция.

С пасатката можеш да пробваш и 1*1 ако имаш проблем с едната поляризация.

 

Каква конкуренция ? Има 80 човека постоянно живущи със средна възраст 65 години и две къщи за гости на приятели, заради които се напънах. Линка го направих за спорта, без да търся търговска облага.

 

На 4.08.2018 г. at 19:54, Hartman написа:

А случайно да знаеш,че колкото повече крещиш срещу една стена,толкова по-силно ще е ехото от там? Че и диш си взел, да е по-широчка лентата(сигурно като е по-широка лентата ще прекараш повече трафик измежду дръвчетата...) Не си пълни главата с глупости-при така описаната ситуация вземай два дърти борда , две 23Дбм карти и две Калифорнии-забиваш 20Мхз да е пробивно и вадиш 15-18Мбт на 2.4 - това ти е тавана на така нарисуваната картинка.

 На 5 Ghz работим, с 20Мhz широчина. Целта на голямата антена е да намаля малко радиото, за да не се зашумява и защото си мисля, че ще е по- пробивна. Както и да е, намерих друго решение, другата седмица ще заложа на микротик ? .

Редактирано от Асен Нейков
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

В крайна сметка с лоша видимост ... на 5гхц си е късмет .. мести антените нагоре надолу някой път и 1м помага, иглолистните дървета са много по - лоши ?

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.